Menu strony
Zęby
aparat

Aparat ortodontyczny – fakty i mity

stosowanie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste zęby, to jednocześnie zdrowie. Wiadomo, iż estetyka jest niepomiernie istotna, perfekcyjny uśmiech aż miło wyeksponować, jednakże niewiele osób zdaje sobie sprawę, że to istotnie czynnik zdrowotny ma tutaj niemałe znaczenie. Aparat to bowiem niezawodny sposób na czystość zębów, a to skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co jeszcze warto wiedzieć o aparacie ortodontycznym?
Chemia

Gdy niezbędny nam dentysta Wrocław posiada tego najlepszego

Potrzeba dbać o zęby oraz chodzić do gabinetu dentysty także wtedy, jeśli nie będzie to potrzebne, a pragniemy zrobić tylko profilaktyczny przegląd.
Białe zęby

Stomatolodzy, którzy będą znani są z największej jakości usług.

Niezależnie od tego, do którego stomatologa ktokolwiek się będzie wybierać to nade wszystko będzie chciał mieć pewność, iż będzie mieć kontakt z ekspertem, jaki nie sprawi mu bólu, a do tego będzie najlepszy w tym, co będzie robić. Niestety albowiem, dzisiaj nadal dentyści nie kojarzą się pozytywnie. I to dlatego, że kojarzy ich się dokładnie ze wcześniej wspomnianym bólem.
Dentystka

Sposoby stomatologów na uroczy uśmiech

Osobom, które chcą mieć szeroki uśmiech, a ich obecny stan uzębienia odbiega od ich wyobrażenia o zadbanych zębach, poleca się licówki. To dość drogi sposób na korektę uzębienia, lecz efekt finalny nie tylko zapewnia piorunujące wrażenie, lecz dodaje też pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości. To taki zabieg kosmetyczny dla zębów, który raz wykonany, poprawi nasz komfort na na długo.
białe zęby

Wybielanie zębów u dentysty - w jaki sposób wygląda i czy przynosi dobre rezultaty?

Białe zęby prawdopodobnie są wielkim atutem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, na nieszczęście nie każdy z nas zdoła pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.
dentysta

Higiena uzębienia

Zęby, mimo że zbudowane z niezwykle wytrzymałego szkliwa, są narażone na pozornie niegroźną dolegliwość – próchnicę. Za powstawanie tej choroby są odpowiedzialne bakterie żerujące w ustach, odżywiają się one cukrami które są zawarte w przyswajanym jedzeniu, rozwijają się więc na pozostałościach jedzenia pozostałych w szczelinach międzyzębowych.
Dentystka

Zabieg u stomatologa powinnabyć naszym obowiązkiem. Zęby bowiem zawsze o sobie przypomną

O dentystach nie możemy zapomnieć wszyscy. Nawet jeżeli ktoś chce uniknąć ich jak ognia, nie chodzi na regularne wizyty kontrolne i nie dba o uzębienie, to w pewnej chwili sobie o nich przypomni. Ból zęba jest taką sytuacją, której nie można zignorować, ale to nie ból, czyli zakończenie, powinny nas nakłaniać do wizyt.
zęby

Jakie zabiegi wykonywane są u dentysty? Gdzie najlepiej pójść do takiego specjalisty?

Regularne chodzenie do dentysty to podstawa, żeby mieć piękne zęby na lata. Chociaż chodzenie do dentysty kojarzy się z przykrym obowiązkiem oraz bólem, to ostatnimi czasie to się zmienia. Tym bardziej, iż sporo osób dostrzega, że wizyta u dobrego dentysty to same zalety.
Tabletki - młody jęczmień

Czy odpowiedniej jakości implanty Radom oferuje pacjentom dentystów pracujących w tym mieście?

Czasem jest tak, że dbamy o nasze zęby, pragniemy robić wszystko, aby prezentowały się jak najlepiej, ale mimo wszystko zaczynają one wypadać.
dentysta w pracy

Jakimi rzeczami zajmuje się stomatolog, a co robi ortodonta? Jaka jest różnica między nimi? Jakie mają kompetencje?

Nie ma ucieczki przed dentystą, większość z nas ma tego świadomość. Może i zabrzmi to dla niektórych brutalnie, natomiast tak właśnie jest. Trzeba tym bardziej wiedzieć, czym zajmuje się dentysta, co robi stomatolog, a co ortodonta, jakie występują różnice między nimi?
1 2 3