Menu strony
Kuchnia
warzywa

Zbilansowana dieta dla każdego

Jak powiada polska przypowieść „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Wszyscy potrzebują mieć dobre samopoczucie i nie mieć problemów leczniczych. Co powinniśmy robić, aby nasze ciało było zdrowe? Co zrobić, aby nasze dzieci pragnęły spożywać pełnowartościowe potrawy? Postaramy się dać odpowiedź na te oraz inne problem odpowiedniego trybu żywienia.
filiżanka herbaty

W jaki sposób panie lubią spędzać wolne sobotnie popołudnia, jeżeli w tygodniu pracują zawodowo

Kobiety są zmuszone godzić pracę zawodową z obowiązkami pozazawodowymi, czyli przyrządzaniem dań dla najbliższych czy codziennymi zakupami w warzywniaku. Do tej listy należałoby jeszcze dodać wychowanie dzieci, co przecież jest związane też z obowiązkową obecnością na wywiadówkach.
czajnik kuchenny

Oprzyrządowanie kuchni

Komplet garnków komponujący się ze 101 fragmentów, 140 noży, każdy do czegoś innego, 10 modeli rondli a także milion dalszych narzędzi kuchennych nie zrobią z nikogo świetnego kucharza. Prawda jest taka, że do kucharzenia na poziomie domowym trzeba niewiele, a dzięki temu zaoszczędzimy bardzo dużo przestrzeni w naszej kuchni, oraz nie będziemy przymuszeni przebijać się do blatu przez stertę naczyń.
Potrawa z dyni

Przepisy i porady kulinarne w sieci internetowej, jak najlepiej można je wykorzystywać

Internet dostarcza mnóstwa wiadomości na różne tematy. Tak naprawdę obecny jest teraz w każdej dziedzinie życia, i wiele osób nawet nie wyobraża sobie codziennego dnia bez przejrzenia paru stron. Z dużym rozmachem internet pojawił się również w świecie gotowania, obecnie w sieci działa kilkadziesiąt dużych i kilkaset małych serwisów oferujących przepisy i porady kulinarne.
kuchnia

Podstawowe elementy wyposażenia kuchni w naszych mieszkaniach, znaczenie rozmaitych akcesoriów w codziennym ich użytkowaniu

Kuchnia to jedno z ważniejszych miejsc w większości domów, ponieważ to w niej właśnie przygotowuje się posiłki, a często jest także miejscem codziennego spotykania się i rozmów rodzinnych.

Zrób coś nowego - zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z gotowaniem i próbuje dać mu radę. Nieistotne jest jakiej jesteśmy płci czy ile lat mamy na karku gdyż cel jest ten sam - ugotować dobrą potrawę. Żadna to hańba nie umieć pichcić, gdyż w przeszłości zawsze nas ktoś z tego wyręczał. Mogła to być opiekuńcza mamusia, niezastąpiona żona czy też zakochany w kuchni mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie przepadamy za jedzeniem na dowóz ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to zostaje samodzielne gotowanie.
Wrocław nad Odrą

Mapa restauracji i knajp Wrocławia czyli w jakich miejscach można smacznie i tanio zjeść w tym popularnym mieście.

W każdym dużym i małym mieście można znaleźć kultowe miejsca, które serwują świetne jedzenie. Często ukrywają się one za niepozornymi szyldami, a o tym, jak tam jest smacznie wiedzą jedynie wtajemniczeni. Bardzo podobnie będzie we Wrocławiu, jednym z najpopularniejszych wśród turystów miast w Polsce, a jednocześnie także jednym z największych. Na stałe we Wrocławiu mieszka więcej niż 600 tysięcy ludzi, następne sto pięćdziesiąt tysięcy uczy się na stacjonarnych i zaocznych studiach.
Potrawa na przyjęcie

Znajdź sprawdzony przepis na kolację w gronie znajomych

Przy planowaniu interesującego i obfitego w atrakcje przyjęcia z koleżankami ważną rolę pełnią posiłki. We współczesnych czasach wielorakie kłopoty powoduje wielki pośpiech i nierzadki brak czasu. Te czynniki powodują, że takie zagospodarowanie czasu, które pozwala zarazem radować się przyjęciem, jak i wypełni wszystkie potrzebne obowiązki, staje się autentycznym wyzwaniem.
kuchnia

Jak łatwo i niedrogo odmienić kuchenne królestwo?

Jak wiele rzeczy, tak i moda na wystrój kuchni zmienia się co parę lat. Dodatkowo, cena remontu do najniższych nie należy, że nie każdy może sobie przeprowadzić prywatne „kuchenne rewolucje”. Nasze kuchenne królestwo może jednak odzyskać dawną świeżość. Niezbędna jest tylko odrobina kreatywności oraz wolnego czasu.
garnki

Czemu wskazane jest gotować warzywa i inne towary na parze?

Współcześnie sporo mówi się o gotowaniu na parze, bowiem gotowanie na parze jest dziś najzdrowsze - o wiele lepsze niż typowe gotowanie w wodzie bądź smażenie. Co więcej gotować na parze można w dzisiejszych czasach sporo rzeczy - różne warzywa, ryż oraz makaron, a nawet ryby.
1 2