Menu strony
Przepisy
nalewka

Jak łatwo przygotować pyszne alkohole?

Święta, imieniny czy chociażby impreza z bliskimi to idealna okazja do uraczenia uczestników nalewkami własnej roboty. Ten alkohol zaistnieje jako nie tylko wyborny, lecz także zdrowy i z pewnością zdobędzie serca gości. Znakomitymi trunkami na Boże Narodzenie oraz całą zimę będą nalewka cytrynowa i nalewka korzenna.
Kurczak z warzywami na patelni

Doskonałe patenty na Smakowite danie obiadowe

Jeszcze kilka lat temu większa część pracowników wielkich korporacji, jadło większość obiadów na mieście. Z związku z tym że większość dnia zostawali oni w pracy, było logiczne, że decydowali się zamawiać posiłki w siedzibie firmy lub jadać w okolicznych barach szybkiej obsługi, a niżeli czekać na ciepły posiłek aż do końca pracy. Zwłaszcza jeśli były to osoby samotne, na których nie czekała ukochana osoba z pysznym obiadkiem. Nie ma ponad wszystko nic straszniejszego, niż jedzenie posiłku bez towarzystwa.
Obiad, kurczak

Polecane pomysły na obiad dla całej rodziny

W większej części rodzin często występującym codziennym dylematem jest kwestia „co na obiad”. Co ciekawe, właściwie w każdym gospodarstwie odpowiedź na to pytanie będzie brzmiała inaczej. Wszystko zależy bowiem od przyzwyczajeń wyniesionych z własnych domów i tego, co tam się przyrządzało w sytuacji, gdy należało uzyskać potrawę w szybkim tempie lub zrobić tak zwane coś z niczego.
szparagi

Z jakiej przyczyny należałoby gotować na parze?

Gotowanie na parze jest aktualnie coraz bardziej atrakcyjną odmianą gotowania. Niesie ono za sobą dużo wartościowych zalet, szczególnie zdrowotnych.Decydującą zaletą gotowania na parze jest to, że dzięki temu tworzone jedzenie nie traci witamin i wartości odżywczych.
Krucha kaczka z karmelizowanymi jabłkami

Polubić gotowanie

Każdy z nas prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci i ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał.
Tort weselny biało-czarny

Na weselne przyjęcie zamówić tort w piekarni czy u kompetentnej gospodyni? Parę rad dla narzeczonych

Ciasta są nierozdzielnym elementem mniejszej lub większej imprezy rodzinnej. Nikt także nie imaginuje sobie takiego ślubu, na którym zabrakłoby słodkich delicji, zupełnie jak w czasie biesiady imieninowej. Jednym wyrazem: słodycze są niezastąpione. Nie każdy wypiek bywa jednakże w stanie zachwycić przybyłych. Zobaczmy teraz, w jaki sposób wygląda tort przyszykowany w mieszkaniu przez gospodynię, a jak ten udekorowany przez zawodowego cukiernika.
śniadanie

Jakie dania przyrządzać?

Nie ma bardziej czystej miłości, niż miłość do jadła, jak pisał genialny pisarz George Bernard Shaw. Wskazane jest zadbać o zdrowy i dobry wikt codziennie. Dzięki temu uzyskać można lepsze samopoczucie i martwić się w mniejszym stopniu o zdrowie. Osoby, które odżywiają się poprawnie są bardziej szczęśliwe i myślą bardziej pozytywnie, jak twierdzą współcześni psychiatrzy. Współcześnie łatwo jest tak o składniki, jak i najlepsze przepisy. Strony www w postaci tekstowej i filmowej oferują instrukcje nieskomplikowanych i smacznych potraw. Pieczeń wołowa, sałatka jajeczna, czy tarta z malinami nie są już wiedzą tajemną posiadaną jedynie przez kucharzy oraz ambitne panie domu.
nalewka w dekoracyjnej butelce

Gdy szukasz pomysłu ciekawej nalewki, cytrynówka będzie wspaniałą opcją

Alkohol może być eleganckim dodatkiem do wydarzeń towarzyskich i pozwala celebrować istotne chwile w życiu człowieka. I choć jego nadmierne spożywanie może przynieść bardzo przykre konsekwencje dla zdrowia, uważa się, że niewielkie ilości nalewek domowej roboty mają też oddziaływanie zdrowotne oraz rozgrzewające.
gospodyni domowa

Praktyczne porady kulinarne z pamiętnika naszej babci, czyli w jaki sposób prawidłowo się odżywiać

Właściwe odżywanie się staje się obecnie niezwykle popularne. A jeżeli już mówimy o smacznym jedzeniu, to musimy w tym miejscu nadmienić o babcinych przepisach kulinarnych, które odnajdziemy nie tylko w zeszłowiecznych książkach kucharskich.

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile mamy lat na karku gdyż cel jest ten sam - przygotować dobrą potrawę. Żaden to wstyd nie umieć gotować, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, pracowita małżonka czy też zakochany w kuchni mąż. Jednak gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który o dziwo nazywa się zupką chińską, to pozostaje własnoręczne gotowanie.
1 2 3