Menu strony

Kto wydaje się być zobowiązany do opróżniania pojemników na odpady?

Obowiązujące normy prawne dotyczące wywożenia odpadów, zarówno tych z terenów wiejskich i wielkomiejskich, wydają się dość niejasne. Od wielu lat w tej kwestii stosowane jest dużo ulepszeń, które przekształcają się non stop. O ile eksport typowych śmieci jest w miarę ugruntowany, o tyle większe liczby nietypowych odpadków mogą sprawić kłopot. Kto zajmuje się zatem odbiorem takich śmieci?

firma Kingspan Environmental
Bywa, że w trakcie remontów albo remontów na terenach posesji gromadzi się spora ilość gruzu, niepotrzebnej ziemi albo innego rodzaju odpadów poremontowych. Nie wolno nam wyrzucić ich samodzielnie, ponieważ porzucanie odpadów różnego typu jest aktualnie mocno napiętnowany, choć jeszcze kilka lat temu normą było wyrzucanie tego typu odpadów w puszczach, przy ulicach lub na polach. Rzecz jasna innowacja w tej kwestii to była najlepsza droga, jednak co zrobić dziś z zagracającymi odpadami? Adekwatnie do rodzaju i ilości śmieci zarząd miasta powinien uzbroić daną firmę budowlaną w kontenery na odpady, podobnie jak zarząd drogowy zostaje wyposażany w bariery drogowe. Nierzadko może to jednak być problematyczne, jak większość formalnych kwestii w Polsce.

Wywóz odpadów
Funkcjonuje także sporo przedsiębiorstw, które parają się wywozem odpadów gabarytowych typu: kamienie, ziemia, odpady poremontowe, śmieci zielone oraz inne odpady zbierające się na terenie podwórza w dużych objętościach. Kontenery (pojemnik z otwieranym dnem) na odpady są wówczas kwestią, którą podejmuję się załatwić dana firma, a my nie musimy się martwić, ani tym, ani późniejszym pozbyciem się śmieci. To metoda idealna dla wszystkich zainteresowanych, którzy nie lubią urzędniczych spraw, dlatego taka instytucja nie będzie stwarzała żadnych kłopotów, gdy przekażemy określoną kwotę. Na dobrą sprawę nie musimy nawet być w trakcie odbierania śmieci – trzeba tylko zadbać o to, że kontenery (sprawdź mega ofertę kontenery samowyładowcze) na odpady będą ustawione w widocznym miejscu, dojazd do nich będzie łatwodostępny, nie będą zagrodzone przez żadne bariery drogowe i podobne elementy otoczenia.


Sprawdź też

Odpady remontowe - gdzie przewozić odpady?

sprzątanie
W czasie prac remontowych tworzy się mnóstwo odpadów. Często nie do końca wiadomo, co właściwie z nimi zrobić, w jakie miejsce je wyrzucić i jak to zrobić. Należy wiedzieć, że w żadnym razie odpady nie powinny wylądować w koszu na śmieci. Za takie posunięcie może nam przysługiwać nawet mandat. W związku z tym warto mieć świadomość, gdzie ma miejsce odbiór odpadów.
2019/06/25