Menu strony
Wino
butelki wina

Co powoduje, że Polacy kochają wina.

Dotąd wino kojarzyło nam się z wysmakowaną ekstrawagancją oraz dworskimi zwyczajami. Nasza narodowa tradycja daleka jest od wysublimowanych doznań i delektowania się smakiem. Na większych ważnych uroczystościach króluje tradycyjny kieliszeczek oraz wesołe toasty.
lampka nalewki

Własnoręczna produkcja alkoholi

Alkohol zajmuje w naszej tradycji dość ważne miejsce i to bynajmniej nie dlatego, jakoby Polacy piją go dużo. Statystyki bowiem jasno wskazują, że na tle wielu narodów europejskich picie alkoholu w Polsce wypada faktycznie blado.
Wino i ser na francuski wieczór

Jak można kupić krajowe wino?

Wiedza na temat typów win oraz umiejętność klasyfikowania ich jest cechą wciąż niezbyt powszechną. Wiedza tego typu jest cały czas czymś ekskluzywnym. Wynika to w znacznym stopniu z dużych kosztów markowych win, a co za tym idzie z tego, że nie każdego na nie stać. Z drugiej strony zainteresowanie tym tematem stale się zwiększa, także w Polsce. Potwierdzają to obserwacje nowopowstających sklepów z winem.

Jakie informacje warto przeczytać o szampanie?

Od pewnego czasu możemy w naszej ojczyźnie spostrzec dużo większe zainteresowanie tematyką winiarską. Dużo osób woli zakup porządnego wina do kolacji, w miejsce ukochanego piwa albo pozostałych, tak lubianych w Polsce, alkoholi.