Menu strony
Zarost
golenie i kremy

Klienci wiedzą, na którą firmę postawić

Co interesujące, także w ostatnim czasie nadzwyczaj modne stało się noszenie wystylizowanego zarostu. Coraz częściej mężczyźni decydując się na podtrzymywanie śladowego zarostu, który bez mała dodaje im męskości. Jest to bez wątpienia jak najbardziej właściwe zjawisko, tymczasem jego zachowanie w pasującym stanie jest zadaniem wymagającym. Golenie ze swojej natury jest zadaniem trudnym, wobec tego też umiejętne golenie się można porównać w pewnej mierze do sztuki. Jak w związku z tym powinniśmy się skutecznie golić?
Już dziś zadbaj o gładkie nogi

Redukcja zbędnego owłosienia

Od dłuższego czasu jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych jest depilacja. U panów będzie to przede wszystkim golenie zarostu z twarzy. U pań wyboru miejsc do usuwania owłosienia dokonuje się w oparciu o indywidualne upodobania i rodzaj owłosienia. Jest to w takim razie kwestia osobista.
golarka

Naprawdę dobre golarki Muhle Razor, albo znane Edwin Jagger Razor stosują też panowie dbający o brodę

Ostatnio wraca moda na widoczny zarost u panów. Jest nawet specjalna nazwa przeznaczona dla tego typu mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa pochodzi z angielskiego słowa, które oznacza w rodzimym języku „drwal”.
maszynka do golenia

Golenie jako nieodzowny obowiązek zadbanego faceta, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jedną z cech prawdziwego mężczyzny jest zarost. Brody i wąsy rosną u mężczyzn praktycznie od wielu kilkunastu lat, i w zasadzie do samego końca trzeba o nie dbać. Dzisiaj modny mężczyzna to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowane wąsy i broda są również dopuszczalne. Jednak nie może to być zarost, który jest niechlujny, tylko zadbany i przystrzyżony. Czasami można jeszcze wybaczyć męski, kilkudniowy zarost, ale tylko w nieoficjalnej sytuacji, na bardziej oficjalne okazje należy jednak zadbać o to, żeby nie mieć żadnego zarostu.
tajniki zadbanej brody

Męski zarost robi się coraz bardziej popularny pośród panów, żeby prezentował się okazale, trzeba o niego zadbać

W ciągu lat wizerunek mężczyzn często ulegał zmianom. Dosyć długo modne były brody lub wąsy, potem stopniowo zarost męski tracił na popularności, a modniejsze robiły się starannie ogolone policzki. Obecnie męski zarost, zatem broda, wąsy oraz bokobrody wracają do łask i przeżywają osobisty renesans. W salonach z kosmetykami coraz częściej można nabyć kosmetyki do pielęgnacji brody, jak też dobre narzędzia, żeby o zarost zadbać. W wypadku, jeśli zamierza się zapuścić zarost, potrzeba wiedzieć jak dbać o brodę.