Menu strony

Czy praktyka laserowych zabiegów zastąpi soczewki i okulary? Skuteczność zabiegu naświetlania wiązkami

Powody pogorszenia wzroku są różne. W kontekście słabnięcia widzianego przez nas „obrazu” świata wykładamy na okulary (z coraz mocniejszymi szkłami) i soczewki naprawdę pokaźne pieniądze. Okazuje się, że można zapewnić oczom poprawę widzenia bez potrzeby inwestycji w szkła i soczewki.
Oczy
Sytuacji nie poprawia rzecz jasna styl życia, a uściślając – sposób pracowania. Siedzimy za blisko monitorów przez wiele godzin, niekiedy większość dnia. Przy takiej eksploatacji wzroku niemożliwym wręcz jest, żeby nie ucierpiały nasze oczy. W takim tempie intensywności życia można jedynie starać się korektowa wzrok, mając na uwadze, że wada – powiązana z jakością pracy, genetyką i podobnymi przyczynami - będzie narastać. Nieregulowany wzroku może stać się wstępem do tragedii – stopniowego pogarszania się aż do całkowitej utraty wzroku.

Zaczyna się klasycznie – pobudka, bardzo szybkie śniadanie, i jeszcze szybszy ubiór, kosmetyczka (jeśli jest czas). Załóżmy że wplatamy tu sprawdzenie maila i kilku innych niezbędnych dla nas miejsc. Choć jeszcze nasze oczy przed chwilą spały, patrzą się w ekran! Podobnie przez kolejne trudne godziny dnia pracy. Mimo intensywnego tempa wyczerpywania wzroku jest sposób na długie jego wyregulowanie.

Sprawdź też

Soczewki kontaktowe- świetna alternatywa dla zwykłych okularów korekcyjnych, które mają korygować naszą wadę wzroku

optyk
W obecnych czasach wiele osób ma wady wzroku, których skutkiem bywa konieczność zakładania okularów. Wad wzroku jest kilka i każda wymaga innego rodzaju okularów, a niekiedy wady dotyczą tylko jednego oka. Z roku na rok coraz więcej osób zamiast okularów wybiera soczewki kontaktowe, które są bardzo komfortowym rozwiązaniem. Zalet noszenia soczewek jest mnóstwo, między innymi fakt, że można swobodnie uprawiać sport albo ćwiczyć i zupełnie nie trzeba pamiętać o tym, że posiadamy wadę wzroku.


A wszystko dzięki temu, że jest taki zabieg jak laserowa korekta wzroku. Dzięki temu sposobowi (niemłody – wyleczono nim miliony pacjentów na całym świecie) można bezpiecznie i efektywnie odzyskać dawny wzrok i ostrość.

Zaintrygowały Cię wątki stworzone w tym artykule? Czujesz jednak niedosyt? W takim razie zapraszamy do nowej witryny - naciśnij tu stomatolog centrum i przenieś się tam.

Nie ma tu znaczenia, czy naszą wadą była krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, leczenie zeza Warszawa czy nawet zmieszanie tych wad (operacja na zeza Warszawa). Wiązkami lasera moduluje się rogówkę.

Dzięki światłu wpadające do siatkówki wiązki skupiają się w najlepszym punkcie, co zapewnia nam najostrzejszy obraz. Znamy to z lekcji biologii – gdy obraz powstaje poza sferą siatkówki jest zamazany i nieczytelny. Warto więc wiedzieć, że laserową korektą można wykonywać na kilka różnych sposobów – działaniem na zrębie w rogówce, usunięciem z niej nabłonka (późniejsza modelacja i odnowa nabłonka – do dwóch tygodni rekonwalescencji wzrokowej, nawet do miesiąca). Przed wyborem możliwości zaleca się konsultację z lekarzem rodzinnym i specjalistą.
2019/11/07