Menu strony

Zdrowe dodatki do pożywienia na każdy dzień

Kilka dekad temu niemiecka badaczka wymyśliła dietę, która do dnia dzisiejszego stosowana jest przez wielu ludzi na całym globie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której funkcjonowanie opiera się na spożywaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć niekiedy można ją też stosować jako dietę na odchudzanie. Jej najważniejszym elementem, poza przyjmowaniem oleju lnianego, jest spożywanie jedynie naturalnych artykułów.

warzywa smażone na oleju lnianym
O ile to możliwe, trzeba wykluczyć z jadłospisu artykuły wysoko przetworzone. Dobrym krokiem jest także zamiana szeroko dostępnego pszennego pieczywa na pełnoziarniste.

Jeśli masz ochotę zgłębić następne informacje na opublikowany tutaj temat, zobacz tekst na stronie (https://www.restylane.com/pl/zabiegi-medycyny-estetycznej), a niewątpliwie on także będzie dla Ciebie wyjątkowy!

Ogromnie ważne jest również to, by całkowicie ograniczyć przyswajanie tłuszczów odmiennych niż te zawarte w oleju lnianym. Może to bowiem przyczynić sie do nadmiernego tycia, jak również w znaczny sposób osłabić działanie całej diety.

Dawkowanie oleju
Olej lniany (dotyczące oleju lnianego w podczas przestrzegania diety przyjmuje się w różnych dawkach. Ich wielkość uzależniona jest w pierwszej kolejności od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych jest to kilka łyżek oleju dziennie. Ze względu na postać oleju korzystnie jest spożywać go w odmiennej postaci niż standardowa. Dieta dr Budwig zaleca przyswajanie oleju w formie pasty. Tworzy się ją miksując olej z chudym serem białym. Tak przygotowany olej przyswaja się dużo łatwiej niż w tradycyjnej formie. Jest także dużo bardziej apetyczny. Dla ludzi chorych zalecane jest stosowanie mniejszych dawek oleju. Ważne jest, by w każdej sytuacji pamiętać o wyrzuceniu tłuszczów zwierzęcych i pozostałych z codziennego jadłospisu.

Efekty
Istnieje dużą liczbę publikacji na temat pozytywnych skutków diety budwigowej. Wiadomo także, że stosuje ją sporo osób cierpiących na nowotwory. Korzystnego działania w schorzeniach tego typu jak na razie dostatecznie nie dowiedziono. Dieta ta ma jednak bardzo korzystny wpływ na samopoczucie wielu pacjentów, chorych na rozmaite dolegliwości. Bierze się to z pewnością z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: link do jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który jest niezwykle istotnym elementem dla całego organizmu człowieka.

Naprawdę zajmuje Cię omawiana problematyka? Skoro tak, to oprócz tego zobacz treść na witrynie, którą przeczytasz w podobnym serwisie.

Warto też wspomnieć, że dietę opartą na tym oleju najlepiej jest stosować w ciągu całego życia, bowiem chwilowe wdrożenie nie będzie miało tak pozytywnych i trwałych skutków.
2019/11/11