Menu strony
Niepłodność
Ciąża

Dawca nasienia, badania nasienia

W obecnych czasach jest o wiele więcej opcji związanych z zajściem w ciążę. Dawniej, jeśli się nie udało trzeba było to przyjąć do wiadomościlub poszukać nowego partnera. Owszem istniały jakieś sposoby leczenia niepłodności, ale nie zawsze były oparte na sensownych przesłankach. Dziś kobiety, które nawet nie mają partnera i są same i jeszcze chcą mieć dziecko, to mogą pomyśleć o banku spermy. Każdy dawca nasienia zostaje zarejestrowany w takim banku.
Klinika leczenia niepłoności

Zjawisko braku płodności|Jak zwiększyć płodność

Niepłodność to problem, z którym walczy coraz większa liczba osób. Zalicza się więc w pewnym sensie do problemów ściśle połączonych ze współczesnymi czasami. Jej przyczyny bywają różne. W zależności od powodów właśnie, leczenie niepłodności przebiega na wiele różnych sposobów. Głównym powodem wystąpienia niepłodności są różnego typu choroby narządów rozrodczych, a także inne, na przykład cukrzyca. W takich przypadkach terapia polega na wyleczeniu określonej przypadłości, o ile to możliwe.
ciąża

Badanie niepłodności

W dwudziestym pierwszym wieku problemem trapiącym niemało młodych ludzi jest niepłodność. Choć zjawisko to ma zasięg już choroby cywilizacyjnej, w wielu przypadkach możliwa jest skuteczna kuracja. Aby jak najtrafniej dokonać wyboru danej metody leczenia, najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią, jaka jest diagnostyka niepłodności, poznać wykwalifikowane salony oraz kierować się osądami tylko wytrawnych i doświadczonych fachowców w tej branży. Współcześnie z powodów różnorodnych czynników hormonalnych i urazów mechanicznych znaczna ilość zachodniej populacji często cierpi na zanik płodności, której nasi dawni ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem.
In vitro technicians at work

Kontrowersyjny sposób czy coś normalnego? Czemu zapłodnienie in vitro wzbudza tak dużo kontrowersji? Czy to konieczne?

Zapłodnienie in vitro jest metodą leczenia niepłodności. Powoduje one sporo nieporozumień w społeczeństwie. Wiele osób jest przeciwnych, by taka metoda była dostępna. Tak naprawdę, jest to jedna ze sposobów rozrodu wspomaganego, natomiast w praktyce polega na złączeniu gamet poza organizmem kobiet. Niestety, nie zawsze tak się dzieje, więc te zapłodnienie to proces wymagający dużej ilości prób. By skończył się powodzeniem musimy wykorzystać wiele zarodków, co krytykują niektóre środowiska. Jednocześnie, warto wiedzieć, że jeśli dla jakiejś pary nie ma innych sposobów na zapłodnienie, to in vitro jest jedyną szansą na doczekanie się potomstwa.