Menu strony
Potrawy
aronia

Dobre wyposażenie do kuchni

Dobre wyposażenie kuchni jest niezwykle ważne dla wszystkich domowników. Nadzwyczaj pomocnym obiektem w kuchni jest wok. Ta patelnia o wklęsłym kształcie od wieków służy Chińczykom do tworzenia przeróżnych potraw jak najmniejszym kosztem.
ćwiczenia

Jakiego rodzaju upominek sprawdzi się na parapetówkę do znajomych? Co można podarować? Jakie są możliwości?

Idąc na imprezę na nowym mieszkaniu do znajomych, warto wręczyć jakiś podarunek. Co sprawdza się na taką okazję?


Karp panierowany z czerwonym chilli

Dania z karpia są przyrządzane w polskim kraju w okresie świąt

Potrawy z karpia, są popularne w wielu krajach, dlatego że jest to ryba pyszna i posiadająca wiele walorów odżywczych. Wykonywane są one na bazie różnych receptur i również z wykorzystaniem rozmaitych składników. Karp to ryba potokowa, jaka jak na ten rodzaj ryb, jest stosunkowo duża. Jest to ryba w pełni do spożycia, stąd też w rozmaitych państwach jest jednym z istotniejszych produktów, które stosuje się do zup, sałatek, czy również jako osobne danie.
restauracja

O czym powinniśmy pamiętać kupując posiłek w restauracji? Które miejsca są najbardziej godne uwagi?

Nie od dzisiaj wiemy, jak istotną funkcję spełnia odpowiednia dieta zawierająca ważne składniki odżywcze. Gotując w domu mamy możliwość, aby dobrać różnorodne produkty tak, by były one jak najbardziej przyjazne dla naszego zdrowia. Choć często najsmaczniejsze wydają nam się potrawy przyrządzane w domu, sporo osób ciągle decyduje się na wizyty w restauracjach oraz korzystanie z cateringu- kiedy możemy mieć pewność, że kupione posiłki są w stanie spełnić wszelkie standardy?
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.
Pizza

Ciekawe propozycje na oryginalne potrawy

Pizza jest takim daniem, które lubią niemal wszyscy. Zamawianie jej przez telefon czy Internet jest już rzeczą codzienną w wielu krajach. Nie brak także amatorów, którzy pizzę robią samodzielnie w domowym zaciszu. Wbrew temu co by się mogło wydawać nie jest to skomplikowane zadanie.
Kuchnia włoska

Sztuczki włoskiej kuchni przystępne dla każdego konesera dobrego jedzenia

Kuchnia z Włoch jest na pewno bardzo smakowita - akurat co do tego pewnie nie miewają najmniejszych wątpliwości szczególnie miłośnicy spaghetti oraz pizzy. Trzeba dodać, iż absolutna większość rodowitych Włochów nie jada pizzy z ketchupem. Oczywiście ketchup do pizzy to nie wyłącznie nasza domena, ale fakty są takie, że mamy ogólnie nieco inne spojrzenie na jedzenie. Cóż, w sumie ketchup, jeśli jest pyszny, jest bez wątpienia w porządku. Jednak nie powinien nigdy zagłuszać prawdziwego smaku pożywienia.
Wykwintny posiłek

Które restauracje są godne zarekomendowania we Wrocławiu?

Gdy mamy ochotę dobrze zjeść musimy spróbować znaleźć właściwe miejsce. Nie za każdym razem można u siebie upichcić to, co nam się wymarzy, bo często w naszych czasach podróżujemy. Ale ogółem nawet, kiedy nie jesteśmy w trasie warto, co jakiś czas iść gdzieś, by po prostu smacznie zjeść i w faktycznie świetnych warunkach.
grillowanie jedzenia

Grille gazowe dla zawodowców

Wszyscy uwielbiają grillować. Oczywiście niektórzy lubią zapraszać znajomych na grilla, a inne osoby wolą pójść do kogoś na grilla. Spotykanie się ze znajomymi przy grillu jest czymś rzeczywiście genialnym. Warto kupić, więc jakiś konkretny grill, który doprowadzi do tego, że ogółem proces grillowania okaże się naprawdę wyśmienitą zabawą.
święty mikołaj fitness

W jaki sposób bezproblemowo zrzucić zbędne kilogramy po świątecznej przerwie ?

Święta to świetna okazja do wielu rzeczy, na które nie powinno się przyzwolić sobie w pozostałych porach roku. Mamy w ciągu roku co najmniej dwa takie dni, ściśle związane z religią katolicką, ale tak głęboko zakorzenione w kulturze świeckiej, że z odpoczynku od pracy i okazji do spotkania z bliskimi na towarzyskim gruncie korzysta wielu ludzi innych wyznań, a także całkiem niewierzących.
1 2 3