Menu strony
Psycholog
fototerapia

Sezonowa depresja czy coś bardziej poważnego? Na pewno jest sposób na poprawienie nastroju

To jest w stanie dopaść każdego z nas, nie ma na to żadnej rady. Gorszy humor czy obniżenie humoru to po prostu zwyczajny etap naszego życia, jaki musimy pokona. Czasami jest to poważna trudność, częściej zaś mamy do czynienia ze zwyczajnym epizodem, z którego nie można robić tragedii. Po prostu, jesteśmy tylko ludźmi, więc każdy człowiek jest narażony na chwile słabości. W zależności od tego, jakie mamy samopoczucie, czy po prostu popadamy w jesienną melancholię czy może nie jesteśmy w stanie zwyczajnie funkcjonować, możemy podjąć konkretne starania, by polepszyć swój stan.
depresja

Światło dnia zastępowane lampą, czyli skuteczność światło terapii na jezienne depresje

Fototerapia to interesujący i potwierdzony sposób na leczenie objawów depresji. W krajach rozwiniętych leczenie światłem znane jest od lat, w Polsce ta metoda dopiero wchodzi jako nowinka.
Psychoterapia

Psychoterapeuta w Krakowie, warsztaty grupowe

We współczesnym świecie bardzo łatwo się pogubić. Bywa, że sami już nie wiemy jak funkcjonować, kłopoty nas przytłaczają, dochodzi do ciężkich sytuacji, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie radzić. W takiej sytuacji warto wziąć pod uwagę to, by udać się po pomoc do specjalisty.
lekarze

Wybór najlepszego lekarza - jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Każdy rodzic pragnie dla własnego dziecka wszystkiego co dobre. Wybieramy estetyczne łóżeczka, stosowne kosmetyki i stosownej jakości ubranka. Wybór dobrego pediatry jest nadzwyczaj istotny nie tylko dla malucha, lecz także dla rodziców. Prywatny pediatra Warszawa to także dobry psycholog i pomocna dłoń w każdym wypadku. Dobry pediatra to taki, który w każdej sytuacji uspokoi i poradzi. Jeżeli coś się stanie, pokieruje i udzieli merytorycznych dyspozycji. Jest osiągalny wtenczas, kiedy jest pomocny.
Smutna i zmęczona kobieta

Czasami wystarczy zapisać frazę dobry psycholog Katowice

Czasami trzeba poszukać pomocy. Są takie wydarzenia w naszym życiu, którymi mamy szansę czuć się przytłoczeni oraz zmęczeni. To będzie prowadziło do rezygnacji, frustracji oraz załamań nerwowych, mimo wszystko należy wspomnieć, że w takich sytuacjach nie jesteśmy pozostawieni wyłącznie sobie.
Zabawa dzieci

Czy dorośli potrzebują wsparcia psychologa

W społeczeństwie wciąż można się spotkać z takim nieprzyjemnym skierowaniem do psychologów, nawet ci, którzy korzystają z ich pomocy, próbują wmawiać, iż nic takiego nie ma miejsca, tak jakby warto było się czegoś wstydzić. Zazwyczaj akceptujemy mylne założenie, że z pomocy psychologa wykorzystują jedynie ludzie posiadający kłopoty w pracy, tacy którzy nie umieją sobie samodzielnie ze sobą poradzić i po których od razu widać, iż coś z nimi nie tak.
logopeda

Martwisz się, że twój maluch nie rozwija się odpowiednio? Odwiedź psychologa dziecięcego albo logopedę w Poznaniu, aby rozwiać swoje niepewności

Dawniej, kiedy to jeszcze pociechy rodziły się w mieszkaniach i nikt nie martwił się postępem ciąży, nie było jeszcze dostępu do doktorów, jacy pomogliby maluchom z różnego rodzaju strapieniami lub niepełnosprawnościami. Żyjąc w XXI wieku, gdzie każdy ma dostęp do opieki zdrowotnej jest zupełnie inaczej. Jeśli tylko rodzic dostrzeże niepokojące objawy winien niezwłocznie pójść do lekarza, żeby zorientować się czy to nic istotnego.
psychoterapia

Psychoterapia Kraków, porządny psychoterapeuta Kraków - w jaki sposób to znaleźć

Gdy posiadamy jakieś problemy z naszą psychiką dobrze szukać pomocy. Oczywiście pewne osoby nawet nie za bardzo wiedzą, że mają takie problemy. Często wmawiamy sobie, że tak musi być.
psychoterapia

terapia psychologiczna Kraków, najlepszy psycholog w Krakowie

Gdy boli nas coś fizycznie, czy też czujemy się kiepsko, bez trudu udajemy się do medyka. Jednak gdy kiepsko się czujemy psychicznie, wielu osobom nadzwyczaj ciężko podjąć decyzję i udać się po pomoc. A przecież psycholog to w pewnym sensie odpowiednik doktora, tyle że dla sfery umysłowej. W naszym społeczeństwie w dalszym ciągu niestety pokutuje mniemanie, że wizyty u psychologa należy się wstydzić.