Menu strony
Woda
butelki wody mineralnej

Siła tkwi w alkalicznej wodzie. Dlaczego powinniśmy pić wiele napojów?

Z pewnością wszyscy doskonale orientujemy się, że nasze ciało to w większości woda. Stanowi ona nawet 70 % naszej masy. Stąd też tak ważne jest stałe picie wody. Być może nie wiedzieliśmy o tym, ale odwodnione komórki szybciej poddają się procesom starzenia i są łatwym celem do atakowania dla niebezpiecznych dolegliwości i wirusów.
badanie czystości wody

Jak polepszyć wyniki zdrowego odżywiania?

Nasz współczesny styl życia jest bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Chodzimy notorycznie zmęczeni, większość naszego czasu przeznaczamy na pracę. Nie wypoczywamy, za krótko sypiamy. W dodatku, fatalnie się odżywiamy. Jemy byle co i byle gdzie. W zasadzie, chodzi nam jedynie o zaspokojenie uczucia głodu. A przecież, nasz organizm do odpowiedniego funkcjonowania potrzebuje właściwej ilości witamin i minerałów. Bardzo ważna jest również woda.
czysta górska woda

Woda alkaliczna poznaj podstawowe fakty na ten temat

Coraz więcej jest obecnie firm, które zajmują się zapewnianiem wody zdatnej do picia. Rzecz jasna nie posiada się jakiegoś dużego wyboru, bo w zależności od tego, kto zaopatruje dany teren w wodę, należy wybrać taką firmę i korzystać z dostarczanej wody. Jednak jest coraz większa liczba firm, jakie próbują wodę jonizować, dlatego że jest ona bardzo korzystna dla organizmu. Jonizacja umożliwia bowiem zabić bardzo dużo bakterii, które w wodzie się znajdują i po dostaniu się do naszego organizmu, wywołują rozmaite sytuacje, co często wiąże się z różnymi chorobami, niekorzystnym samopoczuciem itp.
pompa ciepła

Ciepło z gruntu, powietrza oraz wód - w jaki sposób je pozyskać

Artykuł tenże ma za zadanie objaśnić, czym istotnie jest pompa ciepła, których miejscach dobrze jest ją zastosować, jak też czy opłaci się jej montaż oraz używanie. Te urządzenia grzewcze zyskują ostatnio na popularności przede wszystkim dzięki obniżeniu ich cen, lecz także przez wzrost cen paliw do ogrzewania.
grunty rolne - slider

Certyfikaty związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i ochroną środowiska

Jednym z określeń z którym można się często spotkać w ostatnich latach, jest certyfikacja. Wiąże się ono bezpośrednio z nadawaniem certyfikatów produktom przez określone organizacje. Najbardziej znane skróty nazw organizacji to ISO, GMP oraz TCO. Nadanie konkretnemu towarowi certyfikatu jest gwarancją jego bezpieczeństwa oraz spełniania przez niego konkretnych wymagań.

Żyj eko - dowiedz się do czego zbierać deszczówkę w gospodarstwie domowym

Woda z deszczu to oszczędzanie, a również nastawienie przychylna środowisku naturalnemu, toteż trzeba korzystać z tego dobrodziejstwa dla własnych korzyści również przyszłych pokoleń.
Herbata

Czarną herbatę konsumujemy nierzadko, czy znamy jednak jej rodzaje i własności?

Powszechny trunek, jakim jest czarna herbata jest w spiżarni prawie że każdego domu. co rusz będąc gościem u znajomych także jesteśmy nią raczeni. Czy wiemy mimo to jak wpływa na nasz organizm? I co jesteśmy w stanie uczynić, gdy nie możemy przekonać się do jej smaku?
ekologia

Pytamy - jak być eko i w jakim celu?

Wyraz "ekologia" na dobre już się wpisał do codziennego słownictwa. Ochrona przyrody oraz racjonalne wykorzystanie jej rezerw, to problemy, które stały się sprawą całej ludzkości. Jeżeli myślimy, że nasza postawa oraz przedsięwzięcia nie mają znacznego wpływu stan środowiska , to nic w wyższym stopniu błędnego. Ażeby nie pogłębiać niepożądanych zmian w naturze, dobrze jest zacząć od siebie.
herbata na wagę

Herbata matcha - poznaj sekrety parzenia a także nadzwyczajne własności

Na całym świecie popularna i ceniona - herbata matcha sklep jest poważana w wielu punktach na Ziemi. Z jakiej przyczyny? Prezentujemy Wam przyczyny, dla jakich niemal wszyscy ludzie oszaleli na jej punkcie.
filtr wody

Czemu coraz częściej tak bardzo popularny jest bidon z filtrem węglowym?

Współcześnie świetnie wiadomo, iż powiększa się ilość osób żyjących na całym świecie. Dla wielu jest to wiadomość nadzwyczaj wyśmienita. Jednakże bywają takie grupy, które sądzą, iż niestety wzrost liczby osób na całym globie może mieć również bardzo niedobre efekty.
1 2