Menu strony
Depresja
depresja

Terapia światłem znakomitą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, zatem coraz rzadziej można liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jednym z podstawowych powodów depresji, która jest nagminnym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej skonani, mamy złe samopoczucie oraz z trudem bierzemy się za nowe zadania.
kobieta

Nietrzymanie moczu jak tego uniknąć?

Kobiety , że nietrzymanie moczu to normalny objaw starzenia i należy się z nauczyć funkcjonować z tą przykrą przypadłością. Skrępowanie i strach biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Niestety, takie postępowanie ponad wszelką wątpliwość prowadzi do dramatycznych niekiedy sytuacji: utraty pracy, izolacji, a bywa, że depresji. Tymczasem nietrzymanie moczu jesteśmy w stanie leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłoszenie się do lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub bezpośrednio do urologa.
psycholog

Dlaczego należałoby odwiedzić psychologa

Od czasu do czasu każdy człowiek czuje się kiepsko nie ma siły na naturalne aktywności.Raptem wyjście do znajomych lub załatwienie prostych do tego czasu kwestii staje się dużym wyzwaniem,nie musimy się martwić pod warunkiem taki stan zdarza się nam okazjonalnie starczy wtedy kilka dni wolnego lub w podróż i wracamy do normalności.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to interesujący i potwierdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach skandynawskich leczenie światłem znane jest od lat, w naszym kraju ta metoda wciąż jest niezgłębiona.
Bezpieczne zakupy przez internet

Nałogowe kupowanie – choroba cywilizacyjna?

Chorobliwe zakupy mają z reguły przyjemne skutki: nowe buty albo sukienka. To niestety jest związane z pustym portfelem, a nawet z niewdzięczną przyjaźnią z kredytem. Należy się z tego wyleczyć, bo to naprawdę groźna choroba.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na poprawienie nastroju

To jest w stanie dopaść każdego z nas, nie istnieje na to żadna rada. Zły humor czy obniżenie nastroju to po prostu zwyczajny etap naszego życia, jaki musimy pokona. Niekiedy jest to okazała przeszkoda, częściej natomiast mamy do czynienia ze zwyczajnym epizodem, z którego nie powinniśmy robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy z nas jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu czujemy melancholię jesienną czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jesteśmy w stanie podjąć konkretne starania, żeby poprawić swój stan.
Żarówka

A może światło na depresję?

Na zewnątrz pięknie i ciepło, a Ty jesteś przygnębiony i nic Cię nie cieszy? Ponownie dopadła Cię depresja? Ten problem przytrafia się niestety coraz częściej wielu osobom.
herbata earl grey

Herbata Earl Grey - zapoznaj się z sekretami zaparzania jak również nadzwyczajne własności

Na całym świecie słynna i ceniona - herbata Earl Grey jest respektowana w wielu położeniach na Ziemi. Z jakiej przyczyny? Przedstawiamy Wam przyczyny, dla jakich nieomalże wszyscy ludzie zwariowali na jej punkcie.
Światłoterapia

Lampa do światłoterapii polecana okazuje się zwłaszcza zimą

Psychiczne nastawienie do życia okazuje się ważne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne podejście do świata mamy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, prędzej organizujemy własne sprawy oraz mamy więcej energii do działania. Dlatego tak istotne jest to, byśmy troszczyli się o własną psychikę i dostarczali jej jak najwięcej dobrych bodźców.