Menu strony
Zęby
stomatolog łódź

Najlepszy dentysta – co wziąć pod uwagę wybierając doświadczonego specjalistę?

Każdy musi mieć świadomość tego, że troszczenie się o zęby jest rzeczywiście istotne oraz zdecydowanie nie należy rezygnować z regularnych wizyt u dentystów, szczególnie że dziś leczenie nie musi być już nieprzyjemne, podobnie jak usuwanie zębów, jako że stomatolodzy dysponują nowoczesnym sprzętem i preparatami znieczulającymi.
Dentystka

Sposoby stomatologów na uroczy uśmiech

Osobom, które chcą mieć piękny uśmiech, a ich stan uzębienia odbiega od ich wyobrażenia o zadbanych zębach, zaleca się licówki. To dość kosztowny sposób korekty uśmiechu, lecz efekt finalny nie tylko robi piorunujące wrażenie, lecz dodaje też pewności siebie i winduje poczucie własnej wartości. To taka kosmetyka zębów, która raz wykonana, poprawi nasz komfort na długie lata.
dentysta

Jak prawidłowo należy dbać o stan zębów, czemu przeglądy kontrolne u stomatologa są takie ważne?

Problemy z próchnicą zębów występują bardzo często, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Przede wszystkim bardzo duży wpływ na zęby będzie miała nieodpowiednia dieta. Jeżeli ktoś w miejsce warzyw i owoców będzie wybierał słodycze czy gazowane napoje, to jest zupełnie zrozumiałe, że pojawiają się u niego ubytki. Jest to szczególnie niebezpieczne przy małych dzieciach, które już chcą samodzielnie używać szczoteczek, ale równocześnie nie zawsze poprawnie myją swoje zęby.
zęby

Jakie zabiegi wykonywane są u dentysty? Gdzie najlepiej pójść do takiego specjalisty?

Regularne uczęszczanie do dentysty to podstawa, aby zachować piękne zęby na lata. Chociaż chodzenie do dentysty kojarzy się z czymś nieprzyjemnym oraz bólem, to ostatnimi czasie to ulega zmianie. Szczególnie, iż sporo ludzi dostrzega, że chodzenie do dobrego dentysty to same zalety.
zęby, zdrowy uśmiech

Jak szukamy dobrego stomatologa bądź renomowanego gabinetu stomatologicznego, kiedy ból zęba staje się bardzo dokuczliwy

Uciążliwy ból zęba może tak pokrzyżować ambitne plany na przyjemne spędzenie popołudnia w gronie najlepszych kumpli, jak i stać się przyczyną nieprzespanej nocy. Zazwyczaj Polacy długo zwlekają z umówieniem wizyty w gabinecie dentystycznym, zwłaszcza jeśli widzą, że ubytek jest niewielki.
podróż

Dobranie odpowiedniej szczoteczki do zębów jest raczej ważne, dlatego warto to dobrze przemyśleć

Troszczenie się o zęby na co dzień to idealna metoda, żeby uniknąć nazbyt częstych odwiedzin u dentysty. Na pewno pomoże w tym odpowiednia szczoteczka do zębów.
dentysta

Kilka ważnych kroków dzielących nas od pięknego uśmiechu. Jak się przemóc?

Teoretycznie każda osoba wie, iż regularne siadanie na fotelu u dentysty jest gwarancją zdrowia nie tylko uzębienia, lecz i naszego organizmu. Jama ustna jest integralną częścią organizmu i ”wrotami” otwierającymi drogę do naszego ciała, dlatego wszystkie odstępstwa od normy, które nie są wyleczone, mogą prowadzić do rozwoju niebezpiecznych chorób. Ale w praktyce wygląda to tak, że nawet osoby dorosłe, jakie dbają o swój stan zdrowia i są świadome komplikacji, jak tylko mogą unikają wizyt w tym sterylnym gabinecie i zwlekają do ostatniej chwili, kiedy pojawia się ból. Jak przekonać się do dentysty?
białe zęby

Wybielanie zębów u dentysty - w jaki sposób wygląda i czy przynosi dobre rezultaty?

Białe zęby z pewnością są wielkim atutem zarówno u kobiet jak także u mężczyzn, niestety nie każdy z nas zdoła pochwalić się śnieżnobiałym uśmiechem.
aparat

Aparat ortodontyczny – fakty i mity

stosowanie aparatu ortodontycznego to nie tylko proste uzębienie, to także zdrowie. Wiadomo, że estetyka jest bardzo istotna, idealny uśmiech aż przyjemnie go pokazać, jednakże mało ludzi zdaje sobie sprawę, że to istotnie czynnik zdrowotny ma tutaj niebagatelne znaczenie. Aparat to bowiem efektywny sposób na czystość zębów, a to skutkuje brakiem próchnicy czy parodontozy. Co jeszcze powinno się znać o aparacie ortodontycznym?
Chemia

Gdy niezbędny nam dentysta Wrocław posiada tego najlepszego

Potrzeba dbać o zęby oraz chodzić do gabinetu dentysty także wtedy, jeśli nie będzie to potrzebne, a pragniemy zrobić tylko profilaktyczny przegląd.
1 2 3