Menu strony
Przepisy
jedzenie

Zdrowo jemy gdy ciepło

Dzisiejszy styl życia bardzo szkodzi naszemu zdrowiu. Zbyt dużo czasu siedzimy w pracy, jesteśmy przemęczeni i rozdrażnieni. Taki stan ma niekorzystny wpływ na nasze kłopoty ze snem. Zmęczenie staramy się zlikwidować wielkimi ilościami napojów energetyzujących. W dodatku, nasza dieta pozostawia wiele do życzenia. Spożywamy za dużo przetworzonych produktów. Rezygnujemy ze zdrowego, domowego jedzenia na rzecz szybkich posiłków na mieście. W naszym codziennym planie dnia brak czasu na aktywność fizyczną i odpoczynek.
gospodyni domowa

Praktyczne porady kulinarne z pamiętnika naszej babci, czyli w jaki sposób prawidłowo się odżywiać

Odpowiednie odżywanie się staje się współcześnie bardzo popularne. A jeśli już mówimy o dobrym jedzeniu, to musimy w tym miejscu nadmienić o babcinych przepisach kulinarnych, które znajdziemy nie tylko w starych książkach kucharskich.
szparagi

Z jakiej przyczyny należałoby gotować na parze?

Gotowanie na parze jest dziś coraz bardziej słynną odmianą gotowania. Niesie ono za sobą mnóstwo wartościowych zalet, w szczególności zdrowotnych.Główną zaletą gotowania na parze jest to, iż dzięki temu przygotowywane jedzenie nie traci witamin oraz wartości odżywczych.

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile lat mamy na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, niezastąpiona żona czy też zakochany w kuchni mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje samodzielne gotowanie.
Obiad, kurczak

Polecane pomysły na obiad dla całej rodziny

W większej części domów bardzo częstym pytaniem stawianym na co dzień jest kwestia „co na obiad”. Co znamienne, w sumie w każdym gospodarstwie odpowiedź na tę kwestię będzie inna. Bardzo dużo zależy bowiem od nawyków pochodzących z własnych domów i tego, co tam się gotowało w przypadku, gdy trzeba było uzyskać potrawę w szybkim tempie lub zrobić tak zwane coś z niczego.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy pichcenie jest skomplikowanym zajęciem? Pewnie na poziomie profesjonalnym odpowiedź jest twierdząca. Jednakowoż jeżeli nie marzymy o jakiejś karierze, kucharzeniu w gustownej restauracji, na pewno nie powinniśmy się dosłownie niczego obawiać!
lampka nalewki

Własnoręczna produkcja alkoholi

Alkohol zajmuje w naszej tradycji dość ważne miejsce i to bynajmniej nie dlatego, jakoby Polacy piją go dużo. Statystyki bowiem jasno wskazują, że na tle wielu narodów europejskich picie alkoholu w Polsce wypada faktycznie blado.
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nie ważne jest jakiej jesteśmy płci czy ile lat mamy na karku bo cel jest ten sam - przygotować smaczną potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze ktoś to robił za nas.
zapiekanka

Ciekawe przepisy oraz rady kulinarne dla miłośników gotowania

Każdy miłośnik gotowania z pewnością uwielbia wynajdować ciekawe przepisy oraz przeróżne porady kulinarne, jakie powodują, iż jego kuchnia staje się jeszcze lepsza. Gotowanie zdoła sprawiać faktycznie nadzwyczaj wiele rozkoszy, w szczególności jeśli mamy kogoś dla kogo zdołamy gotować.

A Ty, lubisz omlet na słono czy na słodko?

Patrząc na częstotliwość pytań o to, jak zrobić omlet, warto sprawdzić kilka portali w zakresie kulinariów. To szczególne danie z ubitych jaj może być robiona na wiele rozmaitych sposobów, o czym wielu z nas miało już okazję się przekonać. Wyjątkowe strony internetowe, gdzie to smażone na patelni jedzenie zdobywa serca użytkowników i aktywnych kucharzy, tak fachowców, jak i amatorów, mają dużą liczbę odwiedzin w miesiącu. Zachęcające zdjęcia gotowych już potraw i ozdobionych do podania domownikom mówią same za siebie.
1 2 3