Menu strony

Najlepsze przepisy kucharskie do wykorzystania nie tylko od święta - cz. 1

Każdy doskonale wie, że nie wszystkie rodzaje mięsa są lubiane. Jak wiemy jest też wiele osób, które w ogóle nie je mięsa. Ale skupiając się na ludziach, którzy jedzą dania mięsne właśnie, to można stwierdzić, że niemal wszyscy lubią kurczaka. Nie jest to mięso skomplikowane do zrobienia i co niesamowicie istotne pasuje niemal do wszystkiego. Można np. zrobić szaszłyki z kurczaka, które idealnie sprawdzą się podczas zjazdów rodzinnych.
szaszłyki
Mięso z kurczaka na sto procent będzie smakowało i maluchom i dorosłym i będzie tak samo pyszne, gdy dodamy do niego owoce czy warzywa. Dlatego warto wziąć pod uwagę taki szaszłyki, które w dodatku bardzo szybko da się przygotować. Nie musimy nie wiadomo ile czekać aż mięso się upiecze. Dodatkowe pomysły - cukinia z bazylią z grilla


Najlepsza surówka pasuje do obiadu

Sprawdź też

Przepisy i porady kulinarne w sieci internetowej, jak najlepiej można je wykorzystywać

Potrawa z dyni
Internet może dostarczyć ogromnej ilości wiadomości na różne tematy. W zasadzie obecny jest teraz we wszystkich dziedzinach życia, i wielu ludzi nawet nie wyobraża sobie codziennych dni bez przeglądnięcia kilku stron. Z dużym rozmachem internet pojawił się również w świecie kulinariów, obecnie w sieci działa kilkanaście większych i kilkaset mniejszych stron które oferują porady kulinarne i przepisy.


Jeżeli mowa o surówkach, to wszyscy mają swój jedyny sposób ich szykowania. Niby główne składniki są takie same, ale jeżeli mowa o dodatkach i przyprawach, to jest w tej kwestii pełna dowolność. Oczywiście znajdziemy przepisy na surówki różnego typu w wielu książkach czy czasopismach kulinarnych, ale nie można bać się samodzielnie próbować zmieniać składników. Najlepiej metodą prób i błędów wypracować własny perfekcyjny przepis na surówkę. Jednak ważne jest też, żeby nie przesadzić, bo wtedy to nie będzie surówka a coś w stylu sałatki z pięciu kontynentów. Zaletą surówek jest to, że są proste.

grill
Mają idealnie pasować do tego, co podajemy na obiad. Dlatego robiąc obiad trzeba się przez moment zastanowić, jaką sałatkę podać do danego mięsa i do którejś kaszy czy ziemniaków, zależnie od tego, co postanowiliśmy ugotować. Dlatego choć wielu osobom surówki zdają się nieciekawe i passe, to, jeśli poszukamy przepisów na współczesnych blogach kulinarnych, to szybko zauważymy, że powraca się do klasyki, a surówka to właśnie klasyka w najfajniejszym wydaniu oraz pasuje do wielu dań, chociażby z grilla - .

Rzeczywiście warto przyłożyć się do robienia dobrej surówki, bo poza tym, że to smaczny dodatek do posiłku, to na dodatek zdrowy. A skoro w dzisiejszych czasach wszystko powinno być zdrowe i przypadkiem nie posiadać niepotrzebnych kalorii to na pewno surówki perfekcyjnie wpisują się w ten trend. Można surówki przygotowywać sobie nie tylko do obiadu, ale również eksperymentować z łączeniem posiekanych owoców i warzyw i zajadać pyszne, zdrowe surówkowe przekąski.
2020/02/12