Menu strony
Psycholog
logopeda

Martwisz się, że twój maluch nie rozwija się odpowiednio? Odwiedź psychologa dziecięcego albo logopedę w Poznaniu, aby rozwiać swoje niepewności

W dawnych czasach, kiedy to jeszcze pociechy rodziły się w domach i nikt nie martwił się procesem ciąży, nie było jeszcze dostępu do specjalistów, którzy pomogliby maluchom z różnego rodzaju strapieniami lub opóźnieniami. Żyjąc w XXI wieku, gdzie każdy człowiek ma dostęp do opieki zdrowotnej jest zupełnie inaczej. Jeśli tylko rodzic zobaczy niepokojące symptomy powinien natychmiastowo skierować się do lekarza, żeby zobaczyć czy to nic poważnego.
psychoterapia

terapia psychologiczna Kraków, najlepszy psycholog w Krakowie

Kiedy boli nas coś fizycznie, albo czujemy się marnie, bez trudu idziemy do lekarza. Natomiast kiedy kiepsko się czujemy psychicznie, wielu osobom nadzwyczaj ciężko podjąć decyzję i udać się po pomoc. A tymczasem psycholog to w pewnym sensie odpowiednik lekarza, tyle że dla sfery psychicznej. W naszym społeczeństwie nadal niestety pokutuje pogląd, że wizyty u psychologa należy się wstydzić.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to interesujący i potwierdzony sposób na przeciwdziałanie objawom depresji. W krajach skandynawskich leczenie światłem znane jest od lat, w naszym kraju ta metoda wciąż jest niezgłębiona.
lekarze

Wybór najlepszego lekarza - jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Każdy rodzic pragnie dla własnego dziecka wszystkiego co dobre. Wybieramy porządne łóżeczka, najlepsze kosmetyki i stosownej jakości ubranka. Dobór odpowiedniego pediatry jest niezwykle ważny nie tylko dla malucha, ale także dla opiekunów. Prywatny pediatra Warszawa to także dobry psycholog i pomocna dłoń w każdym wypadku. Dobry pediatra to taki, który w każdej sytuacji uspokoi i poradzi. Jeśli coś się stanie, pokieruje i udzieli treściowych rad. Jest osiągalny wówczas, kiedy jest przydatny.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na poprawienie nastroju

To jest w stanie dopaść każdego z nas, nie istnieje na to żadna rada. Zły humor czy obniżenie nastroju to po prostu zwyczajny etap naszego życia, jaki musimy pokona. Niekiedy jest to okazała przeszkoda, częściej natomiast mamy do czynienia ze zwyczajnym epizodem, z którego nie powinniśmy robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy z nas jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu czujemy melancholię jesienną czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jesteśmy w stanie podjąć konkretne starania, żeby poprawić swój stan.
alkohol w szklance

Jak funkcjonować z osobą dotkniętą chorobą alkoholizmu?

Każdy kto kiedykolwiek spotkał się z kłopotem alkoholizmu na pewno wie, że taka sytuacja pod żadnym pozorem, nie jest prosta. Nie tylko dla samego uzależnionego, ale też dla rodziny i przyjaciół. Jednakże specjaliści alarmują, że nie można się poddawać i wskazują jaką drogę obrać, żeby pomóc alkoholikowi i wspólnie zrewitalizować życie rodziny, zniszczone przez alkohol.
Smutna i zmęczona kobieta

Czasami wystarczy zapisać frazę dobry psycholog Katowice

Nie musimy się przemęczać osamotnieni. Okazują się być takie wydarzenia w naszym życiu, którymi możemy poczuć się przyduszeni oraz zmęczeni. To będzie prowadziło do rezygnacji, złości i załamania nerwowego, jednak warto wiedzieć, że w takich momentach nie jesteśmy zostawieni wyłącznie sobie.
Psychoterapia

Psychoterapeuta w Krakowie, warsztaty grupowe

We współczesnym świecie bardzo łatwo się pogubić. Bywa, że sami już nie wiemy jak funkcjonować, kłopoty nas przytłaczają, dochodzi do ciężkich sytuacji, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie radzić. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę to, by udać się po pomoc do specjalisty.
Zabawa dzieci

Czy dorośli potrzebują wsparcia psychologa

W społeczeństwie wciąż można się spotkać z takim nieprzyjemnym skierowaniem do psychologów, nawet ci, którzy korzystają z ich pomocy, próbują wmawiać, iż nic takiego nie ma miejsca, tak jakby warto było się czegoś wstydzić. Zazwyczaj akceptujemy mylne założenie, że z pomocy psychologa wykorzystują jedynie ludzie posiadający kłopoty w pracy, tacy którzy nie umieją sobie samodzielnie ze sobą poradzić i po których od razu widać, iż coś z nimi nie tak.
psychoterapia

Psychoterapia Kraków, porządny psychoterapeuta Kraków - w jaki sposób to znaleźć

Gdy posiadamy jakieś problemy z naszą psychiką dobrze szukać pomocy. Oczywiście pewne osoby nawet nie za bardzo wiedzą, że mają takie problemy. Często wmawiamy sobie, że tak musi być.