Menu strony
Gotowanie
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile lat mamy na karku gdyż cel jest jeden - ugotować dobrą potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze ktoś to robił za nas.

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną i ile lat mamy na karku ponieważ cel jest jeden - przygotować dobrą potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mama, niezastąpiona żona czy też zakochany w gotowaniu mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to zostaje własnoręczne gotowanie.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy pichcenie jest trudnym zajęciem? Pewnie na poziomie bardziej fachowym odpowiedź brzmi tak. Jednakowoż jeżeli nie marzymy o jakiejś karierze, kucharzeniu w gustownej restauracji, niewątpliwie nie musimy się niczego bać!
Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym

Jakie akcesoria warto mieć w swojej kuchni?

Jak na szarugę to rwie w boku, na zmianę ciśnienia rozpoczyna pobolewać głowa, natomiast jeśli na gotowanie to zaczyna burczeć w żołądku. Co dziś przygotujemy? Możliwości jest wiele, należy tylko zabrać się się do pracy, bo burczenie zamieni się w cierpienie, a później to już pożoga – negatywny samopoczucie głodnego odbije się na pozostałych dookoła.
buty czekoladowe

Wykonujemy czekoladę u siebie w domu

W ramach tego, jak zrobić czekoladę, powiedziano już bardzo wiele. Najczęściej udzielający się w sieci blogerzy testują różne metody, dzięki którym z łatwością można zrobić czekoladę we własnym zakresie. Bogactwo możliwości wręcz zadziwia, dlatego warto sięgać po łatwe oraz przetestowane sposoby. Mnogość opcji sprawia, że często nie wiemy, od czego wskazane jest zacząć. Czekolada jako produkt końcowy może być zdrowa. W tym celu warto użyć do jej stworzenia jedynie specjalnie wyselekcjonowanych produktów.
Krewetki z ryżem curry i limonką

Udana impreza - wykwintne pomysły na przystawki

Podczas wyjątkowej okazji, takiej jak urodziny, imieniny czy parapetówka, dobrze jest uczcić ów ważny moment swojego życia przede wszystkim cudowną zabawą. Jednak w nowym tysiącleciu pośpiech powoduje wielki i nagminny brak czasu. Z tego powodu źle zorganizowane przygotowania do imprezy może być przyczyną niezwykłych problemów.
grillowanie, grill

Kup właściwy rodzaj grilla

Nadchodzi taki czas, że zaczynamy planować grilla. Każdy chciałby po prostu w okresie wiosenno-letnim trochę sobie grillować. To świetny sposób na spotkania z przyjaciółmi. I co niezmiernie istotne nie musimy stać i gotować nie wiadomo, jakich potraw, bo trzeba po prostu wrzucić fajnie zamarynowane mięso na grilla.
garnki z żeliwa

Nabywając szczegóły zaopatrzenia kuchni wskazane jest aby zwracać atencję na ich jakość

Przygotowywanie jedzenia jest niewątpliwie jednym z lepszych zajęć, jakiemu oddajemy się w wolnym czasie. Dla wielu ludzi jest to wielka pasja, jaką mogą dzielić się z innymi. Nie da się ukryć, że okres wiosenny jest szczególnie pozytywny, jeżeli chodzi o rozmaitość produktów.
garnki

Jakiego rodzaju garnków użyć, żeby przygotować nietuzinkowy, a jednocześnie pożywny posiłek na wyjazd poza miasto

Chwile odpoczynku należą się każdej rodzinie. A wspomnianych momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem sporo. Bywają nimi święta bożonarodzeniowe oraz pozostałe dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednakże od lat najwięcej pozytywnych wzruszeń wzbudza uwielbiana przez wszystkich majówka. Jeśli tylko pogoda będzie słoneczna, to wypad poza miasto będzie naprawdę udany. Abyśmy jednak byli w stanie długo i z zadowoleniem wspominać wspólnie spędzone momenty, najpierw musimy wszystko świetnie zaplanować. A już na pewno należy zabrać ze sobą posiłek - w trakcie spaceru przez las maluchy zgłodnieją znacznie szybciej niż przypuszczają ich rodzice.
garnki żeliwne

Musimy inwestować w garnki żeliwne - Zobacz jak najkorzystniej wykorzystać tego typu garnków.

Nasza kuchnia musi okazać się odpowiednio urządzona

Szykowanie dań będzie bardzo ważną czynnością w ciągu dnia, dlatego powinniśmy zadbać o to, by wszystko odbyło się w dobry sposób, a podawane przez nas jedzenie, powinno okazać się nie tylko smaczne, ale także zdrowe.
1 2