Menu strony
Diety

porady dietetyków

Droga do poprawy kondycji i wyglądu naszego ciała to spora ilość wyzwań. Dzięki poradom specjalistów i najnowszym osiągnięciom takich dziedzin jak dermatologia estetyczna, droga ta wcale nie musi być długa i kręta. Walka z nadwagą czy poprawa kondycji organizmu – powodów do zrzucenia zbędnych kilogramów może być wiele. Sprawdzona recepta na efektywne odchudzanie jest jednak jedna: zdrowa dieta, oraz ruch i nowoczesnymi zabiegami medycznymi. Taka kombinacja działań przyniesie efekty, a konsekwentnie stosowana rozwiąże wiele problemów
sałatka makaronowa

Dietetyczny makaron? To możliwe!

Okres letni to wymarzony czas na zmianę menu. Owoce oraz warzywa powinny zajmować czołowe miejsce na naszym stole, wszak zdrowa dieta to 5 porcji warzyw i owoców dziennie.
Pobieranie krwi

Badania krwi – podstawa profesjonalnej diagnostyki pacjentów

Współcześnie diagnostyka jest wyjątkowo aktywnie rozwijającą się dziedziną. Czasem z zaledwie paru kropli krwi można dowiedzieć się o człowieku bardzo sporo – przykładowo czy odżywia się właściwie, jaki jest jego obecny stan zdrowia, czy choruje na wybrane długotrwałe schorzenia. Krew potrafi przenosić wszystko, co jest niezbędne dla właściwego funkcjonowania organizmu – to w niej są przenoszone krwinki, tlen , jak również składniki odżywcze – i dlatego też można dzięki niej zyskać wyjątkowo wiele informacji.

Jak wspomagać swoją formę

Jeśli dużo trenujemy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie zwracać uwagę na to co i kiedy jemy. Bardzo ważne jest to, by dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Bardzo ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie człowieka, więc powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszego pożywienia. Na kolejnym miejscu znajdują się białka, wykorzystywane do budowania mięśni, budowania odporności i jeszcze innych procesów. Na koniec mamy tłuszcze również potrzebne na przykład do rozpuszczania niektórych witamin a także prawidłowego działania mózgu.
warzywa

Zbilansowana dieta dla każdego

Jak powiada polska przypowieść „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wszyscy potrzebują mieć dobre samopoczucie i nie mieć problemów leczniczych. Co powinniśmy robić, aby nasze ciało było zdrowe? Co zrobić, aby nasze dzieci pragnęły spożywać pełnowartościowe potrawy? Postaramy się dać odpowiedź na te oraz inne problem odpowiedniego trybu żywienia.
wakacje w górach

Wczasy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które pragną zdrowo wypoczywać

Ewa Dąbrowska wczasy z dietą są nam oferowane. Zmagamy się z nadmierną ilością kilogramów i różne treningi ani diety do tej chwili nie pomogły na tyle, abyśmy mogli odmienić nasz wygląd? Trzeba przekonać się kim okazuje się być Ewa Dąbrowska wczasy z jej dietą oraz doświadczeniem na temat odchudzania są oferowane, zatem możemy stosować praktycznie dwa w jednym.
Dieta, odchudzanie

Sposoby na utrzymanie idealnej linii przez okrągły rok

Dużo osób boryka się z problemem nadprogramowych kilogramów. Spędzają one sen z powiek wielu z nas, więc sporo z nich szuka inspiracji również w sieci, na tematycznych stronach www. Najskuteczniejszy sposób odchudzania, taki gwarantujący spektakularne oraz w szczególności trwałe efekty, to zmiana diety raz na zawsze oraz wprowadzenie do swojego życia systematycznych treningów. Ćwiczenia mają wpływ nie tylko na naszą fizyczność, ale także pozwalają nam na prędkie odzyskanie znakomitego samopoczucia.
aminokwasy bcaa

Wspomóż swoją kondycję czyli skuteczne suplementy.

Jeżeli lubisz ćwiczyć musisz bardzo starannie dobierać produkty,,którymi się karmisz. Spalając kalorie potrzebujesz dostarczyć organizmowi więcej makro i mikro składników. Dlatego aby nasze zdrowie nie ucierpiało powinno się przede wszystkim stosować zbilansowaną dietę, która pomoże naszemu przyśpieszonemu metabolizmowi efektywnie wykorzystać to, co mu dostarczamy.
szpital

Jak i czy efektywnie można uchronić się przed chorobami oczu? Prezentujemy parę wskazówek dotyczących choroby AMD

Czy wiesz, czym jest AMD? Zazwyczaj nie mamy zbyt dużej wiedzy na temat schorzeń oczu, choć dotyczą one coraz większej ilości osób. Najczęściej zaczynamy interesować się możliwościami leczenia dopiero wówczas, gdy już dopadnie nas choroba - jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że niejednokrotnie wtedy jest już za późno.
dieta

Olbrzymi krok w nowy sezon letni i atrakcyjne życie w uporządkowanym duchu i ciele

Zimą zapadamy w pewnego rodzaju sen, każdego dnia rozmyślamy o tym, ażeby przetrwać następny chłodny świt i natychmiastowo pojawić się o zachodzie słońca w domu pod grubym kocykiem. W taki usypiamy nasze ukryte pragnienia oraz możliwości. Jedynie, gdy świat budzi się do życia przypominamy sobie, iż niebawem lato i warto byłoby dokonać przeglądu naszego ciała.
1 2 3