Menu strony
Samochód

Naucz się pomocy przedmedycznej

Wszyscy uczniowie szkoły średniej a także każdy, kto starał się o prawo jazdy, ma świadomość czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot określany jako Przysposobienie Obronne miał obowiązek wpoić młodzieży zasady ratowania ludzkiego życia. Jako pomocny rekwizyt służyły m.in. fantomy i demonstrowane na nich oddychanie metodą usta-usta oraz masaż serca.
złomowisko

Jak przebiega złomowanie starych aut, jakie dokumenty i formalności należy przy tym załatwić.

Od czasu gdy nasz kraj wszedł w szeregi Unii Europejskiej, został w pewnym sensie samochodowym śmietniskiem Europy. Otwarte granice spowodowały, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat przyjechało do nas na kołach lub zostało przywiezione kilka milionów samochodów. Duża ich część była w dobrym stanie, bez poważnych awarii i przeszłości wypadkowej.
Złomowisko samochodów

Fachowe złomowanie pojazdów, czyli z jakich względów powinieneś oddać swoje stare auto do auto złomu?

Zniszczone pojazdy niczemu nam nie służą. Najczęściej stoją w garażu do chwili, aż zdecydujemy się ich pozbyć. Niestety nie każdemu przychodzi to łatwo, ponieważ z biegiem lat przyzwyczailiśmy się do naszego Forda czy Audi i nie mamy zamiaru się z nim rozstawać, choćby dlatego, by odbyć jedną rundkę wokół miasta.
Złomowanie samochodu

Jak najlepiej da się pozbyć starego albo rozbitego pojazdu, jak wygląda złomowanie aut.

Każdy samochód w pewnej chwili w jakiś sposób zakończy swoje życie. Nie jest istotne, czy to będzie w skutek zestarzenia się, czy ktoś zdecyduje się więcej do niego nie dokładać, czy też ulegnie zniszczeniu w wypadku. Za każdym razem takie auto należy wyeliminować z ruchu, ale nie da się tego zrobić tak, jak się będzie chciało, gdyż istnieją w tym zakresie odpowiednie przepisy.
sala szkoleniowa

Pierwsza pomoc pozwala uratować życie

Wszyscy uczniowie szkoły średniej a także każdy, kto starał się o prawo jazdy, zdaje sobie sprawę czym jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot o nazwie PO miał obowiązek nauczyć młodzież udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy i prezentowane na nich sztuczne oddychanie oraz masaż serca.
zniszczone auto

Powinieneś zawieźć auto na złom? Poszukaj odpowiedniego punktu w swym regionie, żeby załatwić to szybko!

Jazda samochodem powoduje, że ulega on eksploatacji. I choć właściciele usiłują dbać o swoje pojazdy i utrzymywać je w dobrej kondycji, w końcu przychodzi taki moment, gdy auto nie nadaje się już do dalszej jazdy. Gdy zachodzi taka sytuacja, samochód staje się zbędnym balastem, jaki zajmuje miejsce i wymaga niezbędnych opłat. Warto pomyśleć o oddaniu go na złom.
skup złomu

Czy złomowanie pojazdów Tarnów ma w swojej propozycji?

Czy wiemy w jakim rejonie mieści się auto złom Toruń?

Nawet wspaniały samochód posiada taki czas, gdy nie nadaje się już do jazdy, gdyż wkładanie pieniędzy w jego remonty może powodować, że będziemy stratni, a ulepszenie jego pracy będzie trwało jedynie chwilę.