Menu strony
Zarost
golenie i kremy

Klienci wiedzą, na którą firmę postawić

Co intrygujące, także w ostatnim czasie nadzwyczaj modne stało się noszenie wystylizowanego zarostu. Coraz nagminniej mężczyźni decydując się na podtrzymywanie minimalnego zarostu, który w pewnej mierze dodaje im męskości. Jest to bezsprzecznie jak najbardziej dobre zjawisko, jednakże jego zachowanie w należytym stanie jest zadaniem wymagającym. Golenie ze swojej natury jest zadaniem ciężkim, skutkiem tego też umiejętne golenie się można porównać poniekąd do sztuki. Jak w takim razie powinniśmy się skutecznie golić?
golarka

Naprawdę dobre golarki Muhle Razor, albo znane Edwin Jagger Razor stosują też panowie dbający o brodę

Ostatnio powraca moda na widoczny zarost u mężczyzn. Jest nawet konkretna nazwa przeznaczona dla tego rodzaju mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa wywodzi się z angielskiego słowa, które oznacza w naszym języku „drwal”.
tajniki zadbanej brody

Męski zarost robi się coraz bardziej popularny pośród panów, żeby prezentował się okazale, trzeba o niego zadbać

W ciągu lat wizerunek mężczyzn często ulegał zmianom. Dosyć długo modne były brody lub wąsy, potem stopniowo zarost męski tracił na popularności, a modniejsze robiły się starannie ogolone policzki. Obecnie męski zarost, zatem broda, wąsy oraz bokobrody wracają do łask i przeżywają osobisty renesans. W salonach z kosmetykami coraz częściej można nabyć kosmetyki do pielęgnacji brody, jak też dobre narzędzia, żeby o zarost zadbać. W wypadku, jeśli zamierza się zapuścić zarost, potrzeba wiedzieć jak dbać o brodę.
maszynka do golenia

Golenie jako nieodzowny obowiązek zadbanego faceta, jakiego rodzaju akcesoria najlepiej do niego stosować.

Jednym z atrybutów prawdziwego mężczyzny jest zarost na twarzy. Brody i wąsy rosną u mężczyzn w zasadzie od wielu wieku nastoletniego, i praktycznie do końca życia należy o nie dbać. Dzisiaj modny pan to taki, który jest dobrze ogolony, ale wypielęgnowana broda i wąsy także będą dopuszczalne. Jednak nie może to być zarost, który jest niechlujny, tylko przystrzyżony i wypielęgnowany. Czasami jeszcze można wybaczyć męski, kilkudniowy zarost, lecz tylko w nieoficjalnych sytuacjach, na oficjalniejsze okazje warto jednak zadbać o to, aby nie mieć żadnego zarostu.
Już dziś zadbaj o gładkie nogi

Redukcja zbędnego owłosienia

Od dłuższego czasu jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych jest depilacja. W przypadku panów jest to głównie golenie zarostu z twarzy. U pań wyboru okolic do usuwania owłosienia dokonuje się na podstawie osobistych upodobań i rodzaju owłosienia. Jest to w takim razie sprawa osobista.