Menu strony
Dzieci
piękny minerał

Szukamy kamienie szlachetne według upodobań

O pozytywnym działaniu kamieni na ludzkie zdrowie traktuje duża liczba historii, w których każdemu minerałowi przypisane jest inne działanie. Cenne kamienie odznaczają się zróżnicowaną twardością. Te o twardości największej są niezwykle przydatne w przemyśle. Najtwardszy minerał dostępny na Ziemi czyli diament używany jest do produkcji tego rodzaju elementów jak ostrza pił i wiertła do twardych materiałów. Z kolei minerał o najmniejszej twardości czyli talk ma zastosowanie w chemii gospodarczej i kosmetykach
maluchy przy stole

Wyprawka dla pociechy – które produktu powinny się w niej dzisiaj absolutnie znaleźć?

Przyszli rodzice mają 9 miesięcy na przygotowanie się do przyjścia na świat kolejnego członka rodziny. Może to się wydawać sporą ilością czasu, jednak praktycznie dosyć często jest go mało, dlatego wyprawkę dla maluszka wskazane jest zacząć kompletować rzeczywiście jak najszybciej.
łóżko

Troszcz się o higienę z głową, pomyśl o swoich zębach

Niezwykle istotną kwestią jest to, w jaki sposób dbamy o osobistą higienę, jakich do tego używamy przykładowo szczotek elektrycznych. Czy stawiamy na tradycję , czy nowoczesność?


Troszcz się o higienę z głową, pomyśl o swoich zębach

oczyszczanie zębów winno być dla nas nawykiem wpajanym od dzieciństwa.
dziecko

Czy da się wyleczyć wady wrodzone u noworodków?

We współczesnych czasach posiadanie dziecka stało się w pewnej mierze powinnością małżonków, którzy chcą właściwie zadbać o własną przyszłość. Jest to nasza naturalna kolej spraw wynikająca ze specyfiki naszego gatunku.
zdrowa żywność

Gdzie kupować produkty ekologiczne

Produkty ekologiczne kupuje ją obecnie jakieś 7 procent wszystkich polskich kupujących. Wielu Polaków wie bowiem, że w nowym tysiącleciu warto sobie wszystko to co najlepsze dla zdrowia. Żywność ekologiczna jest więc już teraz cenną alternatywą dla mniej pożywnych
produktów. Pozbawione chemii owoce to teraz jeszcze niestety zdecydowanie rzadko dostępne rarytasy. Możliwość kupna takich produktów oferuje jednak nieraz sieć.
pieluszka dla dziecka

Z jakiego powodu współczesne pampersy bywają o dużo częściej eksploatowane niż pieluszki tetrowe

Wejście do powszechnej sprzedaży pieluch, zwanych tradycyjnie pampersami, rodzice przyjęli z prawdziwą ulgą. Co dokładnie sprawiło, że pieluszki tetrowe były zmuszone ustąpić pierwszeństwa pieluchom wyprodukowanym, bądź co bądź, z celulozy? Przekonajmy się, dlaczego niejeden ojciec z lat 40 ubiegłego wieku podarowałby może pół majątku w zamian za paczkę pampersów.
Pizza

Gdzie oraz kiedy najeść się w przystępnej cenie i smacznie? Sprawdzamy ofertę barów

SZYBKO I PYSZNIE

Prawda jest taka, że jesteśmy bardzo wygodniccy. Kiedy nie chce nam się przygotowywać obiadu bierzemy do ręki telefon i zmawiamy kebab. Sporo osób się skrzywi i powie, że to niezdrowe. Prawda jest jednak taka, że zjedzenie kebaba raz na jakiś czas jest lepsze niż codzienne podjadanie słodyczy. Poza tym można kupić tylko mięso dodawane do kebaba i ugotować do niego np. ryż i mamy przepyszne jedzonko. W dzisiejszych czasach, gdy liczy się każda chwila, np. w drodze z pracy czy też szkoły możemy zajść do miejsca, gdzie przygotowywane są kebaby. Możemy wziąć jedzenie na wynos, lub po prostu zjeść w budce to, co zamówiliśmy.
papieros

Zabłocka mgiełka solankowa może okazać się stosowana w przeróżnych miejscach

Co musimy stosować dla zdrowia?
Jeżeli udamy się do apteki, to szybko się przekonamy, że jest niesamowicie dużo różnorakiego rodzaju medykamentów oraz suplementów, które mamy szansę zastosować dla umocnienia naszego zdrowia.
Borelioza – czy zagraża Twojemu dziecku?

Autyzm u dziecka to nie jest wyrok! Co należy wiedzieć na ten temat?

Dziecko to ogromna odpowiedzialność. Zwłaszcza te dzieci, które są chore. Przykładowo autyzm to dzisiaj może nie powszechne schorzenie, lecz jakby nie patrzeć duża część dzieci choruje na autyzm. Niby co muszą robić ci rodzice, którzy na poważnie podchodzą do szczęścia własnych dzieci? No cóż, niewątpliwie zaczęcie leczenia to bardzo wskazana rzecz. Oczywiście nawet najbardziej skuteczne ćwiczenia dla dzieci autystycznych nie są w stanie wyleczyć dziecka, lecz to z pewnością dobry start.
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami

Wady wymowy wywołują spory wpływ na człowieka- sprawdź, w jaki sposób temu zapobiegać

Mogłoby się wydawać, iż kiedy ktoś od dziecka posiada trudności z wypowiadaniem się, to jest do niej tak przyzwyczajony, iż praktycznie nie zwraca na to uwagi. Niestety pozostali ludzie, a zwłaszcza maluchu umieją być tutaj niesamowicie brutalne, więc nierzadko wyszydzają nawet minimalne potknięcia. To wszystko ma szansę doprowadzić do tego, że dana osoba jeszcze mocniej pogłębia się w swojej wadzie, a co okropniejsze jeszcze dodatkowo zaczyna się zamykać w sobie. I choć niby jesteśmy tolerancyjni, to jednak ciągle zwracamy zbyt wielką uwagę na osoby, które posiadają kłopot z jąkaniem się.
1 2 3