Menu strony
termos w koszyku

Termosy i garnki dobrych, polecanych fabrykantów

Zestaw garnków i patelni naturalnie jest niezbędną rzeczą w każdej kuchni. Na rynku posiadamy współcześnie duży wybór różnorodnych garnków, jakie wykonywane są z rozlicznego typu materiałów. Możemy wyróżnić garnki ceramiczne, garnki kryte warstwą teflonu lub także garnki metalowe.
szparagi

Z jakiej przyczyny należałoby gotować na parze?

Gotowanie na parze jest współcześnie coraz bardziej modną postacią gotowania. Niesie ono za sobą multum drogocennych zalet, w szczególności zdrowotnych.Decydującą zaletą gotowania na parze jest to, że dzięki temu sporządzane jedzenie nie traci witamin i wartości odżywczych.
zdrowa żywność

Moda na zdrowe odżywianie i wiążące się z nią następstwa

Obecnie obserwuje się ogromne narażenie lusności na działanie stresu wywołanego szybkim tempem życia i rozmaitymi kłopotami. Stresowi towarzyszą tego typu problemy jak nadwaga i otyłość oraz problemy psychiczne takie jak depresja. Wszelkie tego typu objawy nazywa się niekiedy dolegliwościami cywilizacyjnymi, ponieważ są ogromnie powszechne na dzień dzisiejszy.
butelki wody mineralnej

Siła tkwi w alkalicznej wodzie. Dlaczego powinniśmy pić wiele napojów?

Na pewno wszyscy świetnie orientujemy się, że nasz organizm składa się w większości z wody. Stanowi ona aż 70 % naszej masy. Stąd też tak ważne jest stałe spożywanie wody. Możliwe, że nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki prędzej się starzeją i stanowią łatwy cel ataku dla groźnych dolegliwości oraz bakterii.
kuchnia

Konieczne akcesoria pożyteczne w każdej kuchni - spieniacz do mleka

W kuchni na pewno mamy niemało rozlicznych przydatnych akcesoriów, z których często korzystamy wszelkiego dnia. Jeśli jesteśmy miłośnikami naprawdę wyśmienitej i aromatycznej kawy, to niewątpliwie jedną z rzeczy, jaka winna znaleźć się w naszej kuchni będzie spieniacz do mleka. Spieniacz do mleka to niesłychanie przydatne urządzenie, dzięki jakiemu z łatwością szykujemy dobre cappuccino czy też latte. Prawdopodobnie nie raz zachwycił nas perfekcyjny smak kaw, które są serwowane w dobrych kawiarniach. Teraz nie powinniśmy wcale wychodzić z domu, aby napić się tak wybornej kawy, gdyż możemy szykować ją we własnej kuchni. Konieczne będzie jedynie parę akcesoriów, w tym rzecz jasna spieniacz do mleka.

Dobrej jakości garnki jako obligatoryjny składnik urządzenia współczesnej kuchni

Przygotowanie obiadów w obecnym stuleciu urosło najprawdopodobniej do rangi sztuki. Na sklepowych półkach pojawiają się niemalże codziennie nowe sprzęty, które znacznie ułatwiają kucharzom pracę w tej domowej i tej hotelowej kuchni. Trudno dać wiarę temu, że jeszcze jakieś pół wieku temu na terenach wiejskich w codziennym użyciu były piece do pieczenia chleba z rozmyślnie wydzielonym miejscem i przeznaczonym na warzenie zup jarzynowych i kompotów owocowych.
Jaki nóż do kuchni wybrać?

Jaki nóż do kuchni

Popularne swego czasu w naszym kraju zrobiło się spędzanie wieczorów ze znajomymi na wspólnym gotowaniu. To bardzo miły zwyczaj i cudownie, że ciągle zyskuje na popularności. To wspaniała alternatywa dla wspólnych wypadów do knajpki, a dodatkowo pozwala na pochwalenie się swoimi umiejętnościami. By jednak samo gotowanie było przyjemne dobrze jest posiadać w kuchni dobry sprzęt. Najistotniejszy jest nóż. Na przykład dobry nóż ceramiczny wcale nie musi być drogi! Więcej o wyborze noży w artykule.
muesli

Jeśli masz alergię na białka zboża, sięgaj po pewne oraz smaczne artykuły spożywcze bio

Z biegiem czasu rośnie liczba osób zmagających się ze zjawiskiem alergii żywieniowych. Zauważa się nietolerancję na takie artykuły, jak: kakao, cytrusy, nabiał, powszechnym zjawiskiem staje się też alergia na gluten, czyli na białko znajdujące się w pewnych rodzajach zbóż. Alergia na gluten potrafi przynosić wyjątkowo przykre objawy związane z biegunką, dolegliwościami skórnymi, jak także kłopotami z oddychaniem.
Pasta z soczewicy

Otwieramy się na nowe eksperymenty w kuchni

Przez minione 20 lat otworzono w Polsce gro lokali restauracyjnych orientalnych, które oferują potrawy, z którymi nie mamy do czynienia w naszej rodzimej kuchni. Jedną z takich dań jest między innymi zupa kokosowa, która pochodzi z samej Tajlandii. Jest to potrawa, która posiada charakterystyczny dla siebie smak, który przypada do gustu bardzo wielu smakoszom. Potrawa ta serwowana jest najczęściej z ryżem, który gotowany jest na parze.
Herbata

Czarną herbatę konsumujemy nierzadko, czy znamy jednak jej rodzaje i własności?

Powszechny napój, którym jest czarna herbata jest w spiżarni niemal każdego domu. Cyklicznie będąc gościem u kolegów także jesteśmy nią raczeni. Czy wiemy jednak jak wpływa na nasz organizm? I co możemy zdziałać, gdy nie jesteśmy w stanie przekonać się do jej smaku?