Menu strony
Potrawy

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile mamy lat na karku ponieważ cel jest jeden - przygotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Na przykład opiekuńcza mamusia, niezastąpiona małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje własnoręczne gotowanie.
ćwiczenia

Jakiego rodzaju upominek sprawdzi się na parapetówkę do znajomych? Co można podarować? Jakie są możliwości?

Wybierając się na parapetówkę do znajomych, dobrze jest wziąć ze sobą jakiś podarunek. Co sprawdzi się na takie okazje?


aronia

Dobre wyposażenie do kuchni

Odpowiednie wyposażenie kuchni jest bardzo istotne dla wszystkich domowników. Nadzwyczaj pomocnym przedmiotem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęśniętym kształcie od wieków służy Chińczykom do przygotowywania różnorodnych dań jak najmniejszym kosztem.
zdrowa żywność

Zalety i korzyści płynące z używania oleju lnianego, jego wykorzystanie w codziennym żywieniu

Len jest wykorzystywany wszechstronnie w wielu różnych dziedzinach od tysięcy lat. Już w starożytnej Grecji i Rzymie nasiona lnu, znane też jako siemię lniane, były stosowane podczas leczenia najróżniejszych schorzeń, przykładowo takich jak problemy z trawieniem.
Wykwintny posiłek

Które restauracje są godne zarekomendowania we Wrocławiu?

Gdy mamy ochotę dobrze zjeść musimy pamiętać, by wybrać odpowiednie miejsce. Nie zawsze można w domu przyszykować to, co nam się wymarzy, bo często w tych czasach podróżujemy. Ale ogólnie nawet, gdy nie jesteśmy w trasie warto, co pewien czas wychodzić gdzieś, by po prostu zjeść dobrze i w rzeczywiście genialnych warunkach.
święty mikołaj fitness

W jaki sposób bezproblemowo zrzucić zbędne kilogramy po świątecznej przerwie ?

Święta to wspaniała okazja do wielu rzeczy, na które nie można przyzwolić sobie w pozostałych dniach roku. Istnieją w ciągu roku co najmniej dwa takie święta, ściśle związane z religią chrześcijańską, jednak na tyle mocno zakotwiczone w kulturze świeckiej, że z wolnego od obowiązków i okazji do spotkania z bliskimi na towarzyskim gruncie korzysta mnóstwo osób różnych wyznań, a także całkiem niewierzących.
Pizza

Jedzenie na wynos - sposób na głód

Wkrótce impreza...godzina 16:00, jest właśnie piątek, a my wróciliśmy z pracy . Na 18 jesteśmy umówieni na "domówkę" u znajomych, zatem 2 godziny czasu wolnego dla nas.

Jeśli jesteśmy mężczyzną to nie ma kłopotu, będziemy potrzebować około 20 min. od momentu wykąpania się, do włożenia klucza w zamek drzwi po stronie zewnętrznej naszego domu. Jednak jeśli jesteśmy płcią piękną, to już trzeba będzie 20 min., ale przynajmniej razy 4. Najpierw kąpiel może i depilacja, potem suszenie, makijaż, strojenie, lustro i gotowa do wyjścia. Równa 1h i 29 minut (nowy rekord). Wow.
Karp panierowany z czerwonym chilli

Dania z karpia są przyrządzane w polskim kraju w okresie świąt

Potrawy z karpia, są popularne w wielu krajach, dlatego że jest to ryba pyszna i posiadająca wiele walorów odżywczych. Wykonywane są one na bazie różnych receptur i również z wykorzystaniem rozmaitych składników. Karp to ryba potokowa, jaka jak na ten rodzaj ryb, jest stosunkowo duża. Jest to ryba w pełni do spożycia, stąd też w rozmaitych państwach jest jednym z istotniejszych produktów, które stosuje się do zup, sałatek, czy również jako osobne danie.
restauracja

O czym powinniśmy pamiętać kupując posiłek w restauracji? Które miejsca są najbardziej godne uwagi?

Nie od dzisiaj wiemy, jak istotną funkcję spełnia odpowiednia dieta zawierająca ważne składniki odżywcze. Gotując w domu mamy możliwość, aby dobrać różnorodne produkty tak, by były one jak najbardziej przyjazne dla naszego zdrowia. Choć często najsmaczniejsze wydają nam się potrawy przyrządzane w domu, sporo osób ciągle decyduje się na wizyty w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy możemy mieć pewność, że kupione posiłki są w stanie spełnić wszelkie standardy?
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.
1 2 3