Menu strony
Gotowanie
Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym

Jakie akcesoria warto mieć w swojej kuchni?

Jak na szarugę to boli w boku, na zmianę ciśnienia zaczyna pobolewać głowa, natomiast jak na gotowanie to zaczyna burczeć w brzuchu. Co dziś upitrasimy? Możliwości mamy mnóstwo, trzeba tylko wziąć się do roboty, bo burczenie przerodzi się w ból, a dalej to już pożoga – zły samopoczucie złaknionego przeniesie się na pozostałych dookoła.

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - przygotować dobrą potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to pozostaje własnoręczne gotowanie.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy pichcenie jest ciężkim zajęciem? Zapewne na poziomie profesjonalnym odpowiedź jest twierdząca. Jednakowoż jeśli nie marzymy o jakiejś karierze, gotowaniu w gustownej restauracji, z pewnością nie musimy się niczego obawiać!
Krewetki z ryżem curry i limonką

Udana impreza - wykwintne pomysły na przystawki

Podczas wspaniałej okazji, takiej jak urodziny, zakończenie matury czy parapetówka, dobrze jest celebrować ów ważny moment swojego życia przede wszystkim wspaniałą zabawą. Jednak we współczesnych czasach pośpiech powoduje duży i nierzadki brak czasu. Z tego powodu nieprzemyślane przygotowania do imprezy może być przyczyną niezwykłych niewygód.
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż wcześniej zawsze nas ktoś z tego wyręczał.
garnki

Jakiego rodzaju garnków użyć, żeby przygotować nietuzinkowy, a jednocześnie pożywny posiłek na wyjazd poza miasto

Chwile wytchnienia należą się każdej rodzinie. A wspomnianych momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem sporo. Są nimi święta bożonarodzeniowe oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednak zawsze najwięcej pozytywnych wzruszeń wzbudza kochana przez wszystkich majówka. Jeśli tylko pogoda dopisze, to wypad poza stolicę będzie naprawdę udany. Abyśmy jednak byli w stanie długo i z uśmiechem wspominać razem spędzone momenty, wpierw musimy wszystko świetnie przemyśleć. A już na pewno należy zabrać ze sobą prowiant - w trakcie spaceru przez las dzieci zgłodnieją znacznie szybciej niźli sądzą ich rodzice.
garnki żeliwne

Musimy inwestować w garnki żeliwne - Zobacz jak najkorzystniej wykorzystać tego typu garnków.

Nasza kuchnia musi być właściwie wyposażona

Szykowanie posiłków okazuje się być bardzo ważną czynnością w ciągu dnia, dlatego powinniśmy zatroszczyć się o to, by wszystko odbywało się w odpowiedni sposób, a podawane przez nas jedzenie, musi być nie tylko smaczne, ale także zdrowe.
Potrawa z dyni

Przepisy i porady kulinarne w sieci internetowej, jak najlepiej można je wykorzystywać

Internet dostarcza mnóstwa wiadomości na różne tematy. Tak naprawdę obecny jest teraz w każdej dziedzinie życia, i wiele osób nawet nie wyobraża sobie codziennego dnia bez przejrzenia paru stron. Z dużym rozmachem internet pojawił się również w świecie gotowania, obecnie w sieci działa kilkadziesiąt dużych i kilkaset małych serwisów oferujących przepisy i porady kulinarne.
grillowanie, grill

Kup właściwy rodzaj grilla

Nadchodzi taki czas, że planujemy grilla. Każdy chce po prostu w okresie wiosenno-letnim trochę sobie grillować. To świetny sposób na spotkania z bliskimi. I co niezmiernie ważne nie trzeba stać i gotować bardzo wyszukanych dań, bo trzeba po prostu wrzucić odpowiednio zamarynowane mięso na grilla.
garnki z żeliwa

Nabywając szczegóły zaopatrzenia kuchni wskazane jest aby zwracać atencję na ich jakość

Przygotowywanie jedzenia jest niezaprzeczalnie jednym z przyjemniejszych zajęć, któremu oddajemy się w wolnym czasie. Dla wielu ludzi jest to wielka pasja, jaką mogą dzielić się z innymi. Nie można ukryć, że okres wiosenny jest przede wszystkim wartościowy, jeśli chodzi o zróżnicowanie artykułów.
1 2