Menu strony
Zdrowie
Przybliżenie zęba

Dlaczego nie należałoby nabywać tanich okularów przeciwsłonecznych na bazarze i co powinny one ręczyć?

W okresie letnim należałoby mieć na uwadze, że promienie słoneczne potrafią być niezwykle miłym elementem wypoczynku, lecz też ważnym czynnikiem, jaki może mieć również negatywny wpływ na nasze zdrowie.
dziecko

Czy da się wyleczyć wady wrodzone u noworodków?

W dzisiejszych czasach posiadanie dziecka stało się w pewnym sensie obowiązkiem małżonków, którzy chcą właściwie zadbać o własną przyszłość. Jest to nasza naturalna kolej spraw wynikająca z charakterystyki naszego gatunku.
Warzywa i owoce

Zdrowo jemy

Obecny człowiek, który mieszka w bogatszych krajach raczej nie głoduje. Jest zupełnie na odwrót, coraz więcej osób jest otyłych. Powodów takiej sytuacji jest mnóstwo. Na pierwszym miejscu trzeba przytoczyć skład artykułów spożywczych, które są sprzedawane w sklepach. Niełatwo o zdrowe odżywianie, kiedy na półkach są rzeczy mające w sobie ogromne dozy sacharozy, nasyconych tłuszczy i przetworzonych elementów.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy pichcenie jest skomplikowanym zajęciem? Pewnie na poziomie bardziej fachowym odpowiedź brzmi tak. Jednak jeżeli nie marzymy o karierze, gotowaniu w eleganckiej restauracji, niewątpliwie nie powinniśmy się dosłownie niczego obawiać!
wnętrze sauny

Sauna - dlaczego nie!

Sauna to idealne miejsce gdzie można wypocząć po długim dniu pracy. Dziś nawet w małym mieście znajdziemy ośrodki SPA oraz centra odnowy biologicznej posiadające dostęp do sauny.
zdrowe jedzenie

Certyfikowana żywność dla wszystkich – ciekawe oferty sklepów ze zdrową żywnością

Wiele schorzeń cywilizacyjnych wynika w dzisiejszych czasach z nieprawidłowego żywienia. Wszechobecny cukier i sól, nadmiernie intensywne uprawy , jak również nieduża ilość witamin czasem sprawia, że jedzenie jest niepełnowartościowe. Czasami nawet produkty uznawane za niebywale zdrowe – czyli na przykład jarmuż, miód, nabiał , jak również truskawki – mają znacznie mniej cennych właściwości, niż powinny, z przyczyny nieadekwatnych upraw.
zdrowa żywność

Jakie zalety oraz atuty dla zdrowia ma współcześnie zdrowe odżywianie?

Branża spożywcza jest współcześnie nadzwyczaj obszerna, jednakże w wielu przypadkach jesteśmy zasypywani wręcz niezdrowymi, sztucznie przetworzonymi artykułami, których niemało jest na sklepowych półkach.Idąc do sklepu albo większego marketu przeważnie większą część towarów stanowią dzisiaj artykuły niezdrowe dla naszego organizmu, które zawierają sporo barwników, szkodliwych cukrów bądź też tłuszczu. Mało kiedy w marketach zdołamy odnaleźć półki z istotnie zdrową żywnością.
rehabilitacja

Dlaczego rehabilitacja ma dzisiaj tak istotne znaczenie oraz w jaki sposób wybrać odpowiedniego specjalistę?

Każdy powinien jak najlepiej troszczyć się o własne zdrowie i stosować się do zaleceń lekarza. Unikanie różnego rodzaju używek, częsta aktywność fizyczna i przede wszystkim – zbilansowana dieta to zdecydowana podstawa dla zachowania kondycji również w późniejszym wieku. Niekiedy zachodzi potrzeba zaczęcia rehabilitacji.
piękny minerał

Szukamy kamienie szlachetne według upodobań

O pozytywnym działaniu minerałów na ludzkie zdrowie mówi wiele opowieści, gdzie konkretnemu kamieniowi przypisuje się inne działanie. Cenne kamienie charakteryzują się różnym stopniem twardości. Te o najwyższym poziomie twardości są bardzo przydatne w przemyśle. Najtwardszy kamień znaleziony na Ziemi czyli diament stosowany jest do wytwarzania takich elementów jak ostrza pił i wiertła do twardych materiałów. Z kolei minerał o najniższym poziomie twardości czyli talk ma zastosowanie w środkach chemicznych i środkach kosmetycznych

Jakim sposobem poradzić sobie z chorobami naszych najmłodszych?

Narodziny dziecka to dla rodziców bardzo wyczekiwany moment. Doczekanie się potomstwa jest bowiem marzeniem stosunkowo znaczącej części naszego społeczeństwa. Jest to w podobny sposób poniekąd nasz gatunkowy obowiązek, który wynika z natury naszego gatunku.