Menu strony
Wzrok
okulista

zabieg zmętnienia soczewki- niezbędne rady

Katarakta to zmętnienie prawdziwej soczewki w obrębie oka. Jest jedną z naczelnych przyczyn pogorszenia się, albo utraty widzenia u ludzi starszych. Katarakta pojawia się w procesie starzenia się oczu, lecz może do niej doprowadzić także uraz oka, niektóre schorzenia a nawet niektóre specyfiki.

Ortokorekcja przedstawiana jest osobom z krótkowzrocznością, pozwala ona żyć bez soczewek

Noszenie soczewek nie musi być przymusem. Nierzadko dzieje się tak, że kiedy ktoś usłyszy, że posiada minusową wadę wzroku, to godzi się od razu z tym, że już do końca życia będzie musiał nosić okulary, lub odpowiednie soczewki, co nie zawsze jest miłe.
Badanie wzroku

Zwyrodnienie plamki żółtej - powody, objawy i wartości leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej, zwane również "AMD" jest schorzeniem siatkówki związanym z wiekiem, powodującym utratę widzenia centralnego. Stanowi istotną przyczynę zgorszenia się ostrości widzenia u osób po 50 roku życia w krajach dobrze rozwiniętych. Plamka żółta jest odpowiedzialna za nasze widzenie centralne. Za pomocą jej działania realne jest czytanie, rozróżnianie twarzy, obserwowanie telewizji i jazda samochodem. Dzięki niej rozróżniamy również odcienie.
jedzenie

Trzustka i jej problemy

Trzustka to specyficzny organ, który odpowiada przede wszystkim za regulację poziomu cukru we krwi za pomocą właściwych hormonów –najczęściej insuliny, którą samoistnie tworzy.
oczy

Okulista Bielsko Biała, szpital okulistyczny Śląsk - zobacz jaki gabinet wybrać, porady

Wszyscy chcemy mieć jak najlepiej działające zmysły. W sumie często nawet o nich nie myślimy do czasy, gdy coś nie zacznie się psuć. Kiedy nasze zmysły przestają dobrze działać, wtedy zaczynamy wariować wraz z nimi, bo nie wiemy, co się dzieje. Gdy czujemy, że nie wyczuwamy smakówlub przestajemy słyszeć, albo kiedy nie widzimy wszystkiego z odpowiednią ostrością - w takich sytuacjach zastanawiamy się, do jakiego lekarza iść.
soczewki

Soczewki Johnson jednodniowe jako doskonały pomysł na to jak uporać się z problemami wzrokowymi bez obowiązku noszenia okularów

Obecnie rosnąca ilość osób ma kłopoty ze wzrokiem. Jest to związane z tym, że coraz więcej miejsc pracy wiąże się z wymogiem poświęcenia więcej niż paru godzin dziennie przed komputerem. Nie licząc tego należy mieć na uwadze fakt, że bardzo duża liczba osób nie przestrzega kluczowych zasad, takich jak przykładowo obowiązek robienia regularnych przerw.
oko

Wada wzroku – jakie są wykorzystywane na chwilę obecną sposoby leczenia?

Zmysł wzroku, czyli umiejętność odbierania bodźców wywołanych przez światło widzialne, jest jednym z najbardziej istotnych zmysłów ludzkiego organizmu. Z tego powodu musimy dbać o oczy i kiedy tylko pojawi się taka konieczność poddawać się profesjonalnego leczeniu, które sprawi, że przez długie lata będziemy mogli cieszyć się doskonałym wzrokiem. Do najpoważniejszych wad wzroku należą różnego rodzaju schorzenia siatkówki, dalekowzroczność, krótkowzroczność czy astygmatyzm.
Okulary

Czy praktyka laserowych zabiegów zastąpi soczewki i okulary? Skuteczność zabiegu naświetlania wiązkami

Skutki osłabienia wzroku bywają różne. W kontekście coraz mniej wyraźnego „obrazu” świata wydajemy na okulary (z coraz mocniejszymi szkłami) i soczewki setki jak nie tysiące złotych. Okazuje się, że dla zapewnienia oczom prawidłowego obrazu widzianego nie potrzeba tylko szkieł i soczewek.
lekarz w pracy

Korekta wad wzroku - sprawdzone rozwiązania poprawiania widzenia.

Oko jest czułym organem zmysłu o złożonej budowie. Schorzenia okulistyczne mogą odnosić się do wielu poszczególnych części oka składających się na gałkę oczną, również nerwu wzrokowego, a także organów dodatkowych oka, to znaczy powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i narządu łzowego, którego funkcją jest trzymanie właściwego poziomu nawilżenia przestrzeni oka i oczyszczanie jej.
srebrna bransoletka

Srebrna albo wykonana ze złota - jaka biżuteria jest najpopularniejsza?

Jak Cię widzą, tak Cię malują. Tak mówi stare polskie przysłowie


Srebrna albo wykonana ze złota - jaka biżuteria jest najpopularniejsza?

i niejednokrotnie się nie myli. Pragniemy atrakcyjnie się prezentować. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie, iż pragniemy się podobać innym.


Srebrna albo wykonana ze złota - jaka biżuteria jest najpopularniejsza?

Na pomoc przychodzą człowiekowi błyskotki i zegarki, dodatki odzieżowe i o wiele więcej innych gadżetów.
1 2