Menu strony
Białe winogrona

Historia wina

Wino białe to napitek bogów. Wytwarzane od tysiącleci. Zajmuje znaczące miejsce w wytworach kultury. Ba, nawet w religii. Wszyscy znamy opowieść o tym, jak Chrystus uczynił cud w Kanie Galilejskiej, zamieniając wodę w wino, którego zabrakło na przyjęciu ślubnym. Duża część zna symbolikę opłatka i wina w chrześcijaństwie.
rogalik

Croissant – doskonały na śniadanie

Crossaint to rogal rodem z Francji, a jego nazwę wszyscy wymawiają inaczej. Tyle że niezależnie od sposoby artykulacji, dobrze jest przejść do piekarni i spróbować tej słodyczy przynajmniej raz. Rogal jest wyrabiany z ciasta francuskiego. Z tego powodu jest chrupiący i delikatny, a przy tym wyjątkowo smaczny.
Noworoczne zmiany dla zdrowia

Efektywne oraz łagodne dla organizmu zrzucanie zbędnych kilogramów przy pomocy dietetyka

Chcąc skutecznie się odchudzić nie wystarczy jedynie ćwiczyć i być energicznym fizycznie. Spory wpływ na nasz image ma dieta. Jeżeli nasza powszednia dieta składa się z tuczących i tłustych produktów, słodyczy oraz chipsów oraz za sporej ilości kalorii, to nawet przy zachowaniu aktywności fizycznej, możemy posiadać problem z utrzymaniem prawidłowej wagi i szczupłej sylwetki. Sporo ludzi nawet nie wie, jak szkodliwy wpływ na ich organizm i posturę mają poniektóre towary. Jeżeli chcesz zmienić swoją dietę, zadbać o zdrowie oraz stracić zbędne kilogramy, udaj się do dietetyka, jaki rozpisze Ci prawidłową dietę.
złamana noga

Gdy ostatnią deską ratunku jest endoproteza

Produkowane dziś przez fachowców implanty zastępują kłopotliwe części układu ruchu, co uległy uszkodzeniu z różnych powodów. Dzięki zaangażowaniu fachowców w tworzenie następnych rozwiązań, można trafić na pomoc na najwyższym poziomie. Jeśli pod lupę weźmiemy element taki, jak endoproteza Kraków wychodzi do pacjentów z nowoczesnymi możliwościami rehabilitacyjnymi. Sporo osób z takim problemem wie, że może się zwracać do małopolskich specjalistów.
sałatka makaronowa

Dietetyczny makaron? To możliwe!

Letnie miesiące to wspaniały moment by zmienić nawyki żywieniowe. Owoce oraz warzywa ułatwią nam zdrowe odżywianie, wszak zdrowa dieta to 5 porcji warzyw i owoców dziennie.
Karkówka z grilla

Na kiszenie ogórków warto posiadać przetestowany przepis

Latem potrawy z grila radują się sporym zainteresowaniem
Jeśli robi się ciepło i zaczyna się wiosenny odpoczynek, duża część osób decyduje się na wykonanie grilla, przy którym sympatycznie można spędzać czas z rodziną oraz przyjaciółmi, i jednocześnie wciąż można mieć ciepłe potrawy.
Potrawa na przyjęcie

Znajdź sprawdzony przepis na kolację w gronie znajomych

Przy planowaniu niepowtarzalnego i bogatego w atrakcje przyjęcia z przyjaciółmi istotną rolę pełnią posiłki. Współcześnie niesamowite problemy powoduje wielki pośpiech i częsty brak czasu. Te czynniki sprawiają, że takowe urządzenie czasu, które pozwala jednocześnie cieszyć się imprezą, jak i załatwi wszystkie niezbędne obowiązki, staje się prawdziwym wyzwaniem.
gospodyni domowa

Praktyczne porady kulinarne z pamiętnika naszej babci, czyli w jaki sposób prawidłowo się odżywiać

Właściwe odżywanie się staje się obecnie bardzo popularne. A jeżeli już mówimy o pożywnym jedzeniu, to musimy tutaj wspomnieć o babcinych przepisach kulinarnych, które znajdziemy nie tylko w zeszłowiecznych książkach kucharskich.
Sałatka grecka

Letnie menu

Letnie upały zawitały do nas tego roku wyjątkowo szybko. Żar leje się z nieba, a ostatnią rzeczą o której myślimy jest jedzenie. Biorąc to pod uwagę zbilansowana i lekka dieta, będzie w tym przypadku idealnym rozwiązaniem.
fast food

Kiedy poszukujesz dobrego lokalu, który dodatkowo zaproponuje Ci smaczne jedzenie, wówczas powinieneś słuchać opinii innych ludzi na ten temat

Nie da się zaprzeczyć, że w dzisiejszych czasach jedzenie stało się nie tylko wymogiem, ale także sposobem na spędzanie ciekawie czasu ze znajomymi. Wiele osób ma coraz większą wiedzę na temat żywienia i coraz większą uwagę zwracamy również na to, co spożywamy oraz na wysoką jakość produktów, z których przygotowywane jest jedzenie. Spowodowało to, że mnóstwo osób zaczęło oceniać konkretne restauracje, a na dodatek w sieci można odszukać dużo blogów i witryn internetowych, na których można znaleźć opinie innych ludzi na temat jakości jedzenia serwowanego w konkretnych restauracjach.