Menu strony
Nadwaga
Ciepła herbatka

Właściwości lecznicze czerwonej herbaty

Czerwona herbata, chociaż potężna w Polsce , a także Europie od stosunkowo niedawna, teraz o wiele zyskuje na popularności. Uprawiana w Yunnan, jest obecna w junnańskiej tradycyjnej gastronomii od tysięcy lat. Jej różne zalety zdrowotne są współcześnie potwierdzone przez wielu naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.
wakacje w górach

Wczasy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które pragną zdrowo wypoczywać

Ewa Dąbrowska wczasy z dietą są nam oferowane. Zmagamy się z nadmierną ilością kilogramów i różne treningi ani diety do tej chwili nie pomogły na tyle, abyśmy mogli odmienić nasz wygląd? Trzeba przekonać się kim okazuje się być Ewa Dąbrowska wczasy z jej dietą oraz doświadczeniem na temat odchudzania są oferowane, zatem możemy stosować praktycznie dwa w jednym.
choroba

Dokąd pójść w sytuacji schorzeń, by się konsekwentnie wyleczyć?

Niejednemu/niejednej z nas okazałaby się pomocna renowacja biologiczna a także polepszenie kondycji fizycznej. Gdzie wtedy się udać? Świetnym miejscem jest centrum zdrowia. Pomimo tego, że uświadomienie i wiedza społeczeństwa jest coraz większa w dziedzinie rehabilitacji czy zabiegania o zdrowy styl życia, jest ciągle sporo wad postawy, chorób cywilizacyjnych (takich jak m. in. nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca) bądź różnorakiego typu urazów. Znaczna liczba chorób nie zawsze idzie w parze z dostępem do leczenia, które to jest często niezmiernie ograniczone. Mianowicie ograniczenie to dotyczy się rehabilitacji. Do zasadniczych problemów zalicza się np. to, że pacjenci borykają się z wyznaczaniem absurdalnych okresów wizyt ( np. za dwa miesiące, pół roku) albo zupełnym brakiem dostępności do tego typu usług w małych miejscowościach.
zdrowe śniadanie

Porady specjalistów dotyczące otyłości

Trudności powiązane z nadwagą dotykają obecnie sporo ludzi. Czy można ich prosto uniknąć? Wybór dobrych metod odchudzania, nie jest zazwyczaj rzeczą prostą. Aby doskonal dokonać wyboru przykładowo określonego sposobu odchudzania i odpowiedzieć sobie przykładowo,najbezpieczniej na pytanie: Jak schudnąć, warto zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem.

Udręka z otyłością – jak się za nią zabrać

We współczesnych czasach coraz więcej ludzi zmaga się z problemem nadwagi i otyłości. W niektórych przypadkach może to być spowodowane chorobami, lecz przeważnie jest to wynikiem naszego lenistwa, nieodpowiedniego odżywiania oraz szkodliwych nawyków, jakich nie umiemy się pozbyć. Jest wiele metod, by móc sobie z tym poradzić, zatem zamiast żalić się nad sobą, musimy podjąć walkę oraz postarać się cokolwiek zmienić.
Sałatka z cieciorką

Jakim sposobem zaplanować zdrową dietę?

Każdy z nas pożąda porządnie wyglądać. W dniu nowoczesnym nasz indywidualny wizerunek w szeregu przypadków jest niezwykle ważnym elementem. Niemniej pomimo tego odpowiedna umiejętność żywienia dla wielu przez cały czas pozostaje zagadką.
dermatologia

Minimalizacja nadmiaru tłuszczu, dermatologia estetyczna

Nadmiar tkanki tłuszczowej, to w zasadzie kłopot estetyczny, który dotyczy zarówno niewiast jak i panów. U mężczyzn miejsca nagromadzenia tkanki tłuszczowej to brzuch, boki, kark, szyja, podbródek. Jej zlokalizowanie bywa zależne od genów i mimo odchudzania reszty sylwetki, w owych lokalizacjach nie widzimy większej poprawy. Uprawianie sportu też nie pomniejsza zgromadzonej tkanki, co jest skutkiem jej słabego metabolizmu.
otyłość

Czy współczesne społeczeństwa mają problem z nadwagą? Negatywny wpływ otyłości na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka

Jeżeli rozejrzymy się dookoła, to zauważymy, iż spora część społeczeństwa zmaga się z licznymi problemami zdrowotnymi. Niestety, lecz mimo tego, że światowa medycyna idzie do przodu w godnym podziwu tempie, to ciągle mnóstwo ludzi nie może sobie poradzić z dotykającymi ich schorzeniami. Jak się okazuje, mnóstwo jednostek chorobowych jest nadzwyczaj trudno zdiagnozować, ponieważ symptomy są skomplikowane do wychwycenia, a czasami nawet mylące.