Menu strony
Alkohol
nalewka

Jak łatwo przygotować pyszne alkohole?

Święta, urodziny czy chociażby impreza z rodziną to idealna okazja do poczęstowania współtowarzyszy nalewkami własnej roboty. Ten alkohol będzie nie tylko wyborny, lecz także zdrowy i na pewno zdobędzie serca gości. Znakomitymi trunkami na Boże Narodzenie oraz całą zimę będą nalewka cytrynowa i nalewka korzenna.
whisky

Jeżeli poszukujemy pomysłu na podarek wtedy przyzwoicie szukać w dziale prezenty luksusowe

Chyba nie ma na globie takiej postaci, która nie tylko nie celebrowałaby jakiegoś święta i jakiejkolwiek uroczystości z roku na rok, ale także nie ma chyba takiej osoby, która nie radowałaby się z otrzymania jakiegoś podarunku od serca. Tak jakoś jest społeczeństwo zaprogramowane, iż kiedy przyjmuje jakiś upominek wtenczas w naszym organizmie emituje się hormon szczęścia, który powoduje, że jesteśmy zadowoleni i cieszymy się z tego, iż ktoś o nas pomniał i przygotowywał jakiś porządny prezent.
Ciepła herbatka

Właściwości lecznicze czerwonej herbaty

Czerwona herbata, choć doskonała w Polsce oraz Europie od stosunkowo niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od setek lat. Jej liczne zalety zdrowotne są współcześnie potwierdzone poprzez dużej ilości naukowców w rozmaitych międzynarodowych publikacjach.
Pizza

Jedzenie na wynos - sposób na głód

Niebawem impreza...godzina 16, jest właśnie weekend, a my wróciliśmy z pracy . Na 18 jesteśmy umówieni na imprezę ze znajomymi, zatem 2 godziny czasu wolnego dla siebie.

Jeśli jesteśmy mężczyzną to nie ma kłopotu, będziemy potrzebować około 20 min. od momentu wykąpania się, do włożenia klucza w zamek drzwi po stronie zewnętrznej naszego mieszkania. Jednak jeżeli jesteśmy płcią piękną, to już trzeba będzie 20 minut, ale jakieś razy 4. Najpierw kąpiel może i golenie, potem suszenie włosów, makijaż, strojenie, lustro i gotowa do wyjścia. Dokładnie 1h i 29 minut (nowy rekord). Super.

Jakie informacje warto przeczytać o szampanie?

Od pewnego czasu możemy w naszej ojczyźnie zauważyć wielkie zainteresowanie tematyką winiarską. Wiele osób woli zakup dobrego wina do obiadu, w miejsce ukochanego piwa albo pozostałych, tak lubianych w naszym kraju, alkoholi.
Kobiece drinki z… whisky

Jak wygląda historia alkoholu i jak tak naprawdę powinno się go konsumować? Jak wyglądają polskie praktyki picia różnych trunków?

Ulubione napoje alkoholowe zaistniały w naszej historii znacznie potem niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e produkowali wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przypomina Arystoteles, mimo to pewnie to naukowcy arabscy VIII wieku n. e. jako pionierzy zdobyli ciecz o wyższej zawartości alkoholu niż ta pozyskiwania w rezultacie fermentacji.
firmy

Jak wreszcie wyrwać się z alkoholowego nałogu?

Alkoholizm jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych uzależnień w dzisiejszym świecie. Dotyczy ludzi w różnym wieku, z wszelkim poziomem wykształcenia oraz statusem majątkowym.
nalewka

Domowe nalewki - z odrobiną serca - gdzie kupić produkty najlepszej jakości?

Aktualnie w cenie są domowej roboty wyroby, wykonywane z naturalnych i świeżych produktów. Wyroby tego typu sprzedaje się w tzw. garmażerkach, niemniej mnóstwo osób przyrządza dżemy czy przeróżnego typu alkohole w większej ilości po prostu dla siebie i dla najbliższej rodziny oraz przyjaciół. Takie wyroby nie mają sobie równych, zwłaszcza, gdy niezbędne składniki bierzemy z własnego ogródka. Przykładem są chociażby nalewki.
uśmiechnięte dziecko

Co to jest przewlekły stan zapalny trzustki? Dlaczego się pojawia? Jakie są jej przyczyny?

Przewlekłe zapalenie trzustki to bardzo poważna przypadłość, co gorsza może rozwijać się niepostrzeżenie albo daje zdawać by się mogło banalne objawy, jak biegunka czy ból brzucha. W taki sposób całkiem łatwo je zignorować.
butelki wina

Co powoduje, że Polacy kochają wina.

Do tej pory wino kojarzyło nam się z wysmakowaną elegancją i pałacową etykietą. Nasza polska tradycja daleka jest od delikatnych bukietów i delektowania się smakiem. Na wielu rodzinnych spotkaniach rządzi nieśmiertelny kieliszek oraz wesołe sto lat.
1 2