Menu strony
Choroby
wybór leków

Jak sobie radzić z chorobą? Mamy dobre porady

Jakoś tak się stało, iż czasami ludzie mówią, iż na poszczególne schorzenia nie ma specyfiku i że praktycznie nie pozostaje im nic lepszego, jak po prostu pomęczyć się z konkretnym schorzeniem i niejako wyuczyć się z nim funkcjonować. Jednak medycyna konwencjonalna i ta alternatywna tak bardzo się rozwinęły, iż już właściwie na wszystko powinniśmy wyszukać jakieś medykament.
Badanie wzroku

Zwyrodnienie plamki żółtej - powody, objawy i wartości leczenia

Zwyrodnienie plamki żółtej, zwane też "AMD" jest schorzeniem siatkówki zespolonym z wiekiem, powodującym utratę spostrzegania centralnego. Stanowi kluczową przyczynę pogorszenia ostrości widzenia u osób po 50 roku życia w państwach dobrze rozwiniętych. Plamka żółta jest odpowiedzialna za nasze widzenie centralne. Za pośrednictwem jej działania realne jest czytanie, rozróżnianie twarzy, obserwowanie telewizji i jazda autem. Dzięki niej widzimy także barwy.
zmarszczki

W jaki sposób leczyć grzybicę paznokci? Czy sposoby domowe działają ? Jak długo może trwać leczenie?

Są takie choroby, które, pomimo że nie stanowią niebezpieczeństwa dla życia, to są bardzo uciążliwe. Wiele ludzi, które chorują na grzybicę paznokci, mocno wstydzi się tej niemiłej przypadłości.
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTALw aranżacji nad blatem i przy podłodze

Jak sobie poradzić, jeżeli w innym kraju potrzebujemy doktora ? Co należy wiedzieć?

Przez całe nasze życie mamy do czynienia z różnymi sytuacjami. Z jednymi radzimy sobie lepiej, z innymi trudniej. Niewykluczone jednak, że w niektórych sytuacjach będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy.
leczenie światłem

Czym jest światłoterapia? Czy rzeczywiście uzdrawianie światłem pomaga?

Mówi się, iż światło ma lecznicze własności. Pobudza receptory na skórze, poprzez które impuls przechodzi dalej, do szyszynki. To dokładnie w niej uruchamiane są funkcje obronne, czyli innymi słowy pobudzają się odpowiednie enzymy. Wyszczególnić da się parę zasadniczych kolorów światła, które oddziałują na organizm człowieka. Kolor fioletowy jest uspokajający, rozluźniający oraz kojący ból.
lekarz przy biurku

Dużo przeróżnych przypadłości zdrowotnych jest dla ludzi zarzewiem kompleksów i słabej samooceny - jak to pokonać?

Dzisiaj postęp pojedynczych dziedzin medycyny jest bardzo duży i dopuszczalne jest efektywne wyleczenie licznych chorób. Dla ludzi jest to niesamowicie ważne, bo wielokrotnie wskutek wypadków nie zdołają normalnie żyć i wiodą faktycznie gorzkie życie.
Kosmetyki do pielęgnacji skóry wokół oczu marki LAKSHMI

Z jakiego rodzaju powodów może być konieczna transplantacja włosów i jak przebiega ten zabieg?

W dzisiejszych czasach można by śmiało oznajmić, że medycyna wykonała nadzwyczajny postęp na bardzo wielu swoich etapach. Dla przykładu osoby, jakie z różnorodnych, czasem nawet bardzo istotnych powodów straciły swe włosy, mogłyby liczyć na skuteczną pomoc chirurgów.
kosmetyki

Kiedy dobrze korzystać z bioenergoterapii? Jakiego typu przypadki do tego kwalifikujemy? O jakich sprawach pamiętać?

Duża liczba wierzy w różne niepoznane moce, które są w stanie przynieść ulgę dla ciała i duszy. Nie są one zbyt akceptowane przez lekarzy, są właściwie przez nich tępione niczym szarlataństwo, coś co nie pomaga, a bardziej szkodzi.
okulary

Kiedy powinniśmy pójść do okulisty i w jaki sposób wygląda badanie wzroku?

Osoby dorosłe bezsprzecznie powinny robić badania kontrolne co najmniej raz na dwa lata. Szczególnie po 40 roku życia badania takie są wręcz polecane, bo właśnie wtenczas wzrasta ryzyko chorób oczu, takich jak na przykład jaskra albo zwyrodnienie plamki. Takie choroby zdołają kierować nawet do gruntownej utraty wzroku.Do okulisty pożądane byłoby wybrać się również wtenczas, kiedy odbieramy bóle albo zmęczenie oczu.
ampułki

Schorzenia skórne - jak ekspresowo i skutecznie je wyleczyć?

Aktualnie higiena osobista jest składnikiem życia, jaki towarzyszy nam na co dzień i przykładamy do niego sporą atencję.
1 2