Menu strony
Nadwaga

Udręka z otyłością – jak się za nią zabrać

We współczesnych czasach coraz więcej osób zmaga się z problemem nadwagi i otyłości. W niektórych przypadkach może to być spowodowane schorzeniami, lecz najczęściej wynika to z naszego lenistwa, nieodpowiedniego odżywiania oraz szkodliwych zwyczajów, których nie potrafimy się pozbyć. Jest dużo metod, by móc sobie z tym poradzić, dlatego zamiast żalić się nad sobą, powinniśmy podjąć walkę i starać się coś zmienić.
Ciepła herbatka

Właściwości lecznicze czerwonej herbaty

Czerwona herbata, choć doskonała w Polsce oraz Europie od stosunkowo niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od setek lat. Jej liczne zalety zdrowotne są współcześnie potwierdzone poprzez dużej ilości naukowców w rozmaitych międzynarodowych publikacjach.
choroba

Dokąd pójść w sytuacji schorzeń, by się konsekwentnie wyleczyć?

Niejednemu/niejednej z nas przydałaby się renowacja biologiczna a także poprawa kondycji fizycznej. Gdzie wtedy się udać? Bardzo dobrym miejscem jest centrum zdrowia. Mimo tego, że świadomość i wiedza społeczeństwa jest coraz głębsza w obszarze rehabilitacji czy zabiegania o zdrowy sposób życia, jest ciągle sporo wad postawy, chorób cywilizacyjnych (takich jak np. nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca) bądź różnorakiego rodzaju urazów. Zwiększona ilość urazów nie zawsze idzie w parze z dostępnością do leczenia, które to jest czasami bardzo ograniczone. Konkretnie ograniczenie to tyczy się rehabilitacji. Do bazowych kłopotów zalicza się przykładowo to, że chorzy spotykają się z wyznaczaniem odległych okresów wizyt ( np. za dwa miesiące, pół roku) albo zupełnym brakiem dostępu do tego rodzaju serwisu w małych miejscowościach.
zdrowe śniadanie

Porady specjalistów dotyczące otyłości

Problemy powiązane z nadwagą dotykają teraz sporo ludzi. Czy można ich prosto uniknąć? Wybranie dobrych metod odchudzania, nie jest zwyczajowo sprawą banalną. Aby trafnie wybrać dla przykładu danego sposobu odchudzania i odpowiedzieć sobie choćby,najlepiej na pytanie: Jak schudnąć, dobrze zapoznać się bliżej z samą kwestią.
otyłość

Czy współczesne społeczeństwa mają problem z nadwagą? Negatywny wpływ otyłości na kondycję fizyczną i psychiczną człowieka

Jeżeli porozglądamy się dookoła, to dostrzeżemy, że niemała część społeczeństwa boryka się z wieloma kłopotami zdrowotnymi. Niestety, ale mimo tego, że światowa medycyna idzie do przodu w imponującym tempie, to ciągle mnóstwo ludzi nie może sobie poradzić z przytrafiającymi się ich chorobami. Jak się okazuje, ogrom jednostek chorobowych jest bardzo trudno zdiagnozować, ponieważ symptomy są skomplikowane do wychwycenia, a niekiedy nawet mylące.
dermatologia

Minimalizacja nadmiaru tłuszczu, dermatologia estetyczna

Nadwyżka tkanki tłuszczowej, to przeważnie problem estetyczny, który dotyczy zarówno kobiet jak i facetów. U facetów miejsca nagromadzenia tkanki tłuszczowej to brzuch, boki, kark, szyja, podbródek. Jej zlokalizowanie bywa zależne od genów i mimo odchudzania reszty ciała, w owych punktach nie odczuwamy większej poprawy. Uprawianie sportu także nie zmniejsza nagromadzonej tkanki, co jest skutkiem jej słabego metabolizmu.
wakacje w górach

Wczasy z dietą dr Ewy Dąbrowskiej to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które pragną zdrowo wypoczywać

Ewa Dąbrowska wczasy z dietą są nam proponowane. Zmagamy się z nadmierną liczbą kilogramów a żadne treningi ani diety do tej pory nie pomagały na tyle, żebyśmy mogli przemienić nasz wizerunek? Trzeba sprawdzić kim jest Ewa Dąbrowska wczasy z jej dietą i doświadczeniem na temat odchudzania będą oferowane, zatem mamy okazję wykorzystać praktycznie dwa w jednym.
Sałatka z cieciorką

Jakim sposobem zaplanować zdrową dietę?

Każdy z nas pożąda porządnie wyglądać. W dniu nowoczesnym nasz indywidualny wizerunek w szeregu przypadków jest niezwykle ważnym elementem. Niemniej pomimo tego odpowiedna umiejętność żywienia dla wielu przez cały czas pozostaje zagadką.