Menu strony
Śmieci

Czy wysłużone opakowania szklane to trudność?

Jeszcze wiek temu spora część globu nie rozpoznawała terminu - śmieci. Opakowania wytwarzane były na bazie naturalnych surowców a niepotrzebne, stosunkowo szybko ulegały rozkładowi.

Ekologiczne torby - gdzie je znaleźć

Cała populacja stara się teraz postępować według zasad ekologii. Musimy tak czynić, aby ochronić nasz świat przed zniszczeniem. Działalność człowieka niestety nie wyszła na dobre Ziemi i dzisiaj trzeba czynić wszystko, co w naszej mocy, by zapobiec następnym dewastacjom.
śmieci

Dalsza droga odpadów komunalnych

Czy odpady bytowe mogą być problemem? Wystarczy spacer w pobliże osiedlowych kontenerów na śmieci, a odpowiedź na postawione pytanie nasunie się sama. Brzydki zapach, metal, drewno, jakiś zepsuty monitor, radio....
ekologiczne szamba

Ekologia w domu i firmie, czyli pare słów o oszczędzaniu na rachunkach.

Mimo sporej polepszenia warunków egzystencji, wysokie ceny, jakie przychodzi zapłacić wszystkim obywatelom, sprawiają, że człowiek zastanawia się jak przyoszczędzić choć troszeczkę na koniec miesiąca. W ten sposób powstają niesamowite, innowacyjne projekty i finalnie produkty.

Dbanie o przyrodę każdego dnia czyli czemu segregacja śmieci ma takie duże znaczenie

W każdym mieszkaniu albo domu codziennie produkuje się parę kilo odpadków. Wielu Wiele osób nie ma nawet świadomości tego, jak ogromna liczba odpadków jest co roku wytwarzana przez mieszkańców miast i wiosek - wystarczy policzyć, jak dużo odpadów wyprodukuje się w ciągu jednego dnia, a później przemnożyć przed blisko czterdzieści milionów osób zamieszkujących nasz kraj. Będzie z tego ogromna ilość, a wszystkie te odpady powinny być dokładnie posegregowane, przerobione albo złożone w odpowiednich miejscach.
Śmieci

Kto wydaje się być zobowiązany do opróżniania pojemników na odpady?

Obowiązujące uwarunkowania prawne dot. wywozu odpadów, jednocześnie tych z obszarów gminnych i miejskich, wydają się dość skomplikowane. Od kilku miesięcy w tej kwestii stosowane jest dużo rozwiązań, które przekształcają się non stop. O ile eksport typowych śmieci jest stosunkowo unormowany, o tyle znaczniejsze ilości nietypowych odpadów mają możliwość stworzyć problem. Kto zajmuje się tym samym odbiorem takich śmieci?
Ogród pełen cienia

W jaki sposób jesteśmy zobowiązani zatroszczyć się o nasz ogród?

Nie da się zanegować faktu, że nasz przydomowy ogród stanowi bardzo ważną część naszego domostwa. To właśnie w nim lubimy spędzać gorące dni i zapominać o każdych kłopotach, które nas dotykają. Niemniej natomiast utrzymanie atrakcyjnego i ładnego ogrodu jest wyzwaniem obiektywnie karkołomnym. W szeregu przypadków bowiem nie wiemy jak jesteśmy zobowiązani wykazać troskę o roślinność.
kanistry plastikowe

Gromadzenie i sprzedaż naturalnych depresatorów, nawozów i paliw może być nietrudna

Gromadzenie paliw ciekłych, depresatorów oraz nawozów jest etapem, w którym substancje są najmniej narażone na niebezpieczeństwo reakcji. Jeśli są zachowane odpowiednie normy postępowania wśród pracowników, a stan fizyczny pojemników magazynowych cieczy niebezpiecznych jest zgodny z przyjętymi zasadami ich przechowywania.
szczeniak w nowym domu

Uniwersalne oraz poręczne smycze dla psów.

Na świecie istnieje sporo gatunków piesków jednak nie od dzisiaj wiadomo, że jest on najważniejszym jak i najwierniejszym kompanem człowieka.

Rodzaje odpadów

W dzisiejszych czasach odpady wytwarzane są na bardzo szeroką skalę. Mają one różnorodne postaci, a ich odmiany wyróżnia się ze względu na rozmaite czynniki
.