Menu strony
Herbata
naturlane suplementy

Czemu warto pić napój z czystka jak również jakie właściwości ma szałwia hiszpańska?

Zielona herbata słynie z tego, że ma dużo czynnych biologicznie składników o działaniu wzmacniającym immunologiczny układ. Czystek jest jedną z najsilniej działających roślinek, które wzmacniają układ immunologiczny. A przy tym pozbawiony jest działań ubocznych. Nie ma też możliwości przedawkowania. Herbatę z czystka można serwować nawet pociechom mającym 3 miesiące. Czystek znakomicie smakuje z dodatkiem naturalnego miodu bądź cytrynowego soku.
Ciepła herbatka

Właściwości lecznicze czerwonej herbaty

Czerwona herbata, choć znana w kraju i Europie od relatywnie niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w junnańskiej tradycyjnej gastronomii od tysiącleci. Jej różne zalety prozdrowotne są w obecnych czasach potwierdzone poprzez wielu naukowców w ciężkich międzynarodowych publikacjach.
kawa

Dlaczego warto pić kawę? Napary, jakie potrafią wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie!

W czasie spotkań z przyjaciółmi, na gościnnym stole, na co dzień, jak i od święta- kawa oraz herbata stanowią integralne elementy poczęstunku, jakie często są zwykłym pretekstem do wspólnych spotkań. Dzięki różnorodności smaków oraz aromatów kawy, czy herbaty można z przyjemnością degustować różne rodzaje ulubionych napojów, aby wreszcie wybrać ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Trzeba mieć na uwadze, że najlepszy aromat zapewniają herbaty liściaste i niezmielone kawy, które smakują najlepiej, kiedy zostaną zmielone w warunkach domowych.
herbata

Herbata zielona - polecany sposób na pełen sił dzionek. Zobacz więcej informacji na stronie poniżej.

Większość ludzi dzieli się na miłośników kawy lub herbaty. Jedni nie wyobrażają sobie dnia bez małej czarnej, niekiedy z dodatkiem mleka albo słodzika. Inni natomiast nie mogą prawidłowo działać bez filiżanki herbaty - czy to tej zwykłej czarnej, czy też innej, przykładowo zielonej lub białej.
termos w koszyku

Termosy i garnki dobrych, polecanych fabrykantów

Zestaw garnków i patelni z pewnością jest niezbędną rzeczą w każdej kuchni. Na rynku posiadamy obecnie wielki wybór rozmaitych garnków, które wykonywane są z różnorodnego typu materiałów. Zdołamy wyróżnić garnki ceramiczne, garnki pokryte warstwą teflonu albo też garnki metalowe.
herbata

Kubek termiczny- bezkonkurencyjny sposób na zagwarantowanie sobie długotrwałego ciepła wszelkich napojów

Nie ulega wątpliwościom, że napoje ciepłe nie bez przyczyny są tak często spożywane, ponieważ tak samo kawa, jak także herbata cieszą się wielką popularnością. Mało kto może wyobrazić sobie śniadanie bez ulubionej kawy, czy podwieczorek bez słodkiej herbaty. Obydwa napoje smakują jednak najlepiej, gdy zachowana jest odpowiednia temperatura, co zapewnia kubek termiczny, który jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą, aby ich napoje długo utrzymywały odpowiednią temperaturę.
ciastka

Dlaczego zawsze warto mieć w kuchni ciasteczka do herbaty?

Herbatniki to jedna z tego rodzaju słodkości, których nigdy powinno zabraknąć w kuchni. Dlaczego warto się postarać, by zawsze były gdzieś w pobliżu? Najłatwiejsza odpowiedź to: bo są niesamowicie smakowite i przerwa z nimi jest znacznie ciekawsza niż jedynie przy herbacie. Herbatniki świetnie wzbogacają popijanie herbaty albo też kawy. Co więcej, jeśli masz je na przerwie do pracy, to okaża się również praktyczne. Są bowiem źródłem cukru, którego potrzebujesz, by mózg efektywnie pracował. Oczywiście każda dieta przestrzega przed jedzeniem za dużych ilości cukru, jednak niewielkie ciasteczka do herbaty możesz sobie pozwolić.
herbatka ziołowa

Pokrzywa i senes idealnym dodatkiemna wszelkie dolegliwości

Wypijanie herbat ziołowych ma wiele plusów, o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Są tanie, a można je kupić w torebkach, jak i w formie liści. W zależności od tego, jakie smaki preferujemy, możemy nabyć dla siebie herbatę zieloną o najróżniejszych smakach. Popularna jest wyjątkowo pokrzywa do zaparzania. Jej ważne właściwości oczyszczające są cenione na znaczną skalę. Dużo osób decyduje się na przejmowanie pokrzywy także w formie suplementu.