Menu strony
Łazienka

Osobista higiena jako czynnik warunkujący prawidłowe międzyludzkie kontakty

Higiena ciała od dawna była czynnikiem warunkującym to, jak jest się postrzeganym przez otoczenie. To, czy będzie się pachnąć świeżo, chociaż niekoniecznie najdroższymi perfumami, czy właśnie mocnymi zapachami będzie się chciało przyćmić jakieś zaniedbania w zakresie tej bardzo intymnej bądź co bądź sferze, stanowi o poziomie i relacjach międzyludzkich takiej osoby z innymi.
Zdrowa żywność

Tylko towary spożywcze pochodzące z czystych regionów Polski zapewnią nam zdrowie i dobrą sprawność

Sposób na zdrowy model życia wydaje się być tak oczywistym, że właściwie jakikolwiek obywatel nie powinien mieć problemów z udzieleniem odpowiedzi na zapytanie: jak żyć, żeby zagwarantować sobie zdrowie na długie lata?
zdrowe warzywa

Babka płesznik ziarno jednym z flagowych produktów

Wiele osób w Polsce odżywia się teraz wyjątkowo świadomie. Właściwie zestawiamy kolejne składniki naszych potraw. Dobrze jest w sposób bieżący sprawdzać dostępne oferty sklepów ekologicznych. Nierzadko bowiem możemy wyszukać produkty, jakich nie znaliśmy, natomiast jakie okażą się znakomitym dodatkiem do dań dla całej rodziny. Babka płesznik to roślina, której wszystkie właściwości są wyjątkowo podobne do cech siemienia lnianego.
smaczne kiełki!

Zakup zdrowej żywności przez internet.

To dobra wiadomość, że na świecie mieszka coraz więcej osób, które chcą kupować zdrowe jedzenie i wykazują wystarczającą wiedzę w tej materii. Takie oświecone osoby nabywają produkty bio, które odznaczają się wspaniałym wpływem na ciało, nie są tuczące i zostały wyprodukowane przy zachowaniu odpowiednich norm.
Pasta z soczewicy

Otwieramy się na nowe eksperymenty w kuchni

Przez minione 20 lat powstało w Polsce mnóstwo lokali restauracyjnych orientalnych, które proponują dania, z którymi nie spotkamy się w naszej polskiej kuchni. Jedną z takowych potraw jest między innymi zupa kokosowa, która przybyła do nas z Tajlandii. Jest to potrawa, która posiada charakterystyczny dla siebie smak, który przypada do gustu wielu smakoszom. Potrawa ta podawana jest najczęściej z ryżem, który gotowany jest na parze.
Szczupła sylwetka

Kosmetyki dzięki którym da się dbać o nienaganny wygląd.

Na pewno każda bez wyjątku kobieta orientuje się, jakiego rodzaju ma obowiązek nabyć środki dzięki jakim da się dbać o doskonały wygląd. Tym bardziej zaś te przedstawicielki płci pięknej, które na sposób szczególny będą interesować się swoim wyglądem będą mieć o tym duże rozeznanie. W związku z tym tak nie bez znaczenia będzie to, żeby na przykład w razie zauważenia u siebie jakichś niedociągnięć szybko zareagować.
Obiad, kurczak

Polecane pomysły na obiad dla całej rodziny

W większej części rodzin często występującym codziennym dylematem jest kwestia „co na obiad”. Co ciekawe, właściwie w każdym gospodarstwie odpowiedź na to pytanie będzie brzmiała inaczej. Wszystko zależy bowiem od przyzwyczajeń wyniesionych z własnych domów i tego, co tam się przyrządzało w sytuacji, gdy należało uzyskać potrawę w szybkim tempie lub zrobić tak zwane coś z niczego.
zdrowe jedzenie

Certyfikowana żywność dla wszystkich – ciekawe oferty sklepów ze zdrową żywnością

Sporo chorób cywilizacyjnych wynika w dwudziestym pierwszym wieku z nieprawidłowego żywienia. Wszechobecny cukier i sól, zbyt intensywne uprawy oraz nieduża ilość witamin czasem sprawia, że jedzenie jest niepełnowartościowe. Czasem nawet produkty uznawane za niezwykle zdrowe – czyli na przykład brokuły, jabłka, nabiał oraz wiśnie – mają znacznie mniej wartościowych witamin, niż powinny, z powodu niewłaściwych upraw.
Słoiczek tabletek

Pamiętaj, żeby wspomagać swój organizm

Funkcjonujemy znacznie prędzej, znacznie mniej godzin posiadamy na wypoczynek, czy na spokojne spożycie zdrowego posiłku. To wszystko w pewnym okresie może spowodować negatywny wpływ na nasz organizm, a co się z tym wiąże, zauważymy, iż posiadamy coraz mniej sił, iż wypadają nam włosy, paznokcie się łamią, a cera daleka jest od wymarzonej.
Ćwiczenia na brzuch

Trening – w jaki sposób go obecnie zaplanować, żeby uzyskać pewność, że osiągnie się zadowalające rezultaty?

Współcześnie kładziony jest bardzo duży nacisk na posiadanie zgrabnego, wysportowanego ciała. Jednak osiągnięcie takiego rezultatu potrzebuje ogromnych nakładów pracy oraz wysiłku. Nic nie przychodzi samo. Podstawowe znaczenie ma stosownie dopasowana aktywność fizyczna. W jaki sposób w takim razie zaplanować satysfakcjonujący trening?