Menu strony

Sposoby stomatologów na uroczy uśmiech

Wszystkim tym, którzy chcą mieć zniewalający uśmiech, a ich własne uzębienie jest inny od ich wyobrażenia o zadbanych zębach, rekomenduje się licówki. To dość drogi sposób polepszenia uzębienia, lecz efekt końcowy nie tylko zapewnia piorunujące wrażenie, lecz dodaje też pewności siebie i winduje poczucie własnej wartości. To taki zabieg kosmetyczny dla zębów, który raz wykonany, poprawi nam komfort na wiele lat.

Sposób na białe zęby
Licówki porcelanowe dentysta dobry dentysta warszawa zaleci osobom o zębach zdrowych, lecz krzywych albo przebarwionych, z nieładnymi zmianami na szkliwie zębów. Można nimi wpłynąć na kształt, kolor, wielkość czy nawet układ zębów w szczęce. Licówki to bardzo cienkie płytki, stworzone z różnych materiałów (na przykład z porcelany, akrylu, ceramiki lub kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około pół milimetra.

Sprawdź też

Gabinety dentystyczne i ortodontów i wykonywane w tym miejscu zabiegi

Dentystka
Różnorodne schorzenia jamy ustnej są obecnie dość powszechne. Bierze się to z różnych czynników, między innymi z nieodpowiednich nawyków żywieniowych i higienicznych, jakie rodzice nierzadko wpajają własnym pociechom. U najmłodszych z kolei najczęściej stwierdza się próchnicę, i to czasami już w bardzo młodym wieku. Dorośli z kolei często uskarżają się na wrażliwe zęby oraz schorzenia dziąseł. Te i wiele innego rodzaju problemów można pozbyć się idąc na wizytę do dentysty.


Przytwierdza się je do zębów z przodu, pokazywanych przy uśmiechu. Można to zrobić dwoma sposobami – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg bez odwrotu, polegający na zeszlifowaniu przedniej warstwy szkliwa aby zrobić miejsce na warstwę porcelany i aby po dopasowaniu ząb nie wystawał nieestetycznie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają naruszania struktury zębów, należy je tylko wcześniej przygotować aby nowa warstwa mocno się trzymała i pobiera się tylko ich odcisk. Choć wybór tworzywa bazowego jest dość duży, dlaczego dobrze jest zdecydować się akurat na porcelanę? Porcelana jest delikatna jak powierzchnia zębów, a przy tym jest twardsza i bardziej odporna na zużycie niż ludzkie szkliwo.
Nie pęka, nie ulega przebarwieniom, nie ściera się, a do tego wytrzyma przez wiele lat. Nawet do 15 czy 20. To pewne, że nie zniszczy ich próchnica, a sama porcelana nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach. Licówk http://www.aurident.pl/ta zaleci również osobom, które kwalifikowałyby się do noszenia aparatu ortodontycznego, ale wiązałoby się to z bardzo długim czasem oczekiwania na nowy, wyrównany i ładniejszy kształt osi zębów.

Korekta estetyczna przez założenie licówek wiąże się najczęściej z kilkoma wizytami u dentysty. Gdy już będziemy mieć przyklejone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi powstrzymanie się od jedzenia twardych rzeczy i powstrzymanie się od picia napojów o silnej barwie, lecz to rady na kilka pierwszych godzin czy dni. A potem dbamy o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i sprawdzamy ich kondycję u stomatologa.
2019/08/08