Menu strony
Broda
golarka

Naprawdę dobre golarki Muhle Razor, albo znane Edwin Jagger Razor stosują też panowie dbający o brodę

Ostatnio powraca moda na widoczny zarost u mężczyzn. Jest nawet konkretna nazwa przeznaczona dla tego rodzaju mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa wywodzi się z angielskiego słowa, które oznacza w naszym języku „drwal”.
tajniki zadbanej brody

Męski zarost robi się coraz bardziej popularny pośród panów, żeby prezentował się okazale, trzeba o niego zadbać

W ciągu lat wizerunek mężczyzn często ulegał zmianom. Dosyć długo modne były brody lub wąsy, potem stopniowo zarost męski tracił na popularności, a modniejsze robiły się starannie ogolone policzki. Obecnie męski zarost, zatem broda, wąsy oraz bokobrody wracają do łask i przeżywają osobisty renesans. W salonach z kosmetykami coraz częściej można nabyć kosmetyki do pielęgnacji brody, jak też dobre narzędzia, żeby o zarost zadbać. W wypadku, jeśli zamierza się zapuścić zarost, potrzeba wiedzieć jak dbać o brodę.
depilacja czy strzyżenie

Czy zaznaczymy jaki balsam do brody zakupić?

Wszyscy zaznaczymy, że o ciało oraz włosy warto zatroszczyć się, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że o brodę też powinno się zadbać we właściwy sposób, kiedy pragniemy posiadać świadomość, że będzie się ona na pewno wspaniale prezentowała?
Mężczyzna z brodą

Co robią mężczyźni, by utrzymać brodę formie? Okazuje się, że wykonują całkiem sporo zabiegów i wykorzystują rozmaite akcesoria.

Sporo ludzi myśli, że męska broda rośnie po prostu, ot tak. Sama się układa, wyczesuje i podcina. Oczywiście nie jest to prawdą. Co robią mężczyźni, żeby utrzymać ją w ryzach? Wygląda na to, że wykonują dość dużo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku przyrządów.
brzytwa

Golenie się kiedyś i obecnie - w jaki sposób się to robi

Dawniej mężczyźni chodzili do golibrody lub samodzielnie się golili. Nie było dawniej takich urządzeń jak dziś, ale była brzytwa i mężczyźni dawali radę. Ich skóra może jakiś czas po goleniu bywała zaczerwieniona, ale po kilkunastu minutach wszystko wyglądało jak trzeba.