Menu strony

Najcenniejsze suplementy diety

80 proc. Polaków ma niedobór witaminy D. Specjaliści alarmują, gdyż jej znaczenie dla naszego organizmu jest nadzwyczaj istotne. Witamina D to prawdziwy eliksir życia, ochrania przed szeregiem schorzeń cywilizacyjnych, także nowotworami. Ale co uczynić, gdy witaminy D mamy zbyt mało?


suplementy i witaminy w aptece
Witamina D jest niezbędnym regulatorem gospodarki fosforanowo-wapniowej, warunkującym prawidłowe działanie układów: mięśniowego, nerwowego, kostnego i odpornościowego. Właściwe stężenie witaminy D w organizmie konieczne jest do poprawnego przyswajania fosforanów jak też wapnia w przewodzie pokarmowym, zwiększa ich absorpcję w obrębie nerek i oddziałuje na rozwój i mineralizację kośćca.

Co dzieje się, gdy witaminy D mamy za mało? W podobnej sytuacji jesteśmy w wyższym stopniu narażeni na rozwój wielu schorzeń, jak cukrzycy insulinozależnej i zaburzeń autoimmunologicznych. Częściej również zapadamy na nieswoiste zapalenia jelit. Witamina D odgrywa dodatkowo rolę w odpowiedzi immunologicznej organizmu, regulacji cyklu komórkowego, stąd oddziaływanie ochraniające nie tylko przed zakażeniami, ale też przed nowotworami, zwłaszcza rakiem sutka jak też czerniakiem.

Prawie 90 proc. wit. D w organizmie jest syntetyzowane w skórze pod działaniem promieniowania słonecznego. Natomiast egzogenna witamina D jest dostarczana razem z jedzeniem. Do pokarmów dostatnich w witaminę D należą: świeży węgorz, sardynki, żółtko jaja. W naszej ojczyźnie konsumpcja jest za mała żeby pokryć zapotrzebowania na witaminę D, w związku z tym powinno się przyjmować ją w formie suplementów.


szkielet
Niedobór magnezu z kolei przynosi objawy, jakie częstokroć są mylące.

Sprawdź autorskie www (http://gabinetpsychologiczny.sos.pl/)! Tam oczekuje na Ciebie następna fantastyczna dawka wiadomości na frapujący Cię wątek. Po dużo opisów kliknij w poniższy podany link.

Byle błahostka wyprowadza cię z równowagi, źle śpisz oraz od czasu do czasu łapią cię skurcze? A być może uskarżasz się na drganie powiek i stałe przemęczenie? Zanim poczniesz biegać po doktorach, zacznij od uzupełnienia magnezu. Magnez jest organizmowi konieczny, aby procesy życiowe przebiegały prawidłowo. Tymczasem wiele osób cierpi na niedobór magnezu. Przyczyna? To najczęściej jedzenie żywności wysoko przetworzonej, życie w pośpiechu. Magnez odpowiedzialny jest za skuteczne działanie układu sercowo-naczyniowego.

Omawiane suplementy nabędziemy bez recepty w k www.aptekazawiszy.pl/witaminyimineralymagnez-c-135_222.html (www.aptekazawiszy.pl/witaminyimineralymagnez-c-135_222.html)
2019/01/04