Menu strony
Węglowodany

Jak wspomagać swoją formę

Jeżeli sporo ćwiczymy, budujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy ogromnie zwracać uwagę na to co i jak jemy. Bardzo ważne jest to, żeby dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle istotne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie ludzkim, dlatego powinny stanowić mniej więcej 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu są białka, wykorzystywane do budowania mięśni, budowania odporności i wielu innych procesów. Na koniec mamy tłuszcze także konieczne na przykład do przyswajania pewnych witamin I prawidłowego działania neuronów.
Kwiat słonecznika i olej

Zdrowe tłuszcze gwarantem kapitalnego samopoczucia

Dieta przedstawiona przez doktor Budwig zbiega się z obowiązująca piramidą żywieniową. Bazuje na najzdrowszych produktach, natomiast jej zbilansowanie przypomina nieco reguły diety śródziemnomorskiej. Jest bogata w antyoksydanty i kwasy omega-3. Właściwe będą też posiłki, które mają olej lniany.
święty mikołaj fitness

W jaki sposób bezproblemowo zrzucić zbędne kilogramy po świątecznej przerwie ?

Święta to świetna okazja do wielu rzeczy, na jakie nie powinno się przyzwolić sobie w pozostałych dniach roku. Istnieją w ciągu roku przynajmniej dwa tego typu dni, ściśle powiązane z religią chrześcijańską, jednak na tyle mocno zakorzenione w kulturze świeckiej, że z odpoczynku od obowiązków i okazji do spotkania z bliskimi na towarzyskim gruncie korzysta wielu osób różnych wyznań, i całkiem niewierzących.
Hodowanie kiełków

Kiełki – odkrycie starożytności

Obecnie kiełki to tylko suplement naszej diety, jednak ze względu na swoje szczególne właściwości i wartości odżywcze, należy je spożywać. Dodatkowo są estetyczną osobą każdej potrawy, nadają nowy smak. Oprócz tego są niskokaloryczne, a jednocześnie energetyczne.
Sałatka z cieciorką

Jakim sposobem zaplanować zdrową dietę?

Każdy z nas pożąda porządnie wyglądać. W dniu nowoczesnym nasz indywidualny wizerunek w szeregu przypadków jest niezwykle ważnym elementem. Niemniej pomimo tego odpowiedna umiejętność żywienia dla wielu przez cały czas pozostaje zagadką.