Menu strony
Owoce
przetwory w słoikach

Jak przyszykować powidła? Poszukujemy domowych metod.

Gdy postanawiamy kupić jakieś dżemy w sklepie, to czujemy często, że to jednak nie za bardzo jest to, co lubimy. Tak, więc dobrze robić różnego rodzaju przetwory samodzielnie. Nie trzeba od razu szaleć i kupować wszystkiego z warzywniaka to jest niemal wszystkich warzyw oraz owoców, ale możemy zacząć na przykład od tego, że będziemy próbować robić powidła.
warzywa ekologiczne

Czym jest zdrowa żywność

Jesteśmy tym, co jemy – tak powiada stare przysłowie. Jesteś zdrowym człowiekiem, bowiem konsumujesz zdrową żywność. A co w obecnych czasach, znaczy to sformułowanie? Zdrowa żywność to rozmaitego typu produkty naturalne i ekologiczne, nieskalane chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i produkowanie opiera się przede wszystkim na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja oraz wykorzystuje się naturalne produkty, jak przykładowo żywe kultury bakterii. Do upraw warzyw ekologicznych używa się tylko organicznych nawozów.
Czerwone wino

Żywność liofilizowana jest świetnym pomysłem na długie wędrówki albo gdy mamy ochotę smaczną przekąskę

Liofilizacja sprawia, że spożywcze produkty zachowują wszystkie swoje właściwości oraz składniki mineralne oraz można je dłużej przetrzymywać, są też lżejsze i łatwe do spożycia.
Dieta i sport

Warto dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę

Każdy zdaje sobie chyba sprawę z tego, że faktycznie odpowiednie odżywianie się jest najzwyczajniej niezbędne do tego, abyśmy cieszyli się zdrowym, nienarażonym na najróżniejsze choroby organizmem. Dość powszechnie wiadomo o tym, że osoby które szczególnie dbają o swoją dietę najzwyczajniej dłużej cieszą się nienagannym zdrowiem, przez co jeżeli sami chcielibyśmy ustrzec swój organizm przed rozmaitymi problemami, to bez wątpienia musimy nieco bliżej zainteresować się całym tym tematem.
Sałatka z cieciorką

Wiosenna surówka - szybki oraz ekonomiczny sposób na zdrowe danie

Wiosenna pora roku zdecydowanie wzmaga apetyt na przysmaki przygotowane za pomocą świeżych produktów. Doskonałym rozwiązaniem jest przyrządzenie wiosennej surówki, w skład której wchodzi mnóstwo ciekawych składników, takich jak np. roszponka, czy awokado. Zdecydowanie warto eksperymentować podczas szykowania wiosennych dań, gdyż bogata gama świeżych warzyw oraz owoców pozwala uzyskać bardzo smaczne posiłki.
kosmetyki

Zalety eko artykułów kosmetycznych. Sprawdź, czemu warto je wybrać.

Pewnie niejeden zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie, dobra dieta a także ruch na świeżym powietrzu. To wszystko na pewno pomoże utrzymywać dobre zdrowie i najlepszą kondycję. Jednak należy pamiętać, że to, co jemy na śniadanie lub obiad, także powinno być po pierwsze pozbawione wszelakich szkodliwych czynników.
warzywa

Zacznijmy żyć zdrowiej!

Nasz współczesny styl życia ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Trzeba rozpocząć od faktu, że zbyt wiele czasu siedzimy w pracy. Po męczącym dniu w biurze , w domu także oczekują na nas codzienne powinności. Nie możemy znaleźć czasu na odpoczynek, co powoduje, że bywamy przemęczeni oraz poddenerwowani. To fatalnie wpływa na nasze relacje z rodziną, co jest jeszcze jednym powodem naszej frustracji. Nie radzimy sobie również z dietą.
sałatka grecka

Jeśli sałatka to jedynie z makaronem

W czasie lata w naszej diecie królują dania lekkie oraz z niską zawartością kalorii. Konsumujemy mniej niezdrowych tłuszczowych potraw, zamieniając je na przyjazne dla organizmu warzywa, owoce czy lekkie pieczywo.
Egg Pakora

Z jakiej przyczyny powinno się wybierać ekologiczną żywność?

Duża część z nas dobrze wie, że zdrowie stanowi dla nas ogromną wartość. Z naszej strony w wielu przypadkach czynimy wszelkie wysiłki, aby utrzymać go na możliwie jak najlepszym poziomie. Rozporządzanie dobrym zdrowiem bowiem pozwala nam spełniać nasze wszystkie marzenia oraz przede wszystkim odpowiednio działać w otaczającym nas świecie.
acai na drzewie

Brazylijskie cudowne owoce

Jagody Acai to południowoamerykańskie owoce, które dojrzewają na palmach głęboko w gąszczu dżungli. Nikt zapewne nigdy by o nich nie usłyszał, gdyby nie ich cudowne cechy. Tendencja na te smaczne owoce ostatnio zawitała nad Wisłę.
1 2 3