Menu strony
Psycholog
logopeda

Martwisz się, że twój maluch nie rozwija się odpowiednio? Odwiedź psychologa dziecięcego albo logopedę w Poznaniu, aby rozwiać swoje niepewności

Dawniej, kiedy to jeszcze dzieci rodziły się w domach i nikt nie martwił się procesem ciąży, nie było jeszcze dostępu do specjalistów, jacy pomogliby maluchom z różnego rodzaju strapieniami lub opóźnieniami. Żyjąc w XXI wieku, gdzie każdy ma dostęp do opieki zdrowotnej jest zupełnie inaczej. Jeżeli tylko rodzic zobaczy niepokojące objawy powinien natychmiastowo wybrać się do lekarza, aby zobaczyć czy to nic poważnego.
Smutna i zmęczona kobieta

Czasami wystarczy zapisać frazę dobry psycholog Katowice

Nie musimy się męczyć sami. Okazują się być takie zdarzenia w naszym życiu, którymi mamy szansę czuć się przytłoczeni oraz przemęczeni. To będzie prowadziło do rezygnacji, złości i załamania nerwowego, jednak należy wspomnieć, że w takich sytuacjach nie jesteśmy zostawieni tylko sobie.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Leczenie światłem to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach skandynawskich terapia światłem znana jest od lat, w naszym kraju ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
psychoterapia

Psychoterapia Kraków, porządny psychoterapeuta Kraków - w jaki sposób to znaleźć

Gdy mamy jakieś problemy z naszą psychiką dobrze poszukać pomocy. Oczywiście niektóre osoby nawet nie za bardzo zdają sobie sprawę z tego, że mają takie problemy. Bywa, że wmawiamy sobie, że tak musi być.
Zabawa dzieci

Czy dorośli potrzebują wsparcia psychologa

W społeczeństwie wciąż możemy się zetknąć z takim nieprzyjemnym nastawieniem do psychologów, nawet ci, którzy wykorzystują z ich wsparcia, pragną wmawiać, że nic takiego nie ma miejsca, tak jakby warto było się czegoś krępować. Przeważnie akceptujemy mylne założenie, że z pomocy psychologa wykorzystują wyłącznie ludzie posiadający trudności w pracy, tacy którzy nie umieją sobie samodzielnie ze sobą poradzić i po których od razu widać, że coś z nimi nie tak.
Psychoterapia

Psychoterapeuta w Krakowie, warsztaty grupowe

We współczesnym świecie bardzo łatwo się pogubić. Często sami już nie wiemy w jaki sposób funkcjonować, kłopoty są przytłaczające, dochodzi do ciężkich sytuacji, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie radzić. Wtedy warto wziąć pod uwagę to, by pójść po pomoc do specjalisty.
alkohol w szklance

Jak funkcjonować z osobą dotkniętą chorobą alkoholizmu?

Każdy człowiek, który kiedykolwiek spotkał się z kłopotem alkoholizmu z pewnością wie, iż podobna sytuacja bynajmniej nie jest prosta. Nie tylko dla samego uzależnionego, a także dla bliskich i przyjaciół. Jednak specjaliści uczulają, iż nie można się poddać i wskazują którą ścieżkę wybrać, żeby udzielić pomocy alkoholikowi i wspólnymi siłami odbudować życie rodzinne, doprowadzone do ruiny przez alkohol.
psychoterapia

terapia psychologiczna Kraków, najlepszy psycholog w Krakowie

Kiedy boli nas coś fizycznie, albo czujemy się kiepsko, bez obaw idziemy do lekarza. Jednakże gdy kiepsko się czujemy psychicznie, wielu osobom nadzwyczaj trudno podjąć decyzję i udać się po pomoc. A tymczasem psycholog to w jakimś sensie odpowiednik doktora, tyle że dla dziedziny psychicznej. W naszym społeczeństwie w dalszym ciągu niestety pokutuje zdanie, że wizyty u psychologa trzeba się wstydzić.
lekarze

Wybór najlepszego lekarza - jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Każdy rodzic pragnie dla własnego dziecka wszystkiego co dobre. Wybieramy porządne łóżeczka, najlepsze kosmetyki i stosownej jakości ubranka. Dobór odpowiedniego pediatry jest niezwykle ważny nie tylko dla malucha, ale także dla opiekunów. Prywatny pediatra Warszawa to także dobry psycholog i pomocna dłoń w każdym wypadku. Dobry pediatra to taki, który w każdej sytuacji uspokoi i poradzi. Jeśli coś się stanie, pokieruje i udzieli treściowych rad. Jest osiągalny wówczas, kiedy jest przydatny.
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na poprawienie nastroju

To jest w stanie dopaść każdego z nas, nie istnieje na to żadna rada. Zły humor czy obniżenie nastroju to po prostu zwyczajny etap naszego życia, jaki musimy pokona. Niekiedy jest to okazała przeszkoda, częściej natomiast mamy do czynienia ze zwyczajnym epizodem, z którego nie powinniśmy robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy z nas jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu czujemy melancholię jesienną czy może nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, jesteśmy w stanie podjąć konkretne starania, żeby poprawić swój stan.