Menu strony
Depresja
herbata earl grey

Herbata Earl Grey - zapoznaj się z sekretami zaparzania jak również nadzwyczajne własności

Na całym świecie znana i ceniona - herbata Earl Grey jest poważana w wielu miejscach na Ziemi. Czemu? Prezentujemy Wam przyczyny, dla których nieomalże wszyscy ludzie oszaleli na jej punkcie.
Światłoterapia

Lampa do światłoterapii polecana okazuje się zwłaszcza zimą

Powinniśmy zadbać o własne właściwe samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im mocniej pozytywne podejście do świata pokazujemy, tym lepiej nam wszystko idzie, szybciej załatwiamy własne sprawy oraz posiadamy więcej siły do funkcjonowania. Dlatego tak ważne okazuje się to, żebyśmy troszczyli się o swoją psychikę i dostarczali jej jak najwięcej dobrych bodźców.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w naszym kraju ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
depresja

Terapia światłem znakomitą metodą na jesienną depresję

Mało kto przepada za jesienią. Za oknami coraz szybciej robi się ciemno, a pogoda nie rozpieszcza, przez co coraz rzadziej można liczyć na słońce. Deficyt słońca jest jedną z centralnych przyczyn depresji, która jest powszechnym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej skonani, mamy kiepski humor i opornie bierzemy się za kolejne zadania.
kobieta

Nietrzymanie moczu jak tego uniknąć?

Kobiety , że nietrzymanie moczu to normalny objaw starzenia i należy się z nauczyć funkcjonować z tą przykrą przypadłością. Skrępowanie i strach biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Niestety, takie postępowanie ponad wszelką wątpliwość prowadzi do dramatycznych niekiedy sytuacji: utraty pracy, izolacji, a bywa, że depresji. Tymczasem nietrzymanie moczu jesteśmy w stanie leczyć. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, czyli zgłoszenie się do lekarza. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który po postawieniu trafnej diagnozy, pokieruje pacjentkę do specjalistów – do ginekologa lub bezpośrednio do urologa.
psycholog

Dlaczego należałoby odwiedzić psychologa

Od czasu do czasu każdy człowiek czuje się kiepsko nie ma siły na naturalne aktywności.Raptem wyjście do znajomych lub załatwienie prostych do tego czasu kwestii staje się dużym wyzwaniem,nie musimy się martwić pod warunkiem taki stan zdarza się nam okazjonalnie starczy wtedy kilka dni wolnego lub w podróż i wracamy do normalności.
Bezpieczne zakupy przez internet

Nałogowe kupowanie – choroba cywilizacyjna?

Chorobliwe zakupy mają z reguły przyjemne skutki: nowe buty albo sukienka. To niestety jest związane z pustym portfelem, a nawet z niewdzięczną przyjaźnią z kredytem. Należy się z tego wyleczyć, bo to naprawdę groźna choroba.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na poprawienie nastroju

To jest w stanie dopaść każdego z nas, nie istnieje na to żadna rada. Zły humor czy obniżenie nastroju to po prostu zwyczajny etap naszego życia, jaki musimy pokona. Niekiedy jest to okazała przeszkoda, częściej natomiast mamy do czynienia ze zwyczajnym epizodem, z którego nie powinniśmy robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy z nas jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu czujemy melancholię jesienną czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jesteśmy w stanie podjąć konkretne starania, żeby poprawić swój stan.
Żarówka

A może światło na depresję?

Na zewnątrz pięknie i ciepło, a Ty jesteś przygnębiony i nic Cię nie cieszy? Ponownie dopadła Cię depresja? Ten problem przytrafia się niestety coraz częściej wielu osobom.