Menu strony

Jak upiec wyśmienity tradycyjny sernik, aby zaskoczyć koleżanki oraz mężów smakiem prawdziwego domowego wypieku

Zwykły biały ser jest bodajże najbardziej uniwersalnym produktem spożywczym i wcale nie trzeba być utalentowanym kucharzem, żeby móc przyrządzić smakowite dania z użyciem wspomnianego składnika. Nawet niedoświadczona gospodyni nie powinna mieć żadnych problemów z usmażeniem naleśników albo ulepieniem pierogów z serem. W nieco innym świetle ta kwestia przedstawia się, jeżeli pod lupę weźmiemy pieczenie ciast - w tym przypadku trzeba mieć choć minimalne doświadczenie, żeby z brytfanki nie wyciągnąć zakalca.

Sernik
Sernik tradycyjny to ciasto, o którym marzą małżonkowie wracający do domu po dniu spędzonym za biurkiem - wystawny obiad powinien zakończyć się wyśmienitym deserem, a kawa z ekspresu smakuje o wiele lepiej, jeśli towarzyszy jej porcja pysznego sernika. Żeby to ciasto smakowało tak mniej wymagającym facetom, jak i bardziej wybrednym paniom, do wypieku należy koniecznie użyć wiejskich jaj - te z supermarketu z pewnością nie będą tak dobre, jak te ekologiczne.

Sprawdź też

Zielona kawa odchudzanie wspomoże

suplementy na odchudzanie
Czy powiemy jaką sylwetkę chcemy mieć?
Uzyskanie idealnej figury jest marzeniem wielu osób, mimo wszystko nie wszyscy mają świadomość jak możemy to uzyskać, a głównie jak później zachować taką figurę. Na szczęście okazuje się, że nie potrzeba tu wiele, ponieważ starczy że będziemy spożywać odpowiednio przygotowane środki, które to odchudzanie mają wspierać.


Kolejną kwestią jest wykorzystanie środka spulchniającego - żeby ciasto było kruche, trzeba doń dodać sodę albo proszek do pieczenia. Jednakże tradycjonaliści sugerują, żeby stosować naturalne produkty, czyli na przykład smalec, a zamiast margaryny wykorzystać najzwyklejsze masło, które rzecz jasna nadaje wspaniałego aromatu. Żaden sernik tradycyjny nie powinien obyć się bez bakalii, choć znajdą się i takie łasuchy, które nie cierpią tych dodatków.
1 2