Menu strony

Dentysta to nie tylko leczenie zębów – sprawdź, jakie jeszcze zabiegi możesz wykonać w gabinecie

Wizyta u stomatologa to nie zawsze wyłącznie leczenie zębów. Stomatolodzy świadczą szereg zabiegów, jakie umożliwiają cieszyć się pięknym uśmiechem. Jeżeli wobec tego wkrótce planujesz wybrać się na kontrolę, musisz orientować się, jakie usługi dobrze jest wybrać, aby nie odczuwać wstydu szeroko się uśmiechając.

Dentysta
Kluczowe znaczenie ma rzecz jasna profilaktyka, do której należy nie tylko leczenie ubytków, lecz również piaskowanie, pomagające w usuwaniu osadów, które pojawiają się w wyniku picia napojów czy palenia papierosów. Kamienia z kolei można pozbyć się w ramach scalingu. Każdy z tych zabiegów trzeba wykonywać raz na kilka miesięcy, chyba że z powodów zdrowotnych, np. przy paradontozie, konieczne są częstsze działania.

Poza profilaktyką warta uwagi jest estetyczna stomatologia, jakiej nadrzędnym zadaniem jest przywrócenie pięknego uśmiechu poprzez rekonstrukcje zębów, korekcję ich kształtu lub wybielanie prowadzone sposobem nakładkowym bądź lampami w gabinecie. Możliwe jest także wybielanie martwych zębów, które przybierają nieestetyczny, szarawy odcień. Jeżeli natomiast z jakiś racji straciliśmy część albo całe uzębienie, konieczne będą implanty zębów (zobacz tutaj). Choć to droga inwestycja, to z pewnością się opłaca, ponieważ jej rezultaty są długotrwałe. Rolą implantów jest uzupełnienie ubytków po zębach, jakie niczym się od nich nie różnią poza tym, iż są sztuczne. Przeciwdziałają zaniknięciu kości szczęki i sprawiają, że znowu chcemy się uśmiechać.


Sprawdź też

Mężczyzna na całe życie to marzenie wszystkich kobiet

mężczyzna pozujący do zdjęcia
Zdecydowanie nie należy to do najłatwiejszych zadań? Co takiego, zapyta wielu. Jak zdobyć faceta – to właśnie ta kwestia trapi oraz dręczy każdego dnia wiele pań, jakie są spragnione uwagi. Już od początku wskazane jest uprzytomnić sobie to, że nie da się znaleźć partnera na siłę, na zawołanie. Dla kobiet, które twierdzą, że możliwe jest wyszukanie partnera na całe życie na zawołanie, nie ma rady. Rozwiązań doskonałych jeszcze nikt nie wymyślił, jednak kierując się jasno pewnymi zasadami, możemy zajść naprawdę daleko.
Trzeba o nie dbać tak samo, jak o naturalne zęby, ponieważ bakterie nadal gromadzą się w ustach, toteż nie można zapominać o ich myciu. Implanty wykonywane są z tytanu i dobiera się je do konkretnego pacjenta, z tego względu nie powinny wywołać reakcji alergicznych, jakie zmusiłyby do ich usunięcia. Są bezpieczne, a zabieg robiony jest w znieczuleniu miejscowym.

Biorąc pod uwagę powyższe propozycje można zapytać swojego dentystę, który zabieg byłby najlepszy dla twoich zębów, by poprawić ich wygląd. Dobry dentysta doradzi ci najlepsze rozwiązanie oraz zaproponuje plan leczenia dopasowany do twoich potrzeb oraz możliwości finansowych, tak, abyś był zadowolony z rezultatu. O zęby dobrze jest dbać bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam do końca życia.
2019/12/17