Menu strony

Osobista higiena jako czynnik warunkujący prawidłowe międzyludzkie kontakty

Odpowiednia higiena ciała od dawna jest czynnikiem warunkującym to, jak jest się widzianym przez otoczenie. To, czy się pachnie świeżo, choć nie zawsze drogimi perfumami, czy jednak intensywnym zapachem będzie się chciało zatuszować jakieś zaniedbania w zakresie tej bardzo intymnej bądź co bądź sferze, stanowi o poziomie i miedzy ludzkich relacjach takiej osoby z innymi.


więcej
Powinno się starannie zadbać o własną higienę, bowiem w najbardziej nieoczekiwanym momencie okazać się może, że niektóre w tej sferze mogą rzutować niekorzystnie na wizerunek. Nie chodzi tu już tylko o codzienne korzystanie z wanny czy prysznica, ale o dbanie o wygląd jako taki. Tłuste strąki, jakie dawno nie oglądały nożyczek czy żółte, nieumyte zęby stomatolog dziecięcy wilanów oraz mało świeży oddech bardzo często już na pierwszy rzut oka będą dyskwalifikować taka osobę w oczach otoczenia.

Równie odrzucające mogą być nieobcięte paznokcie czy poplamione ubranie. Niewłaściwa dbałość o elementarne aspekty osobistej higieny może się bowiem kojarzyć z niskim poziomem kultury jako takiej albo brakiem wychowania. A ludzi którzy się wyróżniają negatywnie raczej większość będzie unikać.

Co interesujące analogiczne braki można spotkać przeważnie właśnie pośród ludzi o niskim poziomie wykształcenia, lub pozostających w cięższej sytuacji materialnej, na przykład wśród bezdomnych. W tym ostatnim przypadku pewne zaniedbania są uzasadnione brakiem możliwości systematycznego korzystania z wanny.

Gdy poszukujesz precyzyjnych danych, nie zwlekaj, tylko sprawdź pod adresem. Odnajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje.

Jednak i pośród osób nie borykających się z takimi problemami nie będzie brakować tych mocno zaniedbanych. Tu przyczyną niekiedy będzie kultura jaką się wynosi z rodzinnego domu, w jakim pilnowanie zasad higieny było traktowane jako mało znaczący element codziennego funkcjonowania. A jak widać przyzwyczajenia takie ciężko zmienić, tym bardziej, gdy bezpośrednia rozmowa raczej nie wchodzi w grę. Pozostają dyskretne sugestie, bądź ograniczenie kontaktów z kimś takim, choć niekiedy powiedzenie wprost jakie się ma zdanie na ten temat powoduje, że ktoś jednak zobaczy, jak to w jego sytuacji będzie wyglądać.
2020/07/02