Menu strony
Woda
sałatka grecka

Jeśli sałatka to jedynie z makaronem

W okresie lata w naszej diecie rządzą posiłki lekkie oraz z niską zawartością kalorii. Konsumujemy mniej niekorzystnych dla zdrowia tłustych potraw, wymieniając je na korzystne dla naszego ciała warzywa, owoce czy delikatne pieczywo.

Wartość czystej wody

Mieszkanie w miastach jest komfortowe, gwarantuje wygodę, dostęp do prądu, gazu, wody, usług i towarów – generalnie wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. My, ludzkość, musimy jednak pilnować tej równowagi jak oka w głowie, w przeciwnym razie obecność tak ogromnej ilości ludzi na tak niewielkiej przestrzeni sprawi, że życie i zdrowie będą w wielkich tarapatach.
badanie czystości wody

Jak polepszyć wyniki zdrowego odżywiania?

Nowoczesny tryb życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Chodzimy przemęczeni, większość naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie odpoczywamy, zbyt mało sypiamy. Na dodatek, nieprawidłowo się odżywiamy. Jemy cokolwiek i gdziekolwiek. W rzeczywistości, chodzi nam tylko o zaspokojenie uczucia głodu. A przecież, nasz organizm do prawidłowego działania potrzebuje zbilansowanej ilości substancji odżywczych. Niezbędna jest również woda.
butelki wody mineralnej

Siła tkwi w alkalicznej wodzie. Dlaczego powinniśmy pić wiele napojów?

Z pewnością wszyscy doskonale orientujemy się, że nasze ciało to w większości woda. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Stąd też tak ważne jest stałe picie wody. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej poddają się procesom starzenia i są łatwym celem do atakowania dla niebezpiecznych dolegliwości i wirusów.
czysta górska woda

Woda alkaliczna poznaj podstawowe fakty na ten temat

Coraz więcej jest obecnie firm, które zajmują się zapewnianiem wody zdatnej do picia. Rzecz jasna nie posiada się jakiegoś dużego wyboru, bo w zależności od tego, kto zaopatruje dany teren w wodę, należy wybrać taką firmę i korzystać z dostarczanej wody. Jednak jest coraz większa liczba firm, jakie próbują wodę jonizować, dlatego że jest ona bardzo korzystna dla organizmu. Jonizacja umożliwia bowiem zabić bardzo dużo bakterii, które w wodzie się znajdują i po dostaniu się do naszego organizmu, wywołują rozmaite sytuacje, co często wiąże się z różnymi chorobami, niekorzystnym samopoczuciem itp.
pompa ciepła

Ciepło z gruntu, powietrza oraz wód - w jaki sposób je pozyskać

Artykuł tenże ma za zadanie objaśnić, czym istotnie jest pompa ciepła, których miejscach dobrze jest ją zastosować, jak też czy opłaci się jej montaż oraz używanie. Te urządzenia grzewcze zyskują ostatnio na popularności przede wszystkim dzięki obniżeniu ich cen, lecz także przez wzrost cen paliw do ogrzewania.
grunty rolne - slider

Certyfikaty związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska

Jednym z określeń z którym można się często spotkać w ostatnich latach, jest certyfikacja. Wiąże się ono bezpośrednio z nadawaniem certyfikatów produktom przez określone organizacje. Najbardziej znane skróty nazw organizacji to ISO, GMP oraz TCO. Nadanie konkretnemu towarowi certyfikatu jest gwarancją jego bezpieczeństwa oraz spełniania przez niego konkretnych wymagań.

Żyj eko - dowiedz się do czego zbierać deszczówkę w gospodarstwie domowym

Woda z deszczu to oszczędzanie, a również nastawienie przychylna środowisku naturalnemu, toteż trzeba korzystać z tego dobrodziejstwa dla własnych korzyści również przyszłych pokoleń.
Herbata

Czarną herbatę konsumujemy nierzadko, czy znamy jednak jej rodzaje i własności?

Powszechny trunek, jakim jest czarna herbata jest w spiżarni prawie że każdego domu. co rusz będąc gościem u znajomych także jesteśmy nią raczeni. Czy wiemy mimo to jak wpływa na nasz organizm? I co jesteśmy w stanie uczynić, gdy nie możemy przekonać się do jej smaku?
ekologia

Pytamy - jak być eko i w jakim celu?

Wyraz "ekologia" na dobre już się wpisał do codziennego słownictwa. Ochrona przyrody oraz racjonalne wykorzystanie jej rezerw, to problemy, które stały się sprawą całej ludzkości. Jeżeli myślimy, że nasza postawa oraz przedsięwzięcia nie mają znacznego wpływu stan środowiska , to nic w wyższym stopniu błędnego. Ażeby nie pogłębiać niepożądanych zmian w naturze, dobrze jest zacząć od siebie.
1 2