Menu strony
Gotowanie

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile mamy lat na karku ponieważ cel jest jeden - przygotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Na przykład opiekuńcza mamusia, niezastąpiona małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje własnoręczne gotowanie.
garnki

W jaki sposób urządzić kuchnię, żeby chociaż trochę swoją prezencją nawiązywała do przeszłości

Nasz dom jest polem do popisu. Wnętrze każdego pomieszczenia musi zostać dokładnie przemyślane, aby potem nie trzeba było kuć ściany na ekstra gniazdko elektryczne. Podobne przemyślenia są obligatoryjne w przypadku kupna poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania. Obecnie ogromną uwagę przywiązuje się do designerskiego wnętrza. A do niego nie zawsze będą pasować meble odziedziczone po pradziadkach. Ten fakt jednak nie przesądza jeszcze o tym, że w nowoczesnym domu nie wolno umieszczać niegdysiejszych bibelotów. Jeżeli tylko właściciele znają i doceniają zasadę złotego środka, to wnętrze nigdy nie będzie straszyć gości ani domowników.
Potrawa z dyni

Przepisy i porady kulinarne w sieci internetowej, jak najlepiej można je wykorzystywać

Internet może dostarczyć ogromnej ilości wiadomości na różne tematy. W zasadzie obecny jest teraz we wszystkich dziedzinach życia, i wielu ludzi nawet nie wyobraża sobie codziennych dni bez przeglądnięcia kilku stron. Z dużym rozmachem internet pojawił się również w świecie kulinariów, obecnie w sieci działa kilkanaście większych i kilkaset mniejszych stron które oferują porady kulinarne i przepisy.
buty czekoladowe

Wykonujemy czekoladę u siebie w domu

Odnośnie tego, jak zrobić czekoladę, zostało już powiedziane chyba wszystko. Nierzadko udzielający się w sieci blogerzy testują różne metody, dzięki którym z łatwością można zrobić czekoladę we własnym zakresie. Bogactwo możliwości wręcz zadziwia, więc warto sięgać po proste oraz wypróbowane sposoby. Mnogość opcji sprawia, że często nie wiemy, od czego wskazane jest zacząć. Czekolada jako produkt końcowy może być zdrowa. W tym celu warto użyć do jej stworzenia jedynie specjalnie wyselekcjonowanych produktów.
garnki żeliwne

Musimy inwestować w garnki żeliwne - Zobacz jak najkorzystniej wykorzystać tego typu garnków.

Nasza kuchnia powinna być dobrze urządzona

Przygotowywanie dań będzie niesamowicie ważną czynnością w czasie dnia, przez to powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby wszystko odbyło się w właściwy sposób, a podawane przez nas danie, musi okazać się nie tylko pyszne, ale także zdrowe.
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.
Jak nie dać się chorobie?

Szkodliwość soli w kuchni

Istnieje wiele kwestii, jakich potrzeba dowiedzieć o stosowaniu soli i doprawiania potraw. Sól to inaczej chlorek sodu, który zwyczajowo występuje w życiu częściej niż jakikolwiek odmienny pierwiastek chemiczny. W nowym tysiącleciu warto dowiedzieć się o niej więcej. Wybór odpowiedniego źródła informacji na temat gotowania przy użyciu soli nie jest zazwyczaj sprawą banalną. W tej sprawie wciąż pokutuje wiele mitów. Kto chce dowiedzieć się więcej na temat ich osądu może wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową frazę gotowanie bez soli.
Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym

Jakie akcesoria warto mieć w swojej kuchni?

Jak na niepogodę to łypie w boku, na zmianę ciśnienia zaczyna pobolewać głowa, natomiast jeśli na gotowanie to zaczyna burczeć w żołądku. Co dziś upitrasimy? Możliwości jest dużo, trzeba tylko wziąć się do pracy, bo burczenie przerodzi się w cierpienie, a następie to już pożoga – negatywny nastrój głodnego przeniesie się na pozostałych wokół.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy pichcenie jest ciężkim zajęciem? Zapewne na poziomie profesjonalnym odpowiedź jest twierdząca. Jednakowoż jeśli nie marzymy o jakiejś karierze, gotowaniu w gustownej restauracji, z pewnością nie musimy się niczego obawiać!
Krewetki z ryżem curry i limonką

Udana impreza - wykwintne pomysły na przystawki

Podczas wspaniałej okazji, takiej jak urodziny, zakończenie matury czy parapetówka, dobrze jest celebrować ów ważny moment swojego życia przede wszystkim wspaniałą zabawą. Jednak we współczesnych czasach pośpiech powoduje duży i nierzadki brak czasu. Z tego powodu nieprzemyślane przygotowania do imprezy może być przyczyną niezwykłych niewygód.
1 2