Menu strony
Gotowanie
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.
garnki żeliwne

Musimy inwestować w garnki żeliwne - Zobacz jak najkorzystniej wykorzystać tego typu garnków.

Niesamowicie ważne będzie to w czym gotujemy

Szykowanie posiłków jest bardzo ważną czynnością w ciągu dnia, dlatego musimy zatroszczyć się o to, żeby wszystko odbywało się w dobry sposób, a serwowane przez nas danie, musi być nie tylko smaczne, lecz również zdrowe.
Jak nie dać się chorobie?

Szkodliwość soli w kuchni

Istnieje wiele kwestii, jakich potrzeba dowiedzieć o stosowaniu soli i doprawiania potraw. Sól to inaczej chlorek sodu, który zwyczajowo występuje w życiu częściej niż jakikolwiek odmienny pierwiastek chemiczny. W nowym tysiącleciu warto dowiedzieć się o niej więcej. Wybór odpowiedniego źródła informacji na temat gotowania przy użyciu soli nie jest zazwyczaj sprawą banalną. W tej sprawie wciąż pokutuje wiele mitów. Kto chce dowiedzieć się więcej na temat ich osądu może wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową frazę gotowanie bez soli.
Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym

Jakie akcesoria warto mieć w swojej kuchni?

Jak na niepogodę to łypie w boku, na zmianę ciśnienia zaczyna pobolewać głowa, natomiast jeśli na gotowanie to zaczyna burczeć w żołądku. Co dziś upitrasimy? Możliwości jest dużo, trzeba tylko wziąć się do pracy, bo burczenie przerodzi się w cierpienie, a następie to już pożoga – negatywny nastrój głodnego przeniesie się na pozostałych wokół.

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - przygotować dobrą potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to pozostaje własnoręczne gotowanie.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy pichcenie jest ciężkim zajęciem? Zapewne na poziomie profesjonalnym odpowiedź jest twierdząca. Jednakowoż jeśli nie marzymy o jakiejś karierze, gotowaniu w gustownej restauracji, z pewnością nie musimy się niczego obawiać!
Krewetki z ryżem curry i limonką

Udana impreza - wykwintne pomysły na przystawki

Podczas wspaniałej okazji, takiej jak urodziny, zakończenie matury czy parapetówka, dobrze jest celebrować ów ważny moment swojego życia przede wszystkim wspaniałą zabawą. Jednak we współczesnych czasach pośpiech powoduje duży i nierzadki brak czasu. Z tego powodu nieprzemyślane przygotowania do imprezy może być przyczyną niezwykłych niewygód.
garnki

Jakiego rodzaju garnków użyć, żeby przygotować nietuzinkowy, a jednocześnie pożywny posiłek na wyjazd poza miasto

Chwile wytchnienia należą się każdej rodzinie. A wspomnianych momentów jest w ciągu roku kalendarzowego nawet całkiem sporo. Są nimi święta bożonarodzeniowe oraz inne dni wolne od pracy bądź szkoły. Jednak zawsze najwięcej pozytywnych wzruszeń wzbudza kochana przez wszystkich majówka. Jeśli tylko pogoda dopisze, to wypad poza stolicę będzie naprawdę udany. Abyśmy jednak byli w stanie długo i z uśmiechem wspominać razem spędzone momenty, wpierw musimy wszystko świetnie przemyśleć. A już na pewno należy zabrać ze sobą prowiant - w trakcie spaceru przez las dzieci zgłodnieją znacznie szybciej niźli sądzą ich rodzice.
Potrawa z dyni

Przepisy i porady kulinarne w sieci internetowej, jak najlepiej można je wykorzystywać

Internet dostarcza mnóstwa wiadomości na różne tematy. Tak naprawdę obecny jest teraz w każdej dziedzinie życia, i wiele osób nawet nie wyobraża sobie codziennego dnia bez przejrzenia paru stron. Z dużym rozmachem internet pojawił się również w świecie gotowania, obecnie w sieci działa kilkadziesiąt dużych i kilkaset małych serwisów oferujących przepisy i porady kulinarne.
grillowanie, grill

Kup właściwy rodzaj grilla

Nadchodzi taki czas, że planujemy grilla. Każdy chce po prostu w okresie wiosenno-letnim trochę sobie grillować. To świetny sposób na spotkania z bliskimi. I co niezmiernie ważne nie trzeba stać i gotować bardzo wyszukanych dań, bo trzeba po prostu wrzucić odpowiednio zamarynowane mięso na grilla.
1 2