Menu strony
Dania
Obiad, kurczak

Polecane pomysły na obiad dla całej rodziny

W większości domów bardzo częstym pytaniem stawianym na co dzień jest kwestia „co na obiad”. Co ciekawe, właściwie w każdym gospodarstwie odpowiedź na tę kwestię będzie brzmiała inaczej. Wszystko zależy bowiem od nawyków pochodzących ze swoich rodzin i tego, co tam się gotowało w razie, gdy należało uzyskać coś na szybko lub zrobić tak zwane coś z niczego.
Zupa

Pełne inspiracji poradniki na zupy oraz przetwory

Wszyscy mamy inne wymogi odnośnie dań. Każdy może bowiem wymienić potrawę, która jest jego ulubioną, tak samo podać zupełnie inną propozycję za swój faworyt. Do dyspozycji mamy niezwykle rozpiętą gamę najrozmaitszych propozycji, a może by tak zrobić coś w kuchni samodzielnie? Dostępne też w sieci przepisy na przetwory są wykonywane przez ludzi z pasją, wkładających w ich wykonanie całe swoje serce.
Nakryty stół

Można wyodrębnić faktycznie bardzo wiele okoliczności, w których catering okazuje się niezastąpiony, a chociażby bardzo przydatny.

Do tego typu chwil zalicza się chociażby organizowanie rozmaitych przyjęć dla najbliższych, lub o wiele pokaźniejszych uroczystości. Jednak również nie można pomijać pozostałych bardziej, oficjalnych zabaw, takich jak imprezy okolicznościowe dla firm, albo różne bankiety charytatywne.
Śledzie

Gdzie nauczyć się przyrządzać smakowite posiłki?

Czy gotowanie jest trudnym zajęciem? Zapewne na poziomie profesjonalnym odpowiedź brzmi tak. Jednak jeżeli nie marzymy o karierze, gotowaniu w drogiej restauracji, z pewnością nie powinniśmy się dosłownie niczego bać!
sałatka makaronowa

Dietetyczny makaron? To możliwe!

Lato to wymarzony moment na zmianę jadłospisu. Owoce oraz warzywa powinny zajmować czołowe miejsce na naszym stole, wszak zdrowa dieta to 5 porcji warzyw i owoców dziennie.
restauracja

O czym powinniśmy pamiętać kupując posiłek w restauracji? Które miejsca są najbardziej godne uwagi?

Nie od dziś wiemy, jak istotną funkcję spełnia zdrowa dieta zapewniająca niezbędne składniki odżywcze. Przyrządzając posiłki w domu mamy możliwość, aby dobrać rozmaite produkty tak, by były one szczególnie przyjazne dla naszego zdrowia. Chociaż często najsmaczniejsze wydają nam się posiłki przyrządzane w domu, szerokie grono osób ciągle decyduje się na goszczenie w restauracjach i korzystanie z cateringu- kiedy można mieć pewność, iż kupione potrawy są w stanie spełnić wszelkie standardy?
święty mikołaj fitness

W jaki sposób bezproblemowo zrzucić zbędne kilogramy po świątecznej przerwie ?

Święta to wspaniała okazja do wielu rzeczy, na które nie można przyzwolić sobie w innych dniach roku. Mamy w przeciągu roku co najmniej dwa takie dni, szczególnie związane z religią chrześcijańską, ale tak silnie zakotwiczone w kulturze świeckiej, że z odpoczynku od pracy i okazji do spotkania z bliskimi na towarzyskim gruncie korzysta mnóstwo osób innych religii, a także zupełnie niewierzących.
Tłuszcz możemy efektywnie wykorzystać do poprawy wyglądu piersi

Jak dbać o własne ciało? Kilka zasadniczych porad.

Są różne szkoły oraz techniki dbania o swoje ciało oraz zdrowie. Także trzeba swobodnie powiedzieć, iż każda jest odpowiednia, ale tylko wtedy, kiedy wprowadzana jest bez ani jednego ustępstwa oraz folgowania sobie.
Ziemniak z warzywami i sosem czosnkowym

Potrawy z jajek i ziemniaków

Ziemniaki są jednym z najpopularniejszych warzyw polskiej kuchni. Standardowy obiad w Polsce składa się z mięsa, ziemniaków i jarzyn. Stanowią one też najważniejszy składnik często wybieranych dań, do których należą przykładowo pierogi czy kluski śląskie. Bardzo wielu miłośników mają także placki ziemniaczane, przyrządzane z cukrem lub wytrawnie. Różnorodne sałatki i zapiekanki z ziemniaków są dobrym pomysłem na urozmaicenie codziennego jadłospisu. Jajka natomiast spożywane są prawie równie często, w różnych formach. Są też koniecznym dodatkiem do ciast i różnych dań, do których należą na przykład naleśniki.