Menu strony
Leczenie
badanie u okulisty

Laserowe wyleczenie zaćmy i operacyjne leczenie zeza - nowoczesne sposoby dla każdego

Laser wykorzystywany jest do kurowania wielu przeróżnych schorzeń i chorób oczu. Zastosowanie lasera jest bezpieczne oraz bezbolesne, zabiegi przeprowadzane są przez fachowych okulistów z właściwymi kwalifikacjami oraz umiejętnościami. Rzecz jasna przed przystąpieniem do leczenia laserowego, trzeba skontaktować się z okulistą, jaki orzeknie czy takie leczenie będzie dla nas poprawne oraz czy nie występują żadne przeciwwskazania.
buty

Trzustka też może zachorować, przez to kiedy zjawiają się niepokojące objawy, trzeba reagować.

Trzustka to niewielki, lecz bardzo istotny narząd, który wpływa na pracę wielu układów i narządów. Choroba trzustki miewa różne oblicze: od przewlekłego zapalenia po ostre, które niesie bardzo przykre dolegliwości.
dentysta

Jak prawidłowo należy dbać o stan zębów, czemu przeglądy kontrolne u stomatologa są takie ważne?

Problemy z próchnicą zębów bardzo często występują, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Po pierwsze ogromny wpływ na zęby ma nieodpowiednia dieta. Jeśli ktoś w miejsce warzyw i owoców wybiera słodycze czy gazowane napoje, to trudno się dziwić, że pojawiają się u niego dziury. Jest to w szczególności niebezpieczne w przypadku małych dzieci, które już samodzielnie używają szczoteczek, ale jednocześnie nie zawsze poprawnie szczotkują swoje zęby.
badanie wzroku

Sprawdzone zabiegi na wyleczenie określonych wad wzroku

Wada widzenia dla wielu osób jest znacznym utrudnieniem, wpływając równocześnie na samopoczucie. Niemało osób skarży się na trudności z widzeniem, co staje się szczególnie kłopotliwe w czasie jazdy samochodem czy podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Wada wzroku niewątpliwie negatywnie oddziałuje na wygodę życia, dlatego warto pomyśleć nad wykonaniem korekcji, korzystając równocześnie z nowoczesnych rozwiązań okulistycznych.
Badanie wzroku

Zwyrodnienie plamki żółtej - powody, objawy i wartości leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej, tytułowane także "AMD" jest schorzeniem siatkówki połączonym z wiekiem, powodującym stratę widzenia centralnego. Stanowi kluczową przyczynę zgorszenia się ostrości wzroku u ludzi po 50 roku życia w państwach wysokorozwiniętych. Plamka żółta jest odpowiedzialna za nasze widzenie centralne. Za pośrednictwem jej działania możliwe jest czytanie, rozpoznawanie twarzy, oglądanie telewizji i jazda samochodem. Dzięki niej widzimy też barwy.
Dziecko na zajęciach w przedszkolu

Jak zapobiec objawom ADHD - Problemy ze skupieniem uwagi

Problemy z koncentracją, zwiększona nadpobudliwość – to widoczne cechy osób z ADHD. Ta nieprzyjemna przypadłość, nieleczona u dojrzewającego człowieka, przyniesie kiedyś wiele niemiłych skutków. Jak zapobiec choć w części fatalnym skutkom ADHD?
próbki laboratoryjne

Leczenie chorób zwyrodnieniowych za sprawą komórek macierzystych – co należy wiedzieć na ten temat

Leczenie za pomocą komórek macierzystych jest znane nie od dzisiaj. To rzeczywisty zwrot w medycynie, który może okazać się nadzwyczaj skuteczną metodą leczenia chorób zwyrodnieniowych stawów. Pożądane byłoby jednak dowiedzieć się trochę więcej na temat samej metody. Czym są komórki macierzyste? Jak wygląda terapia za pomocą komórek macierzystych? Jakie są szanse na wyleczenie z choroby?
wizerunek - kawa

Doświadczony stomatolog zatroszczy się o twe zęby, dlatego już dzisiaj wyszukaj właściwy gabinet, który proponuje nowoczesne usługi

Do naprawdę ważne, aby dbać o zęby. Uroda uśmiechu to dzisiaj wspaniała wizytówka człowieka, więc należy uczynić wszystko, żeby demonstrować zdrowe i zadbane zęby.
Bieganie

Musimy wiedzieć co zrobić, gdy coś niedobrego rozpoczyna się dziać z naszymi kolanami

Przeważnie nie przywiązujemy zbyt sporej wagi do swojego zdrowia, jeśli nic nam nie dolega, dlatego wielu ludzi jest zadziwionych, gdy zjawiają się trudy ze stawami i dowiadują się, iż zużywają się one z upływem lat. Przeważnie zużywaniu podlega chrząstka stawowa, co doprowadzić ma szansę do bólu w czasie chodzenia, do pomniejszenia sprawności ruchowych, a czasem nawet i do trwałego kalectwa.
gabinet ginekologiczny

Prywatne usługi lekarzy, na które decyduje się aktualnie o wiele więcej pacjentów.

Nie jest wcale czymś dziwnym, że na prywatne usługi lekarzy decyduje się aktualnie o wiele więcej osób. Mają świadomość oni, że jeżeli zechcieliby zapisać się na wizytę w poradni mającej kontrakt z NFZ to czas oczekiwania na wizytę pozostawałby długi. A to niezależnie od faktu, z jakiego rodzaju ktoś chorobą ma do czynienia.
1 2 3 4 5