Menu strony
Terapia
dzieci i koń

Hipoterapia, czyli pozwalająca na osiągnięcie doskonałym efektów metoda terapii osób niezależnie od wielu

Rodzice , których dzieci mają stwierdzoną jakąś niepełnosprawność szukają najróżniejszych możliwości terapii. Jedną z metod, które mają bardzo duże grono zwolenników jest hipoterapia. Na czym polega ta metoda? Czy w istocie jest jedną ze skuteczniejszych metod rehabilitacji dzieci? Czy jest to tylko metoda dla dzieci?
Kobieta

Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna ciągle cieszy się w naszym kraju niemalejącym zainteresowaniem. Wybór jest duży, praktycznie wszędzie odnajdziemy gabinet lub placówkę medycyny niekonwencjonalnej. Tego typu zabiegi też są przeprowadzane w zwykłych ośrodkach odnowy biologicznej. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym odmianom terapii alternatywnych.
spływająca po policzku łza

Specyfika profesji psychologa i jego podstawowych powinności

Często można spotkać się z opinią, że współczesny człowiek musi zmagać się z prawdziwą epidemią stresu. Stres bowiem towarzyszy ludziom właściwie w każdym momencie, a w pierwszej kolejności dotyczy to życia zawodowego. Z kolei następstwa stresu mogą być ogromnie poważne, gdyż są to między innymi stosunkowo poważne schorzenia.
Konie

Potrzebna ci hipoterapia? Sprawdź, jak znaleźć dobrą stajnię w stolicy, jaka proponuje taką rehabilitację

Jedną z bardzo popularnych form rehabilitacji dzieci jest hipoterapia. Oferuje ją wiele stadnin w stolicy, jak wobec tego spośród nich wybrać odpowiednią dla nas możliwość?
lekarze

Wybór najlepszego lekarza - jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Każdy rodzic pragnie dla własnego dziecka wszystkiego co dobre. Wybieramy estetyczne łóżeczka, stosowne kosmetyki i stosownej jakości ubranka. Wybór dobrego pediatry jest nadzwyczaj istotny nie tylko dla malucha, lecz także dla rodziców. Prywatny pediatra Warszawa to także dobry psycholog i pomocna dłoń w każdym wypadku. Dobry pediatra to taki, który w każdej sytuacji uspokoi i poradzi. Jeżeli coś się stanie, pokieruje i udzieli merytorycznych dyspozycji. Jest osiągalny wtenczas, kiedy jest pomocny.
mikrodermabracja warszawa

Jak pewnie zmniejszać ból

Odczuwanie silnych dolegliwości bólowych może efektywnie utrudniać życie ludziom w każdy wieku. Dlatego starają się one sięgać po rozmaite środki przeciwbólowe. Zdarza się jednak, że pomimo stosowania silnych pieniędzy przeciwbólowych odczucia bólowe nie zmniejszają się, a nawet stopniowo zwiększają.
lekko rozmiękczony młodzieniec na łonie przyrody

Pokonaj alkoholizm!

„Piekło na człowieka w jego sercu czeka” - tak można by określić, za Janem Sztaudyngerem ludzkie zachowanie i jego następstwa, z którymi, w głównej mierze on sam będzie zmuszony się zmierzyć wkraczając na drogę uzależnień. Łatwo na nią trafić. Trudniej z niej zejść.
depresja

Terapia światłem znakomitą metodą na jesienną depresję

Mało kto przepada za jesienią. Za oknem coraz szybciej jest ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, dlatego coraz rzadziej widzimy słońce. Deficyt słońca jest jedną z podstawowych przyczyn depresji, jaka jest powszechnym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej wycieńczeni, mamy kiepskie samopoczucie oraz z trudem podejmujemy się kolejnych zadań.
ból

Leczenie w specjalistycznej i cenionej przez pacjentów poradni jest niekiedy jedynym rozwiązaniem dla osób cierpiących na silny ból

Odczuwanie bólu nie bywa rzecz jasna niczym przyjemnym, lecz chroni nas przed niepełnosprawnością, a i w niektórych przypadkach ratuje nam życie. Gdy myślimy o bólu, to przeważnie mamy na uwadze uporczywy ból głowy bądź zęba, a całkiem zapominamy o tak prozaicznych sytuacjach, jak np. nieduże skaleczenia oraz oparzenia. Medycyna od zawsze rozróżniała te dwie kwestie, a jednocześnie poszukiwała, z lepszym lub gorszym rezultatem, efektywnych metod walki z bólem. Współcześnie tym działem nauk medycznych zajmuje się w przeważającej mierze anestezjologia, a chorzy mogą kurować się w wysokospecjalistycznych ośrodkach.
tatuaże

Wyspecjalizowane przybory medyczne w korzystnej cenie - polecane produkty

W dzisiejszych czasach zdrowie jest dla znacznej części ludzi najistotniejszą kwestią w życiu, bo od niego uzależnione jest wszystko. Nie zadziwia więc fakt, że tak dużą uwagę kierujemy na to, jak się odżywiamy, mamy aktywny tryb życia i generalnie dbamy o własne samopoczucie.
1 2