Menu strony
Potrawy
badania w laboratorium

Czemu badanie krwi jest tak niezbędne i jak należy się do tego przygotować? Co jest najbardziej istotne?

Laboratoria medyczne znajdują się w sumie w każdym mieście. Prawdopodobnie jest to odpowiedź na zapotrzebowanie wobec badań, które teraz wymagane są nie tylko do pracy, ale coraz znacznie częściej do szkół.
święty mikołaj fitness

W jaki sposób bezproblemowo zrzucić zbędne kilogramy po świątecznej przerwie ?

Święta to świetna okazja do wielu rzeczy, na jakie nie powinno się przyzwolić sobie w pozostałych dniach roku. Istnieją w ciągu roku przynajmniej dwa tego typu dni, ściśle powiązane z religią chrześcijańską, jednak na tyle mocno zakorzenione w kulturze świeckiej, że z odpoczynku od obowiązków i okazji do spotkania z bliskimi na towarzyskim gruncie korzysta wielu osób różnych wyznań, i całkiem niewierzących.
Pizza

Ciekawe propozycje na oryginalne potrawy

Pizza jest takim daniem, które lubią niemal wszyscy. Zamawianie jej przez telefon czy Internet jest już standardem w wielu regionach świata. Nie brak również amatorów, którzy pizzę robią samodzielnie w swym domu. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane zadanie.
sałatka grecka

Jeśli sałatka to jedynie z makaronem

W okresie lata w naszej diecie rządzą posiłki lekkie oraz z niską zawartością kalorii. Konsumujemy mniej niekorzystnych dla zdrowia tłustych potraw, wymieniając je na korzystne dla naszego ciała warzywa, owoce czy delikatne pieczywo.
Kuchnia włoska

Sztuczki włoskiej kuchni przystępne dla każdego konesera dobrego jedzenia

Kuchnia włoska jest z pewnością niesamowicie smaczna - co do tego zapewne nie miewają najmniejszych wątpliwości szczególnie zwolennicy spaghetti i pizzy. Należy zaznaczyć, iż znaczna większość rodowitych mieszkańców Italii nie je pizzy z ketchupem. Oczywiście keczup do pizzy to nie wyłącznie polska domena, lecz prawda jest taka, że mamy w zasadzie nieco inne spojrzenie na pizzę. Cóż, w sumie keczup, jeżeli jest pyszny, jest bez wątpienia OK. Jednakże nie może nigdy zagłuszać smaku pizzy.
Karp panierowany z czerwonym chilli

Dania z karpia są przyrządzane w polskim kraju w okresie świąt

Potrawy z karpia, są powszechne w wielu krajach, gdyż jest to ryba smaczna i zawierająca sporo składników odżywczych. Przyrządzane są one na bazie rozmaitych receptur i również z zastosowaniem ciekawych składników. Karp jest rybą potokową, która jak na ten rodzaj ryb, jest stosunkowo wielka. Jest to ryba całkowicie do spożycia, dlatego w rozmaitych państwach jest jednym z istotniejszych artykułów, które wykorzystuje się do sałatek, zup, jak też jako osobne danie.
Wykwintny posiłek

Które restauracje są godne zarekomendowania we Wrocławiu?

Kiedy chcemy smacznie zjeść musimy pamiętać, by wybrać odpowiednie miejsce. Nie zawsze mamy możliwość w domu przygotować to, co nam się wymarzy, bo często w tych czasach podróżujemy. Ale ogólnie nawet, jeżeli nie jesteśmy w trasie dobrze, co pewien czas wychodzić gdzieś, żeby po prostu smacznie zjeść i w rzeczywiście świetnych warunkach.
Nakryty stół

Można wyodrębnić faktycznie bardzo wiele okoliczności, w których catering okazuje się niezastąpiony, a chociażby bardzo przydatny.

Do tego typu momentów zalicza się chociażby przygotowywanie rozmaitych imprez dla najbliższych, lub zdecydowanie pokaźniejszych świąt. Ale także nie można pomijać pozostałych bardziej, dystyngwowanych zabaw, takich jak spotkania okolicznościowe dla korporacji, bądź różne spotkania charytatywne.
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci czy ile lat mamy na karku bo cel jest ten sam - przygotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze ktoś to robił za nas.
Krewetki z ryżem curry i limonką

Udana impreza - wykwintne pomysły na przystawki

Podczas cudownej okazji, takiej jak urodziny, zakończenie matury czy parapetówka, dobrze jest celebrować ów istotny moment swojego życia przede wszystkim szampańską zabawą. Jednak w dzisiejszych czasach pośpiech powoduje duży i częsty brak czasu. Z tego powodu źle zorganizowane przygotowania do imprezy może być przyczyną rozmaitych trudności.
1 2